Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 137
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default TV 3D LED Samsung UE 40D6500

Sunt fericitul posesor...l-am ales mai mult pe criteriu de dizain fara o prealabila documentare. Asa ca acum il descopar.
    http://www.samsung.com/ro/consumer/t...=specification

I-am facut upgrade de firmware la ultima versiune, apoi si-a actualizat si singur vreo 17 chestii...

Prime impresii:
    -S-a conectat instant la modemul wi-fi de la romtelecom si merge fara probleme.
    -Cu aplicatia Samsung AllShare instalata pe PC doar copiez fisiere in folderele Music, Video, Photo din aplicatia de pe PC si le acceaseaza si le reda instant, fara intreruperi pe tv prin acelasi modem wi-fi..deocamdata am testat niste clipuri HD in format mp4..
    -aplicatia integrata youtube merge ok.

Mai am de testat tunerul DVB-S2 ....si multe altele.

Ce ochelari trebuie sa iau..n-a avut nicio pereche inclusa.

Exista telecomanda optionala cu toate tastele pentru navigare pe internet cu browserul inclus? cu tastele de pe telecomanda te plictisesti pana scrii o adresa de net...

...astept si alte sugestii, recomandari...etc..
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Decat sa dai banii pe o telecomanda speciala, ia-ti o tableta si din market iti instalezi un remote ce prin retea face ce vrei tu cu TV-ul foarte bine, inclusiv tastatura virtuala sau comenzi avansate. Valabil si la LG.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cde34 View Post
    Decat sa dai banii pe o telecomanda speciala, ia-ti o tableta si din market iti instalezi un remote ce prin retea face ce vrei tu cu TV-ul foarte bine, inclusiv tastatura virtuala sau comenzi avansate. Valabil si la LG.

Bine ai venit in grupul posesorilor seriei D6500.
    Recomandari:
    1. Ochelari - SSG-3100GB
    2. Blue Ray player: Sony - BDP - S780
    3. Telefon Samsung galaxy S2 - pentru telecomanda si tastatura virtuala - cu android bineinteles.

Success!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Z0ltan View Post
    Recomandari:
    1. Ochelari - SSG-3100GB
    2. Blue Ray player: Sony - BDP - S780
    3. Telefon Samsung galaxy S2 - pentru telecomanda si tastatura virtuala - cu android bineinteles.

Success!
    La pct. 3 merge orice Android cu wireless si acces la market.
    La pct. 2 orice BRay player sau media player sau PS3
    La pct. 1 orice ochelari pentru Samsung.

Toate, cel putin la fel de bine.
    Last edited by cde34; 27th November 2011 at 00:31.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cde34 View Post
    La pct. 3 merge orice Android cu wireless si acces la market.
    La pct. 2 orice BRay player sau media player sau PS3
    La pct. 1 orice ochelari pentru Samsung.

Toate, cel putin la fel de bine.

Exact cum si clonele merg la fel de bine ca originalele. De unde stii tu asa de bine? Le ai acasa pe toate? Le-ai comparat cu altele?
    ))

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Z0ltan View Post
    Recomandari:
    1. Ochelari - SSG-3100GB
    Exista diferenta de calitate la vizionare intre modelul recomandat de tine (aprox 160 lei) si modelele mai scumpe (300 - 500 lei) de ochelari de la Samsung?

Am observat cand redau un fisier/film .mkv cu subtitrare (cu denumire identica) de pe stik reda subtitrarea fara probleme. Insa redat de pe PC prin Samsung AllShare nu vede subtitrarea (cu exact aceleasi fisiere). Exista vreun remediu?
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Felicitari pt achizitie!

dar.. un update de firmware nu era necesar.. poate doar la SAMYGO .. http://www.samygo.tv/ acolo se deschide cutia Pandorei pt Samsung...subtitluri mai mari si DvR fara restrictii.. (se activeaza HD youtube etc)

mediaplayerul (de la 11 in sus) al windowsului 7 stie si el all share ... miracolul DLNA..

canalele pot fi usor ordonate pe PC - stick usb..eaming

pentru mkw si streaming puternic se recomanda conexiunea calbata LAN ..dar e ok si pe wifi..

aplicatiile de dupa "modare" http://wiki.samygo.tv/index.php5/Con...lications_list sunt cireasa de pe tort.. dar sa asteptam sa iasa din garantie inainte ..

PS . la All Share trebuie sa bifezi activarea subtitrarii cand rulezi de pe PC continutul video alminteri o arata fara .. ca WMplayer11.. sunt o gramada de media centere si playere ce suporta DLNA dar cel proprietar samsung e cel mai bun..

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Salut,am de vre-o doua saptamani un D7000(initial am avut un D6530 dar l-am schimbat...(probleme cu internetul,smart hubul)...f. multumit...o prima problema,la un film 3d nu vad subtitrarea,are acelasi nume ca filmul...trebuie activata de undeva?
    Multam,Adi.
    adi.H

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yanq View Post
    Sunt fericitul posesor...l-am ales mai mult pe criteriu de dizain fara o prealabila documentare. Asa ca acum il descopar.
    http://www.samsung.com/ro/consumer/t...=specification

I-am facut upgrade de firmware la ultima versiune, apoi si-a actualizat si singur vreo 17 chestii...

