Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dreambox si restul.

Destul de des apar pe forum discutii pro si contra asupra acestor receptoare. Care o fi mai bun ?
    Care ati avut dream 500,56xx,7000,7020,7025 inca le folositi voi sau altcineva si la ora actuala.Din acea perioada restul receptoarelor la ora actuala nu se mai folosesc de multa vreme. Eu ma mandream cu cateva modele de strong.De ani multi nu mai sunt compatibile.Am dm 7020 de la intrarea spre vanzare,il folosesc si astazi.Am cumparat dm 8000 de aproape 2 ani.Receptoare folosite si la moda doar cu 2 ani in urma acum au cam disparut.
    Credeti sau nu,peste ani multi despre dreamurile aparute acum se va mai vorbi. Celelalte [clone sau nu] vor ramane "restul".
    Ce,a supravietuit trabantul mercedesului? Nici pretul nu a fost acelasi.
    Last edited by ghita_49; 27th October 2011 at 02:21.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

mai am si eu si mai functioneaza si in ziua de azi doua bucati de dm500 si un dm7020
    desigur cand ma gandesc ca la vremea cand era "tare" sa zicem 7020 am dat pe el vreo 1.800 de ron (cu hdd in el) si acum se vinde pe la vreo 250 ron..parca am vazut ceva de genul la sectiunea shop..ideea e ca dupa ce s-a exploatat la maxim de catre creatorii de softuri posibilitatile hardware ale receptoarelor mai vechi si nu mai au ce imbunatatiri sa le aduca nu mai prezinta interes aceste receivere si in plus sa nu uitam a aparut transmisia HD si 3D iar receptoarele din generatia trecuta nu sunt capabile sa redea aceste transmisii.....binenteles ca aceeasi soarta o vor avea si receiverele gen vu+ sau dm8000 + restul o data cu aparitia unor cerinte noi in receptia programelor satelit ...la fel a fost si cu dbox2 , nokia 9600 si multe altele...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

..ca nu zici tu rau ce-ai scris ... nu multora le intra in cap sa nu mai traiasca ieri , ci azi ! amintirile sunt frumoase sau nu asta e realitatea viitorul insa e emigma (2) .
    si filozofia E restul.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)