Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DNA si "fotbalul" din Romania

Se pare ca DNA a inceput anchetarea unor personaje din "fotbalul" din Romania. Avem sanse de normalizare?

Junior Member Teacher
    caras-severin[Ţuică County] noua regiune a tarii
    Posts Thanks / Likes

ciuciu frate,CIUCIU
    FORZZA MILAN-FORZZA ARMATA ULTRA-FORZZA LUPII GALBENII.......FUCK THE SYSTEM

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Red face

o sa mai cada citiva conducatori care au aranjat multe meciuri sa iasa campioni o sa vedeti

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Ivanovici lingaul lui Porumboiu?doar o impresie?

Buna ziua.Ati vazut probabil emisiunea lui iova Fanatik Show (probabil ce-l mai bun showdin pacate nu si cel mai obiectiv,din romania).Daca va amintiti ,dupa meciul Vaslui-Sibiu,domnul Ivanovici a vorbit de cele doua goluri ,al doilea superb al lui Wesley dara nici la un moment nu a pus la indoiala valabilitatea golului doi ceea ce nu sa mai intimplat niciodata la emisiunea respectiva,adica un fault atit de evident sa fie trecut cu vederea(mai ales vazind consecintele-gol) ?Credeti ca-i doar o scapare(dealtfel foarte regretabila)sau domnul Ivanovici a inceput sa-i cinte in struna domnului Porumboiu sau mai degraba sa-i sufle-n fund ,asa cum o facea dealtfel si cu Iancu de Timisoara ?Este pacat ca daca in timpul scurt dintre sfirsitul meciului de la Vaslui si deputul celui de la Ploiesti,nu ar fi avut mult timp la dispozitie macar dupa meci ar fi putut sa precizeze valabilitatea golului doi.Eu cred ca a facut-o intentionat si este pacat ca se murdareste cu mici privilegii din partea domnului Porumboiu.Sunt convins ca Vaslui cu Porumboiu si Hizo(mai degraba prin comportamentul lor)se va pierde in scurt timp,abia astept sa recunaosc ca m-am inselat.In trei etape gresala mare la Vaslui-Dinamo si inca una ieri.Pentru cine sufla fluierelePorumbica?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by luciand1956 View Post
    Vor urma si altii?
    poate c da, poate c nu
    adevrul este inventia unui mincinos

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by luciand1956 View Post
    Vor urma si altii?
    de la CFR ....sigur

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Question

eu zic ca de la Galati vor fi sigur

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

dezvaluirile vor fi facute "selectiv", atat cat sa netezeasca drumul echipei securistilor spre titlu.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dinu_paturica2 View Post
    dezvaluirile vor fi facute "selectiv", atat cat sa netezeasca drumul echipei securistilor spre titlu.
    esti stelist ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bubu23 View Post
    esti stelist ?
    glumesti ?
    eu URASC echipele securisto-militare.

am reformulat postarea de mai sus :

dezvaluirile vor fi facute "selectiv", atat cat sa netezeasca drumul echipelor securisto-militare spre primele 2 locuri.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dinu_paturica2 View Post
    glumesti ?
    eu URASC echipele securisto-militare.

am reformulat postarea de mai sus :

dezvaluirile vor fi facute "selectiv", atat cat sa netezeasca drumul echipelor securisto-militare spre primele 2 locuri.
    dar vezi tu echipele securisto militare au fost dezavantajate in ultimii ani ..CFR si OTELUL au castigat campionatele cum le-au castigat si toti stiu asta...

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

Unul dintre patronii de club care a vorbit cu Avram a fost Adrian Porumboiu, imediat după finalul partidei dintre CFR Cluj şi FC Vaslui, scor 2-0, un meci cu mari erori de arbitraj.

Augustus Constantin a fost la centru n acea partidă, iar Ionel Popa, unul dintre asistenţi care a anulat eronat un gol marcat de Wesley. n interceptările telefonice prezentate de Adevărul, Porumboiu i cere lui Avram să-l excludă din arbitraj pe tuşier, iar Avram aprobă fără nicio problemă.