Prime impresii:
    -S-a conectat instant la modemul wi-fi de la romtelecom si merge fara probleme.
    -Cu aplicatia Samsung AllShare instalata pe PC doar copiez fisiere in folderele Music, Video, Photo din aplicatia de pe PC si le acceaseaza si le reda instant, fara intreruperi pe tv prin acelasi modem wi-fi..deocamdata am testat niste clipuri HD in format mp4..
    -aplicatia integrata youtube merge ok.

Mai am de testat tunerul DVB-S2 ....si multe altele.

Ce ochelari trebuie sa iau..n-a avut nicio pereche inclusa.

Exista telecomanda optionala cu toate tastele pentru navigare pe internet cu browserul inclus? cu tastele de pe telecomanda te plictisesti pana scrii o adresa de net...

...astept si alte sugestii, recomandari...etc..

Mi-am comandat si eu un TV LED samsung 6100 3D de pe un site gazduit de o firma din ungaria (site-ul are si domeniul .ro). Mi-a sosit in 3 zile TVul prin curier (am platit transport 25 lei). Totul sigilat. Ce vreau sa va spun e ca am avut placuta surpriza sa constat ca alaturi de TV mi-au trimis si 4 perechi de ochelari 3D ca cei vanduti de emag (sunt 2 perechi intr-o cutie, cu toate accesoriile, baterii, panza de sters ochelari, manual). Pretul acestor ochelari e destul de mare la emag. Nu am vrut prin acest post sa fac vreo reclama firmei unguresti insa ce vreau sa spun e ca poti primi si la modele de TV mai putin pretentioase diverse accesorii gratuit.

http://www.emag.ro/ochelari-3d/ochel...G-P31002XC2011
    Vu Duo + Vu Uno + Optibox EvoM7, 1.8m Al, focussat

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hexs View Post
    PS . la All Share trebuie sa bifezi activarea subtitrarii cand rulezi de pe PC continutul video alminteri o arata fara ...
    Poti fi te rog mai explicit...cum si de unde trebuie sa activez subtitrarea cand rulez de pe TV un fisier din PC cu allshare.

Pe pc daca deschid fisierul .mkv cu videoplayerul allshare desi butonul Vizulalizare subtitrari e aprins nu mi-o afiseaza...la fel si daca redau de pe tv ..la fel nu afiseaza....in schimb daca copiez fisierul .mkv si subtitrarea aferena (cu aceeasi denumire) pe un stik conectat la tv o vede ok.
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

A reusit cineva sa inregistreze pe stik de memorie de pe acest model de tv?

Eu am conectat un stik de 32 gb hama (usb 3.0) si la usb 1 (unde indica ca se conecteza si hd si la usb 3), face formatarea obligatorie conform manualului si apoi testul de performanta la care da mesajul: dispozitivul nu a trecut testul de performanta.

Confom manualului daca da acest mesaj nu poti inregistra pe dispozitivul respectiv...la fel am incercat si cu un stik de 4 gb usb 2.0 ...si la fel formatare si apoi la test acelasi mesaj...sa inteleg ca inregistreaza doar pe hard-disk extern? nu si pe stik?
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Question Ochelari 3D SAMSUNG SSG-3100GB

Pe siteul Altex la descrierea ochelarilor recomandati mai sus scrie asa "Samsung a reconceput ochelarii activi 3D pentru a oferi imagini de calitate exceptionala si confort chiar si pentru cei care au probleme cu vederea si poarta, de obicei, ochelari." Aveti idee cum vine treaba asta? Se pot regla din soft dioptriile pentru ei sau..?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@yanq

si daca are subtitrare in containerul mkv tot mai trebuie sa adaugi una in folderul cu filmul, deci
    dupa fiecare urcare a unui film in folderul de AllShare trebuie sa dai update, inclusiv daca adaugi doar o subtitrare,

pentru a activa o subtitrare ai doua posibilitati, prima , o activezi din mediaplayerul Samsung direct de pe PC, cel mai comod, pentru ca ai acces la timing ul filmului, muti inainte inapoi din bara de redare,

a doua, din playerul televizorului mai saracut la functii, dar care cu butonul "tools" te lasa la setarile subtitrarii implicit activarea dezactivarea ei (meniu dreapta extrem), cu conditia sa aiba acelasi nume cu filmul si sa fie deja sincronizata in mediaplayerul de pe calculator(Samsung AllShare) ...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by calin85 View Post
    Pe siteul Altex la descrierea ochelarilor recomandati mai sus scrie asa "Samsung a reconceput ochelarii activi 3D pentru a oferi imagini de calitate exceptionala si confort chiar si pentru cei care au probleme cu vederea si poarta, de obicei, ochelari." Aveti idee cum vine treaba asta? Se pot regla din soft dioptriile pentru ei sau..?
    E doar reclama.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)