Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    ionut742000
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Imi poate confirma cineva? 26.10.2011 probleme nationale digitel

Astazi 26 noiembrie intre orele 9-17 au fost probleme cu digi tel pe intreg cuprinsul tarii. Dimineata a aparut pb cu sim-ul; am crezut ca s-a ars si am mers la o caserie in Militari. Acolo mi-au spus ca nu imi pot inlocui sim-ul si ca trebuie sa-l schimb la sediul de la Bingo Europa (zona Unirii). Ajuns acolo mi s-au spus ca au fost probleme zonale si chiar nationale si ca foarte mult au avut serviciul inactiv. Imi poate confirma cineva? Nu de alta dar am auzit ca daca faci o reclamatie cei de la Rcs sunt razbunatori si te pot arde in diverse feluri. Vorba aia: cand te frigi, suflii si in iaurt.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Salut,

Atata timp cat tu platesti un serviciu care poate avea probleme NU exista sa-ti fie frica ca faci o reclamatie. Daca in cazul particular al tau sim-ul are probleme iei legatura cu operatorul respectiv si faci o sesizare.
    Pentru orice intrerupere a serviciilor care nu ti se poate imputa tie poti suna si sesiza furnizorul de servicii.
    Este dreptul tau. In fond TU platesti.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionut742000 View Post
    .................................................. .........
    Nu de alta dar am auzit ca daca faci o reclamatie cei de la Rcs sunt razbunatori si te pot arde in diverse feluri.
    .................................................. ................
    Sunt foarte razbunatori, iti baga un bat in fund si apoi in gura !

Te durea mana sa dai un telefon la relatii clienti sa intrebi ce se intampla ?
    Mai multe info gasesti aici
    Last edited by Zgrongy; 27th October 2011 at 13:56.

ionut742000
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Quote Originally Posted by Zgrongy View Post
    Sunt foarte razbunatori, iti baga un bat in fund si apoi in gura !

Te durea mana sa dai un telefon la relatii clienti sa intrebi ce se intampla ?
    Mai multe info gasesti aici
    Am oarece tangente cu telefonia la un oarece nivel. Bineanteles ca am sunat la serviciu clienti. Prima oara mi s-a spus ca s-a ars sim-ul, am mers in service...am spus in povestea de mai sus. Apoi in celalalt service mi s-a spus ca au aparut niste probleme locale mari in acea zi in Bucuresti si chiar in tara. Sunand iar la serviciul clienti, mi s-a confirmat acelasi lucru.
    Am vrut doar sa stiu daca s-a intamplat asa ceva la un nivel chiar atat de mare.
    Cat despre faza ca unele servicii iti baga bete in roate chiar daca le esti client... stiu ce zic si nu e nici o paranoia. Mie mi se pare aiurea ca la o problema de telefonie (pauza de cateva ore) nationala, sa nu zica nimeni nimic.

Ah, pardon am intrat pe link-ul dat de tine si am vazut... Va multumesc pt informatii.
    Last edited by ionut742000; 27th October 2011 at 15:20.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Posibil sa fie razbunatori, dar la cat costa abonamentul poate sa stea si o saptamana cazuta reteaua.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)