Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Dream 7000S vs. 7020S

Salut !
    Sunt cam necunoscator in ale Dreamului si sunt in pragul unei achizitii de un receptor.. dar nu stiu care e diferenta dintre aceste 2 modele de Dream!
    Orce informatie e bine venita !
    Multumesc
    O zi buna
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

ca posesor de 7020, cred ca mai bine ti-ai lua 7000
    ai sa intrebi: "de ce?", probabil... ei bine, soft-ul... desi ca tuner e mai bun, ca soft. oferta e mult mai bogata pt. 7000 decat pt. 7020. ca user "stabil' insa, iti recomand 7020... (utilizator "stabil" = utilizator caruia nu-i plac schimbarile de imagini foarte dese).
    off_this_topic; ce naiba vor face cumparatorii de 8000 si mai departe, atat timp cat oferta pt. 7020 e atat de saraca?...
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

arhanghelxxl
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Sal'[email protected]

Treaba din punctul meu de vedere e ca nu e de luat in seama numarul de img. (softuri) care apar pentru un receptor .

Eu m-as bucura sa am un receptor cu un soft serios pe el (chiar daca ramane in urma cu variantele de soft ) - insa sa apara pentru el pe acel soft suport pentru decodare (emu+... la zi).
    Sa imi zica cineva de aici la ce ii foloseste azi pe un dream 7000 sau 7020sau oricare alt aparat sa ai zeci de pluginuri si softulete aditionale daca nu ai ce sa decodezi (ma refer la softul de decodare key si de astea);acuma vreo 2 ani o imagine simpla si complexa in acelasi timp cum era aceea numita" 23.12"(de la rudream) avea destule emu la dispozitie aproximativ cam ca si cele de azi cu precizarea ca era foarte la zi treaba in privinta keylor .
    Azi avem de toate da' lipsesc keyle- veti zice da pai avem sharingul -varza - maine poimaine se supara detinatorul serverului si - amin (cum zic eu ).
    Concluzia ? ->cumparati carduri si va jucati cu ele asa cum se jucau altii precum cel care pentru faptul ca a "necajit " sistemul seca a fost dus la groapa in urma unui accident de masina fara sa fi baut la volan sau sa fi adormit macar(cei care isi aduc aminte stiu ca au fost si alti " oameni ") care nu au dormit lasandu-se in baza sharingului ci s-au jucat cum au stiut mai bine si au dat si altora sa se joace
    Multi intra acuma pe net sa vada ce si cum mai e cu digi sau ce mai e cu max sau focus insa uita ca is programe de mii de ori mai bune la asiatici (in banda c) sau la nordici sau la ...
    Ar fi bine sa iasa si dreambox 10.000 da ce folos daca incet incet ei ne
    "domesticesc" dandu-ne laptic atat cat vor ei -vezi treaba cu cardurile
    "pirat" (asanumite) gen cerebro care nu miros a lucru curat dupa cele cetite de mine pe ici colo .

SI CUM ZICE CINEVA ->> PAREREA MEA !

Sal'[email protected]

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Dreambox 7020 este cel mai complex aparat la ora actuala pe piata,daca mai exista pe piata.
    1) are tunerul mult mai bun ca 7000
    2) memorie mult mai mare
    3) merg img de 7000 excelent fara a sesiza ca esti pe 7000 sau 7020.
    asa ca eu iti recomand 7020.
    PS am testat toate modelele in afara de rellbox si nu stiu care a mai aparut acum,dar 7020 este NR1.
    Ar putea ca TripleDragon sa ne ofere surprize in viitor dar acum este la pitici fata de 7020,ma refer la partea software.
    350 kg de scule!

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default IN ROMANIA, NICI IN ORA EXACTA NU AM INCREDERE!!!

am avut toate modelele de Dream si cred ca cel mai bun este dreamul 7020,nu pt ca e ultimul de la noi de pe piata ci pt ca este cel mai bun pur si simplu....
    ia-l fara sa mai stai pe ganduri
    daca o sa ma injuri o sa fie fara motiv....te asigur
    IN ROMANIA, NICI IN ORA EXACTA NU MAI AM INCREDERE!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)