Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Steaua nu mai are voie pe National Arena ..

FRF a instiintat Steaua ca mai are voie, in acest an, sa evolueze pe "Arena Nationala" in doar doua partide, cele cu Dinamo si CFR Cluj. "Am luat aceasta hotarare pentru a nu suprasolicita gazonul", a explicat Mircea Sandu. De asemenea, ros-albastrii nu vor putea folosi stadionul nici in cazul in care vor obtine calificarea in primavara Europa League.

"Am discutat cu domnul Argaseala si l-am rugat sa gaseasca variante pentru meciurile cu Vointa Sibiu si FC Brasov. Pentru a nu suprasolicita gazonul, cred ca ar fi bine sa se joace acolo doar meciurile cu CFR si Dinamo, care sunt derby-uri. Daca Steaua ajunge in primavara europeana, va avea o problema. UEFA ne permite ca ultimul meci pe care il jucam inainte de finala Europa League, din 9 mai 2012, sa fie cel jucat de Romania cu Uruguay, pe 29 februarie", a declarat Mircea Sandu, presedintele FRF, la sport.ro.

"Mircea Sandu minte, UEFA nu ne poate interzice sa jucam acolo. Se va schimba gazonul si gata", a declarat Gigi Becali, patronul Stelei.

Steaua a a avut parte de multi suporteri (pe "Arena Nationala") in partidele cu Rapid (din Liga 1) si Maccabi Haifa (din Europa League), reteta financiara fiind pe placul conducerii echipei.

http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal...nala.htm?cfnl=
    Ca trece tineretea, nu-i mare paguba...
    Problema e ca trece si batranetea...

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

chiar trebuie postate toate basinile legate de steaua pe rdi ?
    de ce nu activezi pe forumul steaua cu astfel de stiri care intereseaza doar cateva oi din jurul bucurestiului ...
    si apropo de oi, sunt sigur ca daca becali vorbeste cu ele, s-o gasi vreun imas pe care sa joace echipa lui peste meciurile de pe teren propriu.
    Last edited by dinu_paturica2; 8th November 2011 at 16:15.

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

nu am inteles....cu ce te deranjazae la sport prietene!sau te deranjaza STEAUA in general? tine-ti frustrarile acasa, nu ''pe RDI''

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Sa se duca in ula cu satelitul.
    Postul meu sa nu se stearga ca are legatura cu satelitii!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)