Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 137
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Antena 2 out ... from Digi

Chiar mi-e scarba de gestul celor de la Digi de a inlocui antena 2 cu romaniatv ,erau atatea posturi de umplutura si s-au gasit sa scoata chiar un post intact . Daca ma mai enerveaza cu gesturi din astea s-ar putea sa-si adune aparatura din drum. Pe mine nu ma intereseaza razboaiele lor politice , eu vreau doar sa am canalele pe care am facut contractul (chiar daca ele sunt la numar) si sa nu ma trezesc ca maine a mai disparut si Discovery sau tv 1000 . D'aia mi-e tot mai scarba de tara asta , pe zi ce trece devenim tot mai dobitoci si acceptam instaurarea unei noi dictaturi sub alte forme dar la fel de periculoasa pentru viitorul nostru. Rusineeeeeeee.....bleah...
    PS Chiar au vrut sa ne bage canalul asta pe gat pentru ca el oricum era pe intelsat 1002 pe 12456V28000 si cine-l vroia putea sa dea un search....

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca introduceau ceva nou in loc de Antena 2 nu se supara nimeni. Dar sa scoti un post si sa intorduci altul care si asa era liber pe acelasi satelit, doar ca sa te razbuni pe Felix, mi se pare o mare prostie, o mare lipsa de respect pentru abonati.

Plus ca mai au un TP aproape gol....

Dar cine stie, poate zilele urmatoare le revine mintea la cap...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

marele patron rds,un nesimtit cu un orgoliu prostesc.sa se duca la k1 in ring,sa se bata cu felix si sa nu isi refuleze frustrarile peste noi.in seara asta nesimtirea rds a atins apogeul.chiar toata lumea se uita pe digi sport la fotbal,chiar nu se uita nimeni la antena 2?de ce nu s-a scos euforia daca vroiau sa faca curatenie?cu gsp-ul am inteles,dar cu antena 2 se joaca cu nervii nostri.de ce n-au bagat pe alta frecventa rtv care oricum era fta.asta ne da rds-ul pt marea sarbatoare de maine,multa "ue".am fost fan rds,dar in seara asta mi-a venit sa vars cand am auzit numele lor.nu sunt un fan antena 2,dar parintii mei se uitau in mod regulat la acest canal.imi cer scuze pt nervii mei,dar nu-i mai suport pe nesimtiti astia.asteptam si digi news si asa avem mai multe canale de stiri decat cele de muzica.sa va fie rusine!

poate ies si pupatorii in cur de digi si ne dau un argument pt tot ce se-ntampla.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Chiar mi-e scarba de gestul celor de la Digi de a inlocui antena 2 cu romaniatv ,erau atatea posturi de umplutura si s-au gasit sa scoata chiar un post intact . Daca ma mai enerveaza cu gesturi din astea s-ar putea sa-si adune aparatura din drum. Pe mine nu ma intereseaza razboaiele lor politice , eu vreau doar sa am canalele pe care am facut contractul (chiar daca ele sunt la numar) si sa nu ma trezesc ca maine a mai disparut si Discovery sau tv 1000 . D'aia mi-e tot mai scarba de tara asta , pe zi ce trece devenim tot mai dobitoci si acceptam instaurarea unei noi dictaturi sub alte forme dar la fel de periculoasa pentru viitorul nostru. Rusineeeeeeee.....bleah...
    PS Chiar au vrut sa ne bage canalul asta pe gat pentru ca el oricum era pe intelsat 1002 pe 12456V28000 si cine-l vroia putea sa dea un search....
    Și mie. Eu unul mă mai uitam la Antena 2, la Morar și la Brancu, când aveau invitați pe placul meu

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default mda ...

doar cei de la DIGI stiu d-astea

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

la mine pe digital la bloc inca merge

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu ma uitam la A2 doar la miezul nopti cand adormeam la Familia Bundy.

