Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    Известный член. Master
    Posts Thanks / Likes

Default RCS&RDS continua razboiul: Antena 2 dispare din grila de programe

RCS&RDS continua razboiul: Antena 2 dispare din grila de programe

Operatorul de cablu RCS&RDS a scos din grila de programe postul Antena 2 in mai multe orase din tara, printre care Brasov, Oradea, Arad si Pitesti.

Ca urmare a acestui fapt, dar si pentru ca RCS&RDS refuza sa preia postul GSP TV, care are statut de must carry, Antena Group a depus doua reclamatii la Consiliul National al Audiovizualului (CNA). Pana in momentul publicarii stirii, reprezentantii RCS&RDS nu au putut fi contactati.

Astfel, in sedinta de marti a CNA, reprezentantii institutiei vor discuta si despre nedifuzarea de catre societatea de cablu a programului GSP TV si despre scoaterea Antena 2 din reteaua analogica.

Potrivit fanilor de pe pagina de Facebook a Antena 2, la Oradea, de exemplu, postul a fost scos din grila si inlocuit cu Digi Sport 3, spune Daniela Popa, utilizatoare de Facebook.

Un alt fan al paginii televiziunii din aceeasi retea sociala, Alina Budica, scrie ca “la Brasov, operatorul de cabul DIGI v-a scos din grila. Acum prindem Eurosport in locul vostru, am cautat in meniu si nu mai existati”.

Ana Maria Tudoran, un alt utilizator al retelei de socializare, spune ca postul Antena 2 nu se mai prinde nici la Pitesti, incepand din 5 septembrie.

Contactati de DailyBusiness.ro, reprezentantii Antena Group au spus ca este posibil ca RCS&RDS sa doreasca sa scoata de tot din grila de programe Antena2, iar actuala disparitie sa vina ca o testare a reactiei telespectatorilor.

Acestia au precizat insa ca Antena 2 nu este un post must carry, care trebuie preluat obligatoriu, dupa audienta realizata, cum este GSP TV.

In ceea ce priveste postul de sport, la inceputul lunii iulie, CNA a anuntat ca GSP TV a intrat intre cele 36 de televiziuni pe care operatorii de cablu din Romania trebuie sa le retransmita in mod obligatoriu, conform principiului "must carry" prevazut in legislatia audiovizuala.

Din 21 mai 2011, postul GSP TV a fost scos din grila de programe a RCS&RDS, dupa incheierea contractului pe care televiziunea il avea cu operatorul de cablu.

Scoaterea GSP TV din grila RCS&RDS a venit si in urma mai multor conflicte intre conducerea companiei de cablu si cea a grupului Intact, din care face parte si televiziunea sportiva. De atunci, Antena Group a primit mii de sesizari de la telespectatori, pe care le-a depus la CNA.

Sursa: dailybusiness.ro
    Când pun ochiul în lunetă curaţ tot de pe planetă. MO

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default In plus ,Digi News in loc de antena 3 !

100 de camioane de SAMPANIE FRANTUZEASCA departamentelor RCS-RDS, cand vor purcede la EXTIRPAREA acestor Tumori benigne din media romaneasca ! Nu uitati, DATI DELETE si trantiti capacele tomberoanelor si de pe Digi satelit !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Tutuhugoneata View Post
    100 de camioane de SAMPANIE FRANTUZEASCA departamentelor RCS-RDS, cand vor purcede la EXTIRPAREA acestor Tumori benigne din media romaneasca ! Nu uitati, DATI DELETE si trantiti capacele tomberoanelor si de pe Digi satelit !
    esti bolnav?
    nu-ti convine un post tv,ai telecomanda si schimbi canalul

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cyp123 View Post
    esti bolnav?
    nu-ti convine un post tv,ai telecomanda si schimbi canalul
    Asa este , ai telecomanda schimbi programul tv , dar pentru acele programe al trustului Intact as schimba si satelitul numai sa nu le mai vad sigla si mintile bolnave care tot mananca rahat zi de zi , vezi A3 si A1 la programele de stiri .Personal as dori sa ramana A1 restul DELETE.

