Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Şerban Huidu a provocat un accident grav pe DN 1

Poate stiati sau nu , ruleaza pe toate televiziuniile de stiri !

http://www.mediafax.ro/social/serban...raniti-8872372
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Fara suparare!

Quote Originally Posted by armandino View Post

Care-i legatura dintre RDI si Serban Huidu? Eu nu o vad!

Daca in loc de RDI.......scria Cancan.......atunci da......o asemenea informatie isi avea rostul!

Daca transformati acest site in pagina mondena.....maine, poimaine se trezeste vreunul care sa anunte ca i-a fatat purceaua.......ca i-a murit pisica......ca i-a fugit nevasta......

Cate accidente se intampla zilnic......de ce al lui Huidu ar fi mai cu mot incat sa necesite mediatizare? O saptamana intreaga s-a mediatizat nunta lui Borcea! Acum se va mediatiza accidentul lui Huidu! Care-i problema?
    Macar aici......pe RDI.......nu dati dovada de OTV-ism!
    Apropos.....de Oana Zavoranu nu postezi ceva? Cine stie....poate sunt si curiosi......

PS....Mi-ai dat o idee: Ce-ar fi sa postez si eu la SHOP un anunt.....VAND SOACRA! Ofer ca bonus o toroidala. Astept provincia.....
    Superoferta, ca la Coca Cola.....platesti una.....iei doua!
    Last edited by profesionistul; 16th October 2011 at 16:31.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

singura legatura e ca in ultimul timp forumul asta a ajuns un fel de CANCAN

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Corect....din pacate!

Quote Originally Posted by Phenom View Post
    singura legatura e ca in ultimul timp forumul asta a ajuns un fel de CANCAN
    Asta spuneam si eu!
    Putina seriozitate nu strica.
    Aici, in mod normal, nu-si au locul thread-uri care nu au legatura cu RDI-ul.
    Oricum....oferta mea (soacra+toroidala) ramane valabila!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Sa fim realisti, avem nevoie de CIRC si CIRC primim!

dependent de antene Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by profesionistul View Post
    Asta spuneam si eu...(soacra+toroidala)...
    Intinde soacra pe sosea cind trec cocoseii,o sa iei pe ea cit pentru zece parabolice mari si arunca toroidala aia ca nu e buna de nimic,doar pentru vedetisme in cartier...
    Last edited by mouse; 16th October 2011 at 19:36.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Ok......exact cum spuneam....

Quote Originally Posted by mouse View Post
    Intinde soacra pe sosea cind trec cocoseii,o sa iei pe ea cit pentru zece parabolice mari si arunca toroidala aia ca nu e buna de nimic,doar pentru vedetisme in cartier...

Vulpea......strugurii necopti........

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu muta nimeni topicul la offtopic si sa-l comaseze cu celalalt ca sa respectam sectiunile forumului
    http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=130132
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Daca vreti cenaclu literar......poftim........

Quote Originally Posted by armandino View Post

http://radu-tudor.ro/

Comentati si dezbateti cat vreti! Eu ies din discutie, ma plictiseste subiectul.....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

1.Dumnezeu sa-i primeasca pe cei de au decedat in acest accident, e oricum o tragedie si au inceput sa fie din ce in ce mai dese acest tip de incidente pe drumurile publice din Romania...

2. Pentru acest accident ar trebui sa fie de vina toate guvernarile post-revolutionare care nu au facut drumuri sa se poata circula cum trebuie si civilizat in Romania, pentru nu poti sa mergi de la Bucuresti pana la munte cu viteza medie de 50km/h sa faci 3 ore jumate.

3. In Biblie se spune ca unul dintre cele mai mari pacate e sa razi de semenii tai, ceea ce Serban Huidu a facut cu varf si indesat, pe unii efectiv terorizandu-i non-stop...

Opiniile sunt pur personale.

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

dependent de antene Mentor
    Posts Thanks / Likes

Vulpea......strugurii necopti........
    Pe bune,am vazut la lucru adusa din Germania o toroidala si sint dezamagit de randament pe timp inourat,din acest motiv sint destule second-hand la vinzare pe net si aiurea.Aici nu este semnalul de intensitatea care este in Germania,aici in Brasov,ce sa mai zic de Nordul tarii si Dobrogea.
    Daca vrei un multifocus bengos,ia antena de 3m de la shop si faci cu aia ce nu face nici mama toroidalelor.Si asta cu toroidala adusa de la Nemti avea 5m de cablu pina la receiver,daca ai ca mine 40m cablu plus amplificator atunci poti s-o arunci la gunoi.S-au sa devii cineva in cartier montind-o intru-n loc cit mai vizibil din ulita.

