Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Diablo Wifi+ Samsung tv cu tuner satelit

salutare!

de mai bine de 1 luna testez cand am timp diferite imagini pt diablo wifi pt a rula cccam pentru programele de pe satelit , cu uw 218

de vreo 3 zile am o problema care ma depaseste, dupa un fresh scan pe 13 est, nu mai deschide programele HD de la italieni..cele sd merg fara pb..

in serv de cccam, apare cererea doar cu nok, precizez ca nu se pune problema sa nu am reshare ..
    am pus si 2 linii directe cu card local skyita hd, dar degeaba, tot nu vrea

pe partea de wifi am observat ca se mai intreupe comunicatia intre ruter si diablo, o sa incerc pe alte canale , dar la mine e destul de aglomerat spectrul si am lasat pe auto, si selecteaza ch 4..

am vazut pe un forum ca a scris cineva ca nu i a mers decat pe ch 11 fara intreruperi la ping..

cu alt ruter nici mie nu mi a mers pana nu am pus fortat ch 10 parca..

Alte idei?

PS: pacat ca nu merg mai multe linii cccam..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pe HD-urile de la Sky IT de ceva vreme Diabloul meu trimite cererea cu caid 093B in loc de 09CD cum era pana atunci (din ceva cauza caidul vechi a devenit implicit). Asta in sine n-ar fi o problema, dar dupa ce nu primeste cw-ul, in loc sa incerce cu celalalt caid, nu mai trimite nimic pana la noul ECM, pe care-l trimite tot cu 093B.
    Solutia pe moment pe care am gasit-o: o scurta zapare printre canalele HD pana cand apare cererea cu caid 09CD. Dupa asta totul merge perfect...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu am blocat 93b si 919 catre diablo, dar degeaba..

in plus apar cereri cu 9cd, dar degeaba..

diablo <> 192.168.1.125 ---Sky Italia - Cinema 1 HD [NDS4] nok
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Acum vreo ora am verificat Cinema 1 HD si merge perfect, deci nu cred ca problema ar fi de la Diablo. S-ar putea ca cardurile sa nu fie ok?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

am rezolvat, pb era de la automatic scan, a pus aiurea posturile de pe 13est..

toate sky ita apareau pe frev 12616 v, le am sters pe toate si am scanat manual sky ita hd, si acum merg toate

sper ca cei de la samsung sa mai lucreze pe la partea de satelit, si aranjare de programe..

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

a aparut o noua versiune la Samsung Channel List Editor v1.01
    si un program pe care nu il stiam, dar care imi pare cu o functionalitate mult mai buna, SamToolBox abia la versiunea 0.1

e drept ca nici unul nu se apropie de DreamboxEdit, dar vezi care iti pare mai potrivit scopului

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)