Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Digi News

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Digi News

Emma Zeicescu și Cosmin Stan pleacă de la Realitatea TV

Prezentatorii programului "Lifetime News" se vor muta la Digi News, viitorul post de știri al RCS-RDS.

"Mi-am anunțat superiorii că am decis să merg mai departe. Nu sunt singură în alegerea mea și mă bucur din tot sufletul. Cosmin Stan și producătorul Bebe Nicola îmi sunt alături. Cu toții am decis să ne alăturăm unei echipe noi, tinere, în formare… la viitorul post de știri al RCS-RDS", a anunțat Emma Zeicescu pe blogul personal.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

sa aduca realitatea pe gemenele alea inapoi, erau funny stirile

TBD Teacher

Posts Thanks / Likes

Ce stiri? Alti cititori de prompter? Mai bine faceau digisport 4 sau digisport HD 2... RDS chiar nu are ce face cu bani... Sau poate se reprofileaza, pe stiri... sportive.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai trebuie sa bage ceva in locul IOTV

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Question ?

Nu prea ii vad rostul!

Известный член. Master
    Posts Thanks / Likes

Digi News va începe să emită în luna decembrie

Digi NEWS, televiziunea de știri a colosului RCS&RDS, va fi lansată în luna decembrie a acestui an. În prezent se lucrează la finalizarea amenajării studiourilor de știri.
    După ce inițial se zvonise că emisia postului de știri va începe în luna septembrie, aceasta a fost amânată pentru luna decembrie, întrucât studiourile nu sunt finalizate.
    Între timp continuă racolările de reporteri, prezentatori și tehnicieni de la celelalte televiziuni pentru formarea echipei.
    Ultimul intrat în echipa Digi NEWS este reporterul Antena 1, Sergiu Voicu. El se alătură unei lungi liste de vedete și reporteri importanți care au decis să părăsească Antenele în favoarea noii televiziuni de știri.
    Digi NEWS se dorește a fi o televiziune de știri serioasă, fără cancanuri și fără culoare politică. Au fost racolați atât oameni de la Antena 1 și 3, Pro TV, B1 TV, Prima TV cât și de la Realitatea TV, iar lista este încă deschisă.
    Directorul televiziunii este Mihai Stegerean, fostul producător al Observatorului Antena 1.
    Nu se știe pentru moment data exactă a emisiei și nici numele noii televiziuni. Conducerea televiziunii încă se mai gândește cum să numească postul de știri. Potrivit datelor furnizate de CNA, licența a fost atribuită în 20 martie 2008, pentru numele de ”Digi TV Info”. În prezent se vehiculează mai multe denumiri printre care și Digi NEWS.
    Deși nu emit în prezent, echipele Digi NEWS merg pe teren, adună știri de la toate evenimentele majore și astfel își construiesc arhiva de știri, lucru pe care îl fac de circa 6 luni de zile. Acest lucru denotă că managementul stației tv nu pune ”carul înaintea boilor”, prin începerea emisiei fără o arhivă în spate, semn că noul proiect tv va fi unul extrem de ambițios și celelalte televiziuni ar trebui să se teamă de noul concurent.
    Odată cu apariția noii televiziuni a RCS&RDS, numărul televiziunilor de știri va crește la 6. În prezent în România emit ca și televiziuni de știri: Antena 3, Realitatea TV, TVR Info, B1 TV și RTV.

SURSA: exclusivnews.ro
    Când pun ochiul în lunetă curaţ tot de pe planetă. MO

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

mult succes Digi News

Drunk Shadow Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    Emma Zeicescu și Cosmin Stan pleacă de la Realitatea TV

Prezentatorii programului "Lifetime News" se vor muta la Digi News, viitorul post de știri al RCS-RDS.

"Mi-am anunțat superiorii că am decis să merg mai departe. Nu sunt singură în alegerea mea și mă bucur din tot sufletul. Cosmin Stan și producătorul Bebe Nicola îmi sunt alături. Cu toții am decis să ne alăturăm unei echipe noi, tinere, în formare… la viitorul post de știri al RCS-RDS", a anunțat Emma Zeicescu pe blogul personal.
    Ma face sa zambesc cand ma gandesc ca la fel se vb cand au fugit de la B1 la 10TV, exact aceeasi discutie, ca mergem intrun loc mai bun, ca sunt o echipa tanara de perspectiva......BLA BLA BLA BLA mai vb dupa 6 luni de emisie.
    Pana atunci bafta lor dar mai vedem!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

loc pe segmentul statiilor de nisa e destul, avem doar 3
    cum va acapara audienta ramane de vazut
    se anunta oricum un an promitator pentru stiri - e an electoral in 2012
    mai sunt cateva care au incercat si nu au reusit - n24

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cartitze ale Jigodiei felix voiculescu !

