Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Mai da digi 3 boxe pe un abonament?

Va rog cei care stiti sa-mi raspundeti si mie:am luat acum 3 ani un abonament pt un digi dublu si alt abonament separat pt unul simplu(hyundays) platibile in 3 rate,deci doua abonamente,dupa un timp am auzit ca se pot face abonamente cu 3 boxe simple sau 1 dubla si una simpla,pentru ca le-am cumparat am crezut ca fiind pe acelasi nume le vor comasa intr-unul singur,greseala,de aprox 3 ani ai mei au platit 2 abonamente,ce trebuie facut ca macar de acum inainte sa beneficiez si eu de oferta?
    Va multumesc anticipat.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Tu ai doua receptoare cumparate si doua abonamente, nu? Singura optiune este sa renunti la unul din abonamente, si sa ei înca doua în chirie cu 6lei per receptor. Alta optiune nu cred ca ai.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

se pare ca asta e solutia:renunt la boxa simpla,desi am platit-o,si mai iau o boxa pe abonamentul celei duble pe care trebuie s-o platesc/inchiriez.

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ba eu am luat o conserva sh ,de aici de pe forum(libera de contract)si am luat doar cartela de la ei ,am sunat au facut imperecherea si la revedere.asta era acum vreun an ,cand era criza de box-uri,acum nu mai stiu cum este.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

poti sa renunti la abonamentul cu decodor dublu, iar la cel cu decodor simplu sa mai adaugi unul tot in cumparare si unul in chirie.

la cel dublu nu poti sa mai adaugi un decodor cumparat, doar inca unul in chirie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)