Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Cool PakSat 1R @ 38 East

Salutare,
    Au mutat mare parte din TV-uri pe noul satelit, spotul pare mai puternic și la noi - n C band...poate cineva să-l testeze?
    Mulțumesc.
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Salut... stiu ca te intereseaza in primul rand MTV-ul de pe Paksat insa vestile sunt proaste deoarece eu nu am reusit in centrul tarii, cu antena de 2.2M, la orele 15-17, sa obtin semnal pe frecventa cu MTV
    Mai mult... nu am semnal pe niciuna dintre frecventele H
    In schimb, am gasit cateva frecvente pe V cu semnal chiar bun si inca vreo 7-8 cu semnal mai slab... oricum, per total, este mai bun Paksat 1R decat vechiul Paksat

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Mulțumesc Răzvan, ca de obicei un om de mare angajament!
    Sper ca n curnd să pot pune și eu ant. de 2m n C band - la curte dar n zona de sud a țării...
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@rz+, receptorul de pe care ai facut pozele pare a fi un strong 61x5 sau 6355. Nici acum nu pot sa uit ce tuner sensibil si rapid aveau acele receptoare ! Iar indicatoarele de nivel nu te lasau sa treci nici din greseala peste un satelit fara ca aceste receptoare sa "miroase" macar o urma de semnal.

Frumoase fotografii, multumiri !

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt n scop experimental şi educaţional !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Exact... este un Strong 6155 care a vazut cu patch-uri cam toate dth-urile europene - ce vremuri

Am vandut toata flota de receptoare SD dar nu m-a lasat inima sa vand si acest Strong 6155 tocmai datorita tunerului foarte bun si nu in ultimul rand led-ului indicator de semnal, foarte bun pentru DX caci se aprinde putin inainte ca semnalul sa apara stabil pe bara din meniu

Acum, sunt in cautare de receptoare HD cu tuner sensibil... am deja un Humax mai vechi dar trebuie sa il repar - tuner excelent pe Humax HD 2000, mai bun decat cel de pe Strong
    Probabil voi incerca si un Vantage, sa vad ce tip

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)