Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pacat, mare pacat!!! LUXE.TV encrypted!

Incepand cu data de 12.11.2011 programul LUXE.TV nu se mai vede (este criptat); cativa anisori m-am bucurat de acest minunat program, de acum incolo nu stiu cum v-a mai putea fi receptionat si daca... Stie cineva cum pot vedea acest program sau cu ajutorul carei firme il pot vedea? Multumesc anticipat pentru eventuale raspunsuri si sugestii.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

si pe HD e negru, nu-mi afiseaza nici ce norma de codare se foloseste
    Gigel

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

merge pe 23.5 est in pachetul satellite bg/codat cr...pto/co...x/deschide din cri...
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Nu e mare pierdere. E un canal cu imagini frumoase dar care din pacate te face sa te simti muult mai sarac decat esti in realitate. De evitat!
    IPBox 910HD Black + HDD Seagate 160 Gb + HH Optibox DG3800 + Triax TDS110 :: Enigma2 OpenSource SH4 Duckbox Project GIT-446X PKT SVN-1840 NEBULA v3 Image/flash :: oscam :: Focus Sat

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

"gladix", ai PM.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Rugaminte!

Rog pe cei care ma pot ajuta sa-mi spuna si mie (pas cu pas, sunt incepator) cum pot vedea Luxe.TV de pe Thor2 23.5 grade est; am inteles de la cineva ca trebuie sa caut niste chei dar nu stiu de unde sa le iau si unde sa le pun, de aceea pe cei care au putina rabdare si vor sa ma ajute ii rog sa posteze ori aici ori pe PM (pe PM vor primi si nr meu de telefon si de asemenea pot sa-mi lase nr lor de tel. ca sa-i pot suna eu). Inca odata mersi anticipat.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Smile luxe tv

nu merge cu key....doar in sharing

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

@dalyboy, ce inseamna "doar in sharing"? Cumva i-mi trebuie dreambox; sa inteleg ca nici cu Sky Star HD (S2) nu mi-ar mergea?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Merge cu SkyStar HD2

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mir_1000 View Post
    Rog pe cei care ma pot ajuta sa-mi spuna si mie (pas cu pas, sunt incepator) cum pot vedea Luxe.TV de pe Thor2 23.5 grade est; am inteles de la cineva ca trebuie sa caut niste chei dar nu stiu de unde sa le iau si unde sa le pun, de aceea pe cei care au putina rabdare si vor sa ma ajute ii rog sa posteze ori aici ori pe PM (pe PM vor primi si nr meu de telefon si de asemenea pot sa-mi lase nr lor de tel. ca sa-i pot suna eu). Inca odata mersi anticipat.
    1. Este vorba de Astra 23,5 nu Thor.
    2. Prin share inseamna ca ai nevoie de dreambox si un card de dat la schimb.
    3. Merge si varianta sa-ti dea un binevoitor/mosul o linie C de-a moca pentru ss2 tau amarat din 1907...
    4. Ma alatur lui @neutrin. La ce naiba iti trebuie acest canal de LUX Care mare pacat
    Cei saraci parca la OTV se aduna.
    Eu personal nu cred ca ma-m uitat 10 min, in 5 ani la acest canal...Si nu duc lipsa de nimic...
    Scuzele de rigoare, dar nu ma-m putut abtine

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

afost o vreme cind era cam peste tot luxe tv/apoi incet incet s-a restrins pe citiva sateliti/atuul lui a fost ca era free si printre primele canale hd free/dar acum e caduc,asa cum au spus si ceilalati daca te uiti putin la el regreti ca esti viu pe aceasta planeta/nu e posibil o asa de mare discriminare intre oameni/alora ce li se adreseaza au bani de buzunar cam cit cistig eu intr-o viata[adica maruntis]!
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

I-mi puteti recomanda un dreambox (mediu sa zicem, nici scump dar nici prea slab, in niciun caz vreo pocnitoare chinezeasca), de unde-l pot cumpara si cam cat m-ar costa? Pentru acest dreambox i-mi trebuie sa platesc vreun abonament cumva?

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Uite o solutie legala; abonament la www.satellite.bg - costa cca 37 leva/luna.

Toate receptoarele sunt facute in china; clone sau nu.
    Un dm800 clona pleaca de la 125 $ (pret in china fara transport) si pana la 800 euro un dm8000. Iti poti face abonament (fie la bulgari, fie la un dth de la noi - focusat sau digi) si mai poti citi pe aici ce si cum. Altfel ajungi pe mana bisnitarilor care iti promot marea cu sarea.

P.S.: te-a contactat sugaru - plugaru sa iti ofere sharing pe bani? Ai grija ca e foarte convingator. Iti promite si pe Natasha de nevasta numai sa iti ia banu'. Iti spune ca e foarte serios, dovada ca are numai clienti multumiti pe okazii. Dar acolo sterge toate comentariile care nu-i convin. Asa ca ai grija. Si vezi ca mai sunt tzepari de teapa lui pe rdi.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Toate receptoarele sunt facute in china; clone sau nu.
    Un dm800 clona pleaca de la 125 $ (pret in china fara transport) si pana la 800 euro un dm8000.

Tu vorbesti de DM si clone de DM? sau de toate receptoarele ca sunt facute in China?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Potrivit site-ului oficial al acestui program (Luxe.TV HD) http://luxetv2.procom-media.fr/infor...formation.html se poate receptiona in Europa cu satelitul EuroBird 9A, 9 grade est. Este criptat si are schimbata frecventa; intrebarea mea este urmatoarea: cu o placa Sky Star 2 HD (S2) se poate vedea?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)