Iată dialogul dintre Adrian Porumboiu şi Vasile Avram de pe 19 septembrie 2011, ora 23.10

Adrian Porumboiu: Eu n-am văzut de mult aşa un arbitraj! Să ştii...Pe cuvntul meu. Ăsta trebuia...
    Vasile Avram: Nu, nu, nu e bandit, bă'! Nu, nu, nu, atta ştie! Nu poţi! Cum să dai penalty la faza aia?

A.P.: Cum poţi să dai ­penalty? Cum?
    V.A.: Da, da. Păi, ţi dai seama cum au arătat ăştia, el era chiar perpendicular. Nu ştiu ce a văzut el şi cum a văzut.

A.P.: Ce jigodie de om, să-mi bag p... n mă-sa, să-mi... O jigodie ordinară! O jigodie, jigodie! Ce să...
    V.A.: Da. Mai, mai degrabă a fost ăla n prima repriză, dacă..

A.P.: Hm, nu.
    V.A.: Ştii? Dacă era să fie.

A.P.: Şi gol valabil dăm la 0-0. Bă', băiatule! Bă', Popa, ăsta, scoate-l, bă, băiatule! Dă-l n morţii mă-sii! Ce ăştia-s ...păi n-auzi, măi, ăla face experimente pe mine! Daţi-o-n p... mea! Da, ce să mai...
    V.A.: Ce vrei, bă? Zic că...de ce? Că ţi l-am mai pomenit că... cretinul ăsta să... Dă-l n p... mă-sii, de , de, de bou! Na, normal că au să-l... s-a terminat.
    adevrul este inventia unui mincinos

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cristi Borcea l-a sunat pe Vasile Avram dupa meciul cu Sportul Studentesc, din etapa a IV-a

Cotidianul Gazeta Sporturilor a publicat astazi stenogramele convorbirilor dintre Cristi Borcea si Vasile Avram.
    Discutiile dintre cei doi, dupa meciul dintre Dinamo si Sportul Studentesc le-a atras atentia procurorilor DNA.
    Borcea: Sa traiti dom' presedinte!

Avram: Felicitari pentru victoria de ieri (rade)

Borcea: Multumesc dom' presedinte! Da' ai vazut ca el tot nu da niciodata, nu vrea sa-mi dea 11 metri, dom' presedinte? De atatea etape nu mi-a dat....

Avram: Da....

Borcea: Nu vrea el

Avram: Lasa... a fost foarte bine, nu? Asculta ce-ti spun eu. E un pas mare spre normalizare.

Borcea: Da... Stii ce i-a zis lui Torje?

Avram: A?

Borcea: I-a zis: "Piticule, sa nu cumva sa cazi in careu, chiar daca te faulteaza, nu-ti dau! Iti dau galben!

Avram: Nu, nu cred... Bine, trebuie sa-i intelegi si pe ei, ca arbitri, ca nu pot chiar asa... Trebuie sa puna un pic, sa-i sperie... Torje e si tare la simulari, intelege si tu. Oricum, ai vazut in repriza a doua te-a lasat non-stop, da-o-n .... ma-sii! Este?

Borcea: Da, da, da!

Avram: Te-a lasat Valentin non-stop! (Valentin Avram, arbitru asistent, fiul lui Vasile Avram)

Borcea: Da, da' in prima repriza ce m-a speriat....

Avram: Sa stii ca si eu, nu stiam ce naiba o fi...

Borcea: Da, ca-n prima repriza l-a oprit pe Danciulescu.

Avram: Am crezut ca-mi sta inima!

Borcea: Da, dar a fost ofsaid... Era doi metri in ofsaid, n-avea ce sa faca baiatu'...

Borcea: Dom' presedinte, da' totusi sa nu-mi dea si mie un 11 metri, deloc?

Avram: Step by step. Step by step!

..............

Borcea: Deci, cate-ti trebuie? Zi!

Avram: Cate poti tu.

Borcea: Pai, zi, cate-ti trebuie, cinzeci, cate vrei...

Avram: Cat?

Borcea: Cinzeci, cat iti trebuie? Ce sa faci cu zece... cinzeci... cat....

Avram: Adu-mi cat poti tu. Dar cat mai repede, te rog!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)