Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5

Thread: PIP pe dreambox

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default PIP pe dreambox

Am luat de putin timp un dreambox 800HD si incerc sa ii descopar functiunile
    Am vazut ca apasand pe butonul rosu imi apare functia de PIP,
    Setand aceasta functie am vazut ca raman active numai programele de pe transporderul programului selectat (lucru bun pana aici ca PIP nu se poate face decat cu programele din acel transporder), mai departe semnul intrebarii nu am reusit sa fac sa vad doua programe in acelasi timp.
    Daca cineva poate sa imi dea un sfat sau sa imi spuna daca merge optiunea asta pe dreambox 800HD clona (simul este 201, tunerul este Alps rev M )
    Va multumesc

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mvbl View Post
    Am luat de putin timp un dreambox 800HD si incerc sa ii descopar functiunile
    Am vazut ca apasand pe butonul rosu imi apare functia de PIP,
    Setand aceasta functie am vazut ca raman active numai programele de pe transporderul programului selectat (lucru bun pana aici ca PIP nu se poate face decat cu programele din acel transporder), mai departe semnul intrebarii nu am reusit sa fac sa vad doua programe in acelasi timp.
    Daca cineva poate sa imi dea un sfat sau sa imi spuna daca merge optiunea asta pe dreambox 800HD clona (simul este 201, tunerul este Alps rev M )
    Va multumesc
    2 programe in acelasi timp poti viziona doar daca ai 2 tunere si cum dm 800 nu are asa ceva ,te multumesti cu ce este .
    DM800, DM500, VU+DUO, H-H

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by porcusor View Post
    2 programe in acelasi timp poti viziona doar daca ai 2 tunere si cum dm 800 nu are asa ceva ,te multumesti cu ce este .
    Nu scrie nicaieri ca ar trebui 2 tunere pentru a vedea 2 canale in acelasi timp.
    Sunt o gramada de receptoare carora le merge functia pip si nu au 2 tunere (gen ipbox, optibox koala ...), dreamului ii lipseste doar sustinerea soft pentru asa ceva.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Pip

Quote Originally Posted by porcusor View Post
    @porcusor
    PIP inseamna "picture in picture" si se poate realiza cu un singur dispozitiv daca acesta permite. Sunt si foarte multe televizoare care permit acest lucru.
    Foarte bine se realizeaza cu progdvb sau dvbdream cu o placa dvb-s. depinde de puterea calculatorului cate pip-uri deschizi.
    @ovidiumarius
    Da presupun ca ii lipseste ceva ca apasand tasta rosie iti apare o fereastra in care se specifica acest lucru mai mult in acel moment iti activeaza sau mai bine zis iti lasa active doar programele de pe acel transporder.
    Mai incercam

Unemployed Expert

Posts Thanks / Likes

http://www.newnigma2.to/wbb2/thread....tuser=0&page=1
    aici e un plugin - nu l-am probat, dar zice lumea ca merge
    baFTA
    un server câteva receivere si ceva pasiune...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)