Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Oţelul a rămas fără presedintele Marius Stan

http://ofsaid.ro/2011/09/otelul-a-ra...etter-20110921

Preşedintele formaţiei Oţelul Galaţi, Marius Stan, a decis ca să se retragă de la crma campioanei en-titre, deoarece a simţit nevoia de o perioadă de relaxare, astfel că s-a autosuspendat din funcţia pe care o ocupa.

Din momentul acesta sunt n concediu de odihnă şi medical pe care l-am luat personal, iar conducerea rămne n minile acţionarilor. Poate că se va ajunge pe culmi mai nalte dect am dus eu echipa. Poate e prea mult cu fronturile pe care luptăm. Decizia am luat-o mai demult pentru că trebuie să mă gndesc la sănătatea mea. Aveam nevoie de o pauză. Nu vreau să comentez mai mult dect atat şi nici nu am să mai stau de vorbă cu cineva. Este doar un concediu prelungit, dar Oţelul nu este un capitol ncheiat. Am atribuţii la echipă, dar mi le retrag deliberat şi sper ca cei care rămn să facă mai multe dect am făcut eu. Cei care manageriază clubul au o situaţie foarte bună, mai ales n condiţiile n care nu a intrat nca niciun ban de la UEFA. Preşedintele Consiliului de Admnistraţie, Ionel Borş mi va ţine locul. Voi reveni din concediu, dar nu prea curnd!, a anunţat Stan la Sport Total FM.
    De asemenea, oficialul gălăţean a precizat că n luarea deciziei au contribuit şi rezultatele slabe din ultimul timp.
    Se pare că rezultatele n-au fost mulţumitoare şi mă simt inutil acum, a afirmat Marius Stan pentru Radio GSP.
    Oţelul Galaţi s-a impus n această seară, n faţa echipei Oltchim Rmnicu Vlcea, cu scorul de 3-1, ntr-o partidă ce a contat pentru şaisprezecimile Cupei Romniei.
    Ca trece tineretea, nu-i mare paguba...
    Problema e ca trece si batranetea...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

O fi obosit Marius Stan?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

De-ar obosi si altii pe langa acest (ex)cooperatist

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Exclamation

foarte bine stane poti sa stai pe bara pina la pensie

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Paguba-n ciuperci!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)