Ideea este ca Digi nu cred ca pierde nici macar un abonat din cauza ca a renuntat sa includa in grila A2,pe cand cu siguranta audienta Antenei 2 s-a injumatatit.
    Cine a pierdut cu devarat ?
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Ideea este ca Digi nu cred ca pierde nici macar un abonat din cauza ca a renuntat sa includa in grila A2,?
    Da ..esti sigur ? Chiar nici unul ? ..ia mai citeste facebook-ul .
    Si apropo unul din ei pierdut ..sunt eu .. din prima zi din 2012 .
    Un mare PA amatorilor ..de posturi portocalii.Sa se uite ungurii si portocalele ! Si apropo nu toti suntem amatori de fotbal... Avem familii..surori..mame.. tati care indragesc si altceva decat fotbalul si posturi gen Alfa si Omega ..!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

cam asa e
    sotia se uita la morar etc
    pe mine ma deranjeaza ca scot canale POLITIC!
    de ce nu scot 10, B1 si TARAF?

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

de tot rasul, imi zice unul care-si luase televizor ultimul racnet ca se duce si sta la coada (ca la salam pe vremea lui impuscatu') la rcs ca sa-si modifice abonamentu si sa-si ia si el pachetu digital.
    si la un moment dat il ia unul peste picior: auzi fraiere, noi toti stam sa ne reziliem si tu te-ai gasit destept sa te abonezi? (aia stateau ca fraierii dupa echipamente, unii asteptau chiar de peste un an...)
    morala: asa popor (prost), asa servicii (de kkt).....
    ne meritam soarta, nu avem momentan nici un serviciu de calitate! si nu-mi veniti cu argumente ca focus, ca digi, ca dolce.....nici unul nu este la standardele altora din vest....

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    de tot rasul, imi zice unul care-si luase televizor ultimul racnet ca se duce si sta la coada (ca la salam pe vremea lui impuscatu') la rcs ca sa-si modifice abonamentu si sa-si ia si el pachetu digital.
    si la un moment dat il ia unul peste picior: auzi fraiere, noi toti stam sa ne reziliem si tu te-ai gasit destept sa te abonezi? (aia stateau ca fraierii dupa echipamente, unii asteptau chiar de peste un an...)
    morala: asa popor (prost), asa servicii (de kkt).....
    ne meritam soarta, nu avem momentan nici un serviciu de calitate! si nu-mi veniti cu argumente ca focus, ca digi, ca dolce.....nici unul nu este la standardele altora din vest....
    Fratioare iti dau dreptate nu 100% si nici termen de comparatie sau de masura nu pot sa dau cu ce ai scris tu aici,eu unul am tot zbierat pe aici pe minunatul forum in privinta calitati pe caro o primim de la minunatele DTH -ri made in romania,dar vezi tu,puterea de cumparare la romani este foarte scazuta,un DTH care se respecta, ma refer la calitate nu va avea niciodata un abo full de 15-20 euroi si cred eu dupa umila mea parere ca,de aici ni se si trage aceasta calitate minunata pe care o avem.

toata stima

piciul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Ideea este ca Digi nu cred ca pierde nici macar un abonat din cauza ca a renuntat sa includa in grila A2,pe cand cu siguranta audienta Antenei 2 s-a injumatatit.
    Cine a pierdut cu devarat ?
    te gandesti mereu la ce pierde digi,dar mai bine te-ai gandi si la ce pierd abonatii digi.fii obiectiv si numai proteja prin vorbele tale niste magarii facute de marele rds.
    Last edited by catalinj; 6th December 2011 at 21:58.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Pentru mine nu e o pierdere, chiar o sa sun la ei sa mai scoata cateva...si asa sunt de umplutura....

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Pentru mine nu e o pierdere, chiar o sa sun la ei sa mai scoata cateva...si asa sunt de umplutura....
    da poate mai creste calitatea!
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by piciul View Post
    da poate mai creste calitatea!
    Adevarat, dar parca erau alte programe mai de umplutura care puteau fi scoase fara probleme. Aici se vede clar orgoliul prostesc al sefilor RCS.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)