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by LordKlaus View Post
    numai sa nu le mai vad sigla si mintile bolnave care tot mananca rahat zi de zi , vezi A3 si A1 la programele de stiri .Personal as dori sa ramana A1 restul DELETE.
    Sa inteleg ca le urmaresti zilnic daca poti sa spui ce mananca zi de zi?
    Nu te invidiez

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dssoft View Post
    RCS&RDS continua razboiul: Antena 2 dispare din grila de programe

Potrivit fanilor de pe pagina de Facebook a Antena 2, la Oradea, de exemplu, postul a fost scos din grila si inlocuit cu Digi Sport 3, spune Daniela Popa, utilizatoare de Facebook.

auzi au si fani

Junior Member Teacher
    caras-severin[Ţuică County] noua regiune a tarii
    Posts Thanks / Likes

de asta merge tara asta numai in jos,DIN CAUZA OAMENILOR CARE O POPULEAZA,POATE NE BAGA SKY.DE,SKY.UK,SKY.IT ca si au ce baga in locul lor...............
    FORZZA MILAN-FORZZA ARMATA ULTRA-FORZZA LUPII GALBENII.......FUCK THE SYSTEM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mtest View Post
    Sa inteleg ca le urmaresti zilnic daca poti sa spui ce mananca zi de zi?
    Nu te invidiez
    Asta ai inteles? Eu spun ca ai inteles total gresit , eu personal programele trustului Intact mai putin A1 le-am STERS . Si ca sa fiu mai explicit pentru ce mananca cei de la A3 , aveam pe cineva care lucra acolo ca senior editor si a spus cu gura sa ca in fiecare dimineata primeau telefon de la cel mai mare pisoias al tarii in cine "se dea" ! Tonomate pline de .......
    O zi buna!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by samuell View Post
    de asta merge tara asta numai in jos,DIN CAUZA OAMENILOR CARE O POPULEAZA,POATE NE BAGA SKY.DE,SKY.UK,SKY.IT ca si au ce baga in locul lor...............
    Ai inteles gresit.Operatorii de televiziune au drepturi de transmisie pe teritoriile anumitor tari.De exemplu skysport Italia nu poate fi preluat de digi romania deoarece skyit are drept de transmisie pe teritoriul Italiei.Ca persoana fizica poti achizitiona setboxul si un abonament de la orice operator strain .

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by LordKlaus View Post
    Asta ai inteles? Eu spun ca ai inteles total gresit , eu personal programele trustului Intact mai putin A1 le-am STERS . Si ca sa fiu mai explicit pentru ce mananca cei de la A3 , aveam pe cineva care lucra acolo ca senior editor si a spus cu gura sa ca in fiecare dimineata primeau telefon de la cel mai mare pisoias al tarii in cine "se dea" ! Tonomate pline de .......
    O zi buna!

Deci daca nu aveai pe cineva acolo, nu mai ajungeai la concluzia asta. Nu poti sa-ti dai seama singur daca mananca rahat cei de la A3, ci doar daca iti spune cineva.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Dar de ce nu va plac Antenele? Intreb pt ca eu nu ma uit DELOC
    IPBox 910HD Black + HDD Seagate 160 Gb + HH Optibox DG3800 + Triax TDS110 :: Enigma2 OpenSource SH4 Duckbox Project GIT-446X PKT SVN-1840 NEBULA v3 Image/flash :: oscam :: Focus Sat

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Ce de portocalii pe aici............sa imi bag pooooooooooooooolaaaaaaaaaaa.... In mortii si in familia voastra de nenorociti

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hyat30 View Post
    Ce de portocalii pe aici............sa imi bag pooooooooooooooolaaaaaaaaaaa.... In mortii si in familia voastra de nenorociti
    Sa inteleg ca tu esti copilul de suflet a lu tovarasu Iliescu ? sau esti nepotelul de pe genunchii lui Adrian Nastase ori cred ca cel mai bine dupa limbaj esti vanghelie deghizat in gooaghal pe net . Pustiulica daca ai refulari din astea foloseste toaleta , sau mai pe intelesul tau "veceu" . Aici nu au ce cauta inapti ca tine.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cred ca ar trebui sa-ti odihnesti putim mintea amice!
    Du-te si injura in alta parte nu aici!

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Alt oligofren care a invatat sa intre pe forumuri
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)