Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default HELP !!! Luni vreau sa dau comanda, VU+ Duo sau Dreambox 7020HD ???

Luni vreau sa imi comand receiverul, vreau sa ma ajutati si pe mine sa aleg intre un VU+ Duo si un DM7020 HD .

Toate cele bune
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Luni vreau sa imi comand receiverul, vreau sa ma ajutati si pe mine sa aleg intre un VU+ Duo si un DM7020 HD .

Toate cele bune
    V-as recomanda un Vu+ uno, dar daca ar fi de ales intre cele doua mentionate de dumneavoastra pe DM7020HD il recomand, desi are un pret piperat rau de tot.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Question

..'' V-as recomanda un Vu+ uno '' ...

salutareee , te rog , plusuri si minusuri ale acestui receptor , daca il ai .... mersi

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Vrei sa alegi intre "VU+ Duo sau Dreambox 7020HD"deci sa ne referim strict la aceste 2 receptoare.
    Esti singurul care face alegerea, noi sa analizam careva criterii de care eu, cel putin, as tine seama.
    1. Pretul de cost inclina clar in favoarea Vu+Duo.
    2. Pot recomanda Vu+Duo pentruy ca este un receptor pe care-l cunosc si detin...7020HD cu siguranta este un receptor deosebit dar nu stim despre el decat ce citim pe forumuri.
    3. Despre Vu+Duo putem spune ca este in momentul de fata unul dintre receptoarele cu cel mai bun suport in soft despre 7020HD va trebui sa asteptam si sa vedem cum va fi sprijinit de dezvoltatori.
    In concluzie depinde de tine daca vrei sa fi deschizator de drumuri sau sa mergi pe un drum deja batut.....

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Parerea mea este ca cei de la Dream Multimedia vor sa mai recastige din clientii care sau reorientat catre concurenta si asta deoarece singurul model mai versatil/variat de la ei este DM8000 cu un pret "astronomic" pt. unii
    Nici DM7020HD cel putin acum la inceput nu are un pret modic , insa devine un receptor hd destul de versatil in comparatie cu modelele personalizate doar pt. receptia dvb-s/s2
    Cat despre suportul software nu cred ca va intampina mari prb. , avand o baza destul de vasta de la celelalte modele
    Ramane totusi sa il vedem practic cum se comporta si ce -/+ va detine comparativ cu cele de la concurenta , fiindca exact cum sa scris mai inainte deocamdata nu exista vreo comparatie intre acest receptor/model si cel de la VU+ Duo

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default eu zic sa...

plateste pentru un VU+ duo

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

nu stiu care a fost motivul pt care ai pus in balanta cele 2 aparate, dar iti spun ca nu se compara, pana nu demult dreamul avea avantajul suportului de soft. puterea procesorului, capacitatea memoriei, cele 2 tunere ale vu-duo-ului si pretul nu iti lasa de ales, singura varianta mai buna este doar dreamul 8000

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post

Toate cele bune
    Raspunsul e foarte simplu, decizia fiind doar a ta.

Vu+ Duo in momentul de fata se misca poate cel mai bine dintre toate receptoarele E2, suportul asigurat e la fel ca la orice dream si la un pret acceptabil pentru un asa receptor.
    Dm 7020HD in schimb e la inceput, dreambox a cam dat-o in bara cu ultimele receptoare E2 (Dm800, Dm500 ...) poate doar Dm8000 se ridica la cerintele noastre in ceea ce priveste sharingul dar in prinvinta pretului iti vine sa fugi ...
    Binteles ca dreambox vrea sa dea lovitura cu acest nou receptor, dar avand in vedere ultimele experiente e putin probabil ca de la inceput sa rupa gura targului acest receptor, poate incepand cu urmatoarele revizii sa se ridice si acest receptor si sa fie cu adevarat concurent real al VU+.
    Deci in mometul de fata e clar, primul receptor calitate/pret e VU+ Duo.

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

si eu i-tzi recomand tot VU+ Duo
    este un receptor foarte stabil si nu cred ca cineva de pe acest forum (sau de pe alte forumuri) s-a plins de acest receptor.
    i-ti doresc bafta si sa alegi ce crezi tu de cuviintza !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Vu+ duo

Ce are Dreamboxu in plus fata de Vu+duo ?

Hmm, Displayul OLED, Scanare automata , minus un tunner si un pret mai mare cu 200 Euro .

Da, merita .... Ha Ha Ha ....
    Vu+ Solo2 + 1.1m Famaval + HH Speedy + LNB 0.2db Inverto Black Ultra Single

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ma bag si eu in seama ,la un Clarke tech ET9000 ai aruncat o privire?eu il am de 2 saptamani si sunt foarte multumit de el
    http://img20.imageshack.us/img20/667...shot001raj.jpg

Banned Mentor
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SAMadrian View Post
    Ma bag si eu in seama ,la un Clarke tech ET9000 ai aruncat o privire?eu il am de 2 saptamani si sunt foarte multumit de el
    http://img20.imageshack.us/img20/667...shot001raj.jpg

NU lua clatke, clatite asta.
    optiuni
    1-Db7020hd
    2-Vu+

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Corect VU + UNO (momentan )

Quote Originally Posted by ovidiumarius View Post
    Raspunsul e foarte simplu, decizia fiind doar a ta.

Vu+ Duo in momentul de fata se misca poate cel mai bine dintre toate receptoarele E2, suportul asigurat e la fel ca la orice dream si la un pret acceptabil pentru un asa receptor.
    Dm 7020HD in schimb e la inceput, dreambox a cam dat-o in bara cu ultimele receptoare E2 (Dm800, Dm500 ...) poate doar Dm8000 se ridica la cerintele noastre in ceea ce priveste sharingul dar in prinvinta pretului iti vine sa fugi ...
    Binteles ca dreambox vrea sa dea lovitura cu acest nou receptor, dar avand in vedere ultimele experiente e putin probabil ca de la inceput sa rupa gura targului acest receptor, poate incepand cu urmatoarele revizii sa se ridice si acest receptor si sa fie cu adevarat concurent real al VU+.
    Deci in mometul de fata e clar, primul receptor calitate/pret e VU+ Duo.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

depinde la ce vrei sa il folosesti.Alegerea e grea in conditiile in care dm7020 nu e aparut de mult timp,si nu e testat cum trebuie de forumisti.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

- vu+duo - 128MB NAND Flash / 384 MB RAM
    - dream 7020 HD - 64 MByte Flash, 256 MByte RAM

- ce faci cu 64 de mb flash pe dream
    - imaginea vu-ului are aproape 80 mb !

da, nu ai ecrane verzi cu vu-duo, eu de cand il am am primit de 2x ecran verde si asta pe pluginul lui damir pt ca am incarcat cine stie ce porcarie de subtitrare !
    Last edited by karbit; 22nd October 2011 at 02:18.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)