Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    ionut742000
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Sfat cumparare media player

Doream sa-mi cumpar un hdd extern pentru a-mi face un backup la continutul multimedia existent pe 2 calculatoare.
    Insa testand piata, m-am hotarat sa-mi cumpar un media player cu capacitate hdd mare (asa fiind mai in castig). Eu m-am oprit la Media player MKV Full HD 1080p E-Boda HD for all 500 cu pretul de 499,90 RON. Ce spuneti? Vad ca oferta de media playere e destul de mare, existand si alte firme super cunoscute la preturi bune.

In ignoranta mea nu am inteles un lucru: Media player-ul cand il cumperi, are hdd propriu instalat? Sau mai trebuie dati alti bani si pe hdd?
    Va multumesc!

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Uite aici,pe site-ul asta toate au hdd-ul inclus:
    http://www.pccomponentes.com/discos_...ultimedia.html
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Treaba cu media playerele este destul de complexa si asta deoarece exista in prezent o oferta destul de vasta de media palyere cu/fara lacas intern de hdd, cu/fara port de retea/lan, cu/fara tuner tv ( analog + digital sau dual digital )
    Ca sa iti faci o idee consulta acest link : http://www.iboum.com/net-media-players.php
    Ultimele modele sint cu chipseturi/procesoare Realtek 1055/1185 sau Sigma 864x/865x
    Tot ca sa iti faci o idee este bine sa citesti si parerile detinatorilor de media playere de pe aria Video , de pe forumul Softpedia
    Daca ai reusit sa iti faci o idee sau te-ai hotarat asupra unui model atunci poti sa il cauti in comertul nostru
    Insa iti scriu de la inceput ca vor fii 2 lucruri negative in general la ele :
    - vor exista diferite prb. la ele ( orice model ) deoarece au un soft propietar si schimbarile in general se fac mai greu
    - pe partea de net ai grija ca nu tot ce scrie in reclama functioneaza perfect , mai ales descarcarea de torenti
    In rest este indicat sa iti cauti un model in functie de preferintele/utilizarea zilnica pe care vrei sa o faci si oarecum pretul reflecta performanta
    Tot ca un sfat cauta modele de media playere care au softuri/firmware mixte - adica softul/firmware-ul producatorului si softul/firmaware-ul unui user linuxist ( tot pe aceea arie a forumului in cauza exista asa ceva )
    Personal eu as inclina catre un HTPC fata de media playere si asta deoarece multi useri deja au tendinta/preferintele ca un media player sa se apropie cat mai mult ca functionabilitate cu un pc ( vezi torenti, navigare pe net, vizualizare video on-line s.a )

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ia incearca asta:

http://dune-hd.ro/specificatii_tehnice_dune_hd_max.php

am auzit ca e aproape cel mai bun de pe piata.

Toate cele bune !
    www.anuntul1.ro ANUNTURI GRATUITE
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default media player

Din experienta personala iti recomand ca spatiu de stocare un NAS, iar ca media player, fie un WDTV live, fie un htpc ZOTAC ZBOX HD-ND22 care sa ruleze xbmc sub windows 7. Ambele variante functioneaza impecabil.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Pai fata de bugetul alocat de el , toate modelele date ca exemple sint duble sau chiar mai mult si astfel daca depaseste sa zic 1400/1500lei isi poate cumpara/ansambla un HTPC in format mini-ITX care oricum este net superior oricarui media player peste 1500lei
    Citeste parerile celor care detin media playere peste 1500lei si o sa observi ca unele fac exceptie de la regula ca "nu tot ce este scump este si fiabil/diversificat" ( mai ales comparativ cu un HTPC )

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    Pai fata de bugetul alocat de el , toate modelele date ca exemple sint duble sau chiar mai mult si astfel daca depaseste sa zic 1400/1500lei isi poate cumpara/ansambla un HTPC in format mini-ITX care oricum este net superior oricarui media player peste 1500lei
    Citeste parerile celor care detin media playere peste 1500lei si o sa observi ca unele fac exceptie de la regula ca "nu tot ce este scump este si fiabil/diversificat" ( mai ales comparativ cu un HTPC )
    Un wdtv e 100 eur iar un zotac barebone 200. Recomandarea asa cum am afirmat se bazeaza pe experienta proprie, nu pe parerile altora.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Si eu sunt interesat de un media player care sa redea orice dar sa poata si inregistra de pe cablu analogic.Am mai pus intrebarea si in alta parte http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=129549
    Daca ma puteti indruma va multumesc anticipat.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

La tine raspunsul este putin mai simplu :
    - Doar media playerele cu tunere tv ( analog/digital sau dual digital ) au aceasta functie de inregistrare : in format HD de la tuner intern si in format SD de la intrarile analogice de care dispune
    Pt. mai multe detalii tot pe softpedia poti citi mai multe info si modele

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

TVIX Xroid A1 cu sistem android aveti careva?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)