Director la b1tv e de la Latrinele voiculesciene, o varza si o struto-camila e robert turcescu, cu 100 de invitati in platou, mai ales cu marele maestru combinator sorin rosca stanescu,alt turnator al Securitatii, dovedit, in cardashie cu Licheaua calificata bogdan chireac, iar la Digi News alt Sarpe, crescut la sanul Lepadaturilor badea, ciutacu, vranceanu firea, in fine toata Fauna ,ce spurca Eterul cu mizerii, ating seara de seara noi culmi ale Scabrosului si ale calcarii in picioare a Demnitatii Umane , cei ce vor sa ne bage pe gat de 5,6 luni, spurcaciunea numita GSP !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Test............

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Bosorogu' ala zici ?

Mafiot, cel ce, impreuna cu fiu-su, a incercat sa sfideze parlamentul Marii Britanii si o sa si-o ia pe cocoasha pentru spionarea corespondentei propriilor angajati ? Ala care a inchis-dupa 100 de ani- un important ziar din Anglia ? Mai las-o moale cu Banditul asta . Stii cum o sa-si ia tzeapa Leprele astea ?(aici il includ si pe mogulul paturiciu de la noi) Au incercat sa castige parale cu continutul ziarelor pe net platit, care s-a dovedit un mareee fasss !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by dssoft View Post
    Digi News va începe să emită în luna decembrie

Digi NEWS, televiziunea de știri a colosului RCS&RDS, va fi lansată în luna decembrie a acestui an. În prezent se lucrează la finalizarea amenajării studiourilor de știri.
    După ce inițial se zvonise că emisia postului de știri va începe în luna septembrie, aceasta a fost amânată pentru luna decembrie, întrucât studiourile nu sunt finalizate.
    Între timp continuă racolările de reporteri, prezentatori și tehnicieni de la celelalte televiziuni pentru formarea echipei.
    Ultimul intrat în echipa Digi NEWS este reporterul Antena 1, Sergiu Voicu. El se alătură unei lungi liste de vedete și reporteri importanți care au decis să părăsească Antenele în favoarea noii televiziuni de știri.
    Digi NEWS se dorește a fi o televiziune de știri serioasă, fără cancanuri și fără culoare politică. Au fost racolați atât oameni de la Antena 1 și 3, Pro TV, B1 TV, Prima TV cât și de la Realitatea TV, iar lista este încă deschisă.
    Directorul televiziunii este Mihai Stegerean, fostul producător al Observatorului Antena 1.
    Nu se știe pentru moment data exactă a emisiei și nici numele noii televiziuni. Conducerea televiziunii încă se mai gândește cum să numească postul de știri. Potrivit datelor furnizate de CNA, licența a fost atribuită în 20 martie 2008, pentru numele de ”Digi TV Info”. În prezent se vehiculează mai multe denumiri printre care și Digi NEWS.
    Deși nu emit în prezent, echipele Digi NEWS merg pe teren, adună știri de la toate evenimentele majore și astfel își construiesc arhiva de știri, lucru pe care îl fac de circa 6 luni de zile. Acest lucru denotă că managementul stației tv nu pune ”carul înaintea boilor”, prin începerea emisiei fără o arhivă în spate, semn că noul proiect tv va fi unul extrem de ambițios și celelalte televiziuni ar trebui să se teamă de noul concurent.
    Odată cu apariția noii televiziuni a RCS&RDS, numărul televiziunilor de știri va crește la 6. În prezent în România emit ca și televiziuni de știri: Antena 3, Realitatea TV, TVR Info, B1 TV și RTV.

SURSA: exclusivnews.ro

nu va mai trebui studio iese 10 tv si va intra digi news

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sotchi View Post
    nu va mai trebui studio iese 10 tv si va intra digi news
    10 tv nu mai are de unde sa iasa. Asta era si problema nasului....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

postul asta e pt alegerile din 2012, iar apoi va muri ca 10tv )

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)