Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Referitor la topicuri (super, mega, giga, tera...)Bombe.

Incepe sa ma distreze tot mai mult forumul asta.

Sincer il consider un loc unde se poate pune imaginatia la lucru, si doar atat. SI aici ma refer in mod special la topicuriile de genul bomga, maga-bomba, super mega bomba (ma tot intreb cate grade mai exista in sus). Vad ca se foloseste acest cuvant cheie, la cere toti sar si scriu tot ce isi pot imagina ca poate sa insemne aceasta bomba (nu-i condamn deloc). Pentru mine, de fiecare data cand vad un astfel de topic si incep sa citesc constat la sfarsit ca nu a fost decat o pierdere de vreme citeirea unui astfel de topic. Imi pare rau sa spun toate astea, dar se pare ca forumul acesta e lipsit total de profesionalism.

In fine, asta este, eu unul m-am decis odata pentru totdeuna sa ignor astfel de threaduri. (e ca in povestea cu "Vine lupul")

Sper ca in curand sa citesc si lucruri mai importante pe acest forum.

PS: Nu am scris acest post ca sa declansez o serie de replici pro si contra parerii mele, ci doar cu scopul de a incerca sa rog, ca informatiile de genul asta sa fie mai exacte, sau cel putin ulilizarea de subiecte mai adecvate pt thereaduri.