Eu pun pariu ca scapa din accident basma curata cum a scapat si Pauneasa si atitia altii,mortul este de vina.
    O sa plateasca ceva compensatii,cu toate ca din ce am inteles de la jurnal a depasit coloana cind sa lovit de logan.Eu cind trec pe trecera de pietoni daca vine un jeep nici nu ma mai grabesc sa traversez pina nu trece,nu am chef sa ajung statistica...La mine in cartier in fiecare an dau coltul citiva cioclasi pe trecera de pietoni calcati de cocosei in mertane si gipane si nu a juns nici unul la pirnaie.Si acum urla familile lor si tot nu au rezolvat nimica.Banii vorbesc,banii vorbesc,unii ...
    Last edited by mouse; 16th October 2011 at 21:22.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

se discuta acest subiect in paralel la offtopic.daca nu se muta acolo macar sa se inchida.aloo,nu mai se ocupa nimeni de forumul asta
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default S-a inceput de la Huidu......si s-a deviat la toroidala......(absurd-parerea mea!)

Quote Originally Posted by mouse View Post
    Pe bune,am vazut la lucru adusa din Germania o toroidala si sint dezamagit de randament pe timp inourat,din acest motiv sint destule second-hand la vinzare pe net si aiurea.Aici nu este semnalul de intensitatea care este in Germania,aici in Brasov,ce sa mai zic de Nordul tarii si Dobrogea.
    Daca vrei un multifocus bengos,ia antena de 3m de la shop si faci cu aia ce nu face nici mama toroidalelor.Si asta cu toroidala adusa de la Nemti avea 5m de cablu pina la receiver,daca ai ca mine 40m cablu plus amplificator atunci poti s-o arunci la gunoi.S-au sa devii cineva in cartier montind-o intru-n loc cit mai vizibil din ulita.

Eu pun pariu ca scapa din accident basma curata cum a scapat si Pauneasa si atitia altii,mortul este de vina.
    O sa plateasca ceva compensatii,cu toate ca din ce am inteles de la jurnal a depasit coloana cind sa lovit de logan.Eu cind trec pe trecera de pietoni daca vine un jeep nici nu ma mai grabesc sa traversez pina nu trece,nu am chef sa ajung statistica...La mine in cartier in fiecare an dau coltul citiva cioclasi pe trecera de pietoni calcati de cocosei in mertane si gipane si nu a juns nici unul la pirnaie.Si acum urla familile lor si tot nu au rezolvat nimica.Banii vorbesc,banii vorbesc,unii ...

Hai totusi sa-ti raspund cu toate ca spusesem ca nu mai particip la discutii. Cu ce ai spus, sunt de acord.....depinde de locatia unde vrei sa o instalezi. In Severin, de unde sunt, mai exista una de Elstar si am vazut-o la lucru. Crede-ma........merge super! Comuta aproape instantaneu printr-un diseqc 16-1. Tipul are doar 10 LNB-uri montate. In alte zone din tara......sincer......nu cunosc amanunte, nu ma pronunt! E posibil sa nu faca fata la semnal. Nu neg. Eu de asta am si spus ca sunt dispus sa las cumparatorul sa testeze antena cum vrea. Daca vrea, o instaleaza la mine, o testeaza cat vrea si pleaca cu ea instalata. Las omul sa se convinga personal! Nu am nimic de ascuns. Sper sa incheiem subiectul cu toroidala aici! Deja s-a derapat mult....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Care-i legatura dintre RDI si Serban Huidu? Eu nu o vad!

Daca in loc de RDI.......scria Cancan.......atunci da......o asemenea informatie isi avea rostul!

Daca transformati acest site in pagina mondena.....maine, poimaine se trezeste vreunul care sa anunte ca i-a fatat purceaua.......ca i-a murit pisica......ca i-a fugit nevasta......

Cate accidente se intampla zilnic......de ce al lui Huidu ar fi mai cu mot incat sa necesite mediatizare? O saptamana intreaga s-a mediatizat nunta lui Borcea! Acum se va mediatiza accidentul lui Huidu! Care-i problema?
    Macar aici......pe RDI.......nu dati dovada de OTV-ism!
    Apropos.....de Oana Zavoranu nu postezi ceva? Cine stie....poate sunt si curiosi......

PS....Mi-ai dat o idee: Ce-ar fi sa postez si eu la SHOP un anunt.....VAND SOACRA! Ofer ca bonus o toroidala. Astept provincia.....
    Superoferta, ca la Coca Cola.....platesti una.....iei doua!
    o cumpar eu pe soacrata numai sa-mi dai antena

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Dure-ne-ar capul ce porcarii face nu stiu care de prin tara asta... Subiect inchis la aceasta sectiune. Se discuta aici http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=130132
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)