Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Guinness Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Reinoire abonament DigiTv?!?

Salutare la toata lumea,Domnilor am o nedumerire si sper sa ma ajutati cu sfaturi.Urmaresc de ceva timp toate discutiile si sunt putin in ceata(am baut doar vreo 5 berii),in decembrie trebuie sa-mi reinoiesc abonamentul la digiTv si nu stiu daca este o alegare buna sau nu,Sunt de acord ca in comparatie cu preturile de afara,abonamentul e foarte mic dar nu asta e problema ci tehnic si calitativ credeti ca este ok?

Mersi mult.
    Lagunairl

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

NU. Daca vrei sa nu ai batai de cap cu receiverul, daca vrei sa platesti usor abonamentul (prin pre-pay), daca vrei sa ai calitate video mai buna, daca vrei ca pe viitor sa beneficiezi de un sistem mai performant , alege Focus Sat. Nu o sa-ti para rau. Receiverul il primesti gratis.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da sigur ca da.....luam Focus si platim 760.000/luna pentru 32 de canale.
    @lagunairl
    Daca ai deja Digi Tv esti un fericit ramai cu el.
    @crirem
    Esti nesimtit rau,la ovex pe forum te plangi ca o ****re ca ai luat tzapa cu Focus ca astia nu au nimic nou si aici te lauzi cu rahatul ala de focus.Argumenteza si apoi lauda Focus,daca recomada-i Maxul te mai intelegeam dar sa recomanzi Focus ? Esti diliu ? Cine se mai tzepuieste cu astia.
    BOOM TV betatester !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Diliu esti tu bai. Eu imi spun parerea mea. Si nu ma plang de Focus. Pur si simplu intrebam de noutatile care vin cu greutate fata de Digi. Asta am recunoscut-o mereu. Asta nu inseamna ca cele spuse de mine nu sunt asa: receptor mai bun, modalitate de plata mai simpla, calitate la programe mai buna. Nu am spus nimic de abonament. Ca e ieftin sau scump. Fiecare alege ce vrea si dupa posibilitati.

Nesimtit esti tu, ca jignesti pe cineva care are o parere diferita de a ta.

Deci inca o data, inainte sa ma acuzi pe mine ca ma plang, citeste bine ce spuneam prin diverse posturi si pe urma comenteaza.

Oricum e stiuta chestia aici pe forumul asta : daca nu esti pro Digi, este prost . Traim intr-o tara libera si fiecare spune ce vrea si face ce vrea. Iar respectivul care intreaba, alege ce ii convine. Din moment ce isi pune problema continuarii abonamentului la digi, inseamna ca sunt anumite semne de intrebare.

P.S. Catre cei care modereaza acest forum.. pacat ca ajungem sa fim jigniti de te miri cine, daca avem o parere contra Digi.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Draga crirem uite-te la semnatura ta tendentioasa si apoi sa ai pretentia sa fi respectat si opinia ta sa fie perceputa ca una impartiala.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Acuma eu va intreb, cat ati platit la Focus pana acum?
    Va raspund tot eu, NIMIC!

De ce? Pentru ca Focus nu face greseala sa experimenteze pe banii clientului. De cate ori au fost lucrari la altii pe banii nostrii? De nenumarate ori!
    La focus inca n-ati dat nici un leu pe servicii, asa ca nu se poate plange nimeni ca e scump.
    Si btw, nu e 760.000 / 32 de canale, vezi www.focussat.ro sa te convingi!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

IEU Teacher

Bistritza,fost oras linistit , actual ufff... Romanica
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by AirBoy

De ce? Pentru ca Focus nu face greseala sa experimenteze pe banii clientului. De cate ori au fost lucrari la altii pe banii nostrii? De nenumarate ori!
    La focus inca n-ati dat nici un leu pe servicii, asa ca nu se poate plange nimeni ca e scump.
    Hey , Mane expertule , te stiam mai calculat , DAR cei care au dat 10 milioane pe KIt , OARE nu au platit CU VARF SHI INDESAT FOCUSSAT ..

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by spirit

Hey , Mane expertule , te stiam mai calculat , DAR cei care au dat 10 milioane pe KIt , OARE nu au platit CU VARF SHI INDESAT FOCUSSAT ..
    Da` ce-i care ne-am luat Nokia 5110 la 5 milioane in `98 nu le-am platit cu varf si indesat? Think man! E vorba de electronica in general, preturile scad, nu urca!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Scad , scad , la Dream500 de la 6.4 milioane la 8.5 milioane

IEU Teacher

Bistritza,fost oras linistit , actual ufff... Romanica
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by spirit

Da` ce-i care ne-am luat Nokia 5110 la 5 milioane in `98 nu le-am platit cu varf si indesat? Think man! E vorba de electronica in general, preturile scad, nu urca!
    Aici ai BARAT-O MAN , da ce un Kaon de la FOCUS AZIIIIIII merita bani ASTIA

ESTI prins in propria ta CAPCANA

SORRY

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

scrius si eu ca sa fie clar pt toata lumea si sa nu mai existe nedumeriri si interpretari aiurea:

1. Eu am kitul din martie, am platit 6.4milione lei pe el si nicidecum 10 milioane
    2. Din luna martie nu am mai platit abosolut nimic pina acum, deci au fost ~10 luni de vizionare gratuita
    3. Pachetul de baza (Rosu+Albastru) costa acum 190.000lei, deci este cel mai ieftin pachet de baza la ora actuala
    4. Kaonul e un receptor de nota 10 desi sint pe aici tot felul de personaje care il baga in aceeasi clasa cu Hyndaiul Conserva
    5. Sistemul de acces conditionat Conax merge impecabil, in ~10 luni de utilizare nu am avut nici o problema

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Thx @onyx de interventie, nu stiu unde e capcana si nu stiu unde e capcana mea.
    In acest topic iarasi se ajunge la vesnica atitudine tipica RDI.
    Nu zice nimeni ca altul nu e bun, ca altul nu are cantitate. Dar si Focus are ceva ce nu are altul. Calitate si fiabilitatel. Cu oala de 0.6 ai semnal si in fundul gradinii, spotul a fost optim ales si programele sunt cate sunt dar sunt calitative, mai putin AXN si Pro, la care se lucreaza.

Personal am si DIGI si Focus, Max se exclude in urmatoarea perioada cel putin, e prea slab calitativ. Si vad diferenta.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Intrebare pentru cei pro focus :
    Daca focus e asa de bun cum va explicati numarul de abonati la 1 dec 2005 ?
    Digi peste 150.000 de abonati ! Mai multi decat are UPC in Ungaria dupa 6 ani de DTH iar focus cu chiu si vai are vreo 4000. Nu mai zic ca al treilea pachet Max are 10.000 de abonati. Cum va explicati faptul ca nimeni nu prefera acest pachet ?TOTI SUNTEM PROSTI SI NUMAI VOI SUNTETI DESTEPTI ?
    Pana cand Focus nu depaseste Max Tv-ul ca numar de abonati umpleti-va de rusinea celui ce sustine cel mai PROST pachet dth din toate punctele de vedere.
    Focus sat si-a atras antipatii si datorita userilor de pe acest forum care s-au manifestat desantat si au adus argumente pro fucus dintre cele mai stupide.Va meriati soarta.
    Cine e pe primul loc ? Digi Tv eeeeeeeee
    Cine e pe ultimul loc ? focus eeeeeeee
    BOOM TV betatester !

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Reinoire abonament DigiTv?!?

Quote Originally Posted by lagunairl
    (am baut doar vreo 5 berii)

Mersi mult.
    Frate ca alfel nu pot sa-ti spun si sper ca ma vei intalege,de ce sa platesti atata banet pe servici de doi lei cand poti consuma atat bere si fara dureri prea mari de cap
    Sa auzim si de bine frate
    Piciul Alcoolistul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cat infantilism.

"Cine e pe primul loc ? Digi Tv eeeeeeeee
    Cine e pe ultimul loc ? focus eeeeeeee "

Zici ca primiti bani pentru afirmatiile astea de 2 lei. Parca e serviciul vostru si va bucurati daca are 100.000 clienti sau cati or fi de parca va aduce voua bani in buzunare.

Va manifestati exact ca la meciurile de fotbal, cand joaca Steaua in cupa Uefa si se striga m...e Dinamo, sau cei care tin cu Dinamo vor sa piarda Steaua. Exact asa si voi. Lasati-i in pace pe toti trei sa isi faca treaba cum vor. Cu ce va incalzeste pe voi ca Digi are sute de mii de abonati (cum spuneti voi) si voi sunteti abonati la Digi. Aveti abonament gratis sau ce ? Va platesc sa va uitati la ei ? Bravo lor, daca e asa. Bravo lor ca au investit mai repede si au mai multe programe. Dar asta nu inseamna sa aruncati cu noroi in ceilalti. In primul rand nu este o atitudine civilizata fata de persoanele care au optat pentru Focus sau Max. Nu cred ca sunt prosti pentru asta si nu merita jignirile unora dintre voi, care probabil nu ganditi cand scrieti aici.

Daca eu vreau sa imi iau abonament la Zapp care este mai mic ca ceilalti nu inseamna ca sunt prost. Dar pentru voi asa este considerat unul care se aboneaza la ei probabil.

Sunteti jalnici la comentarii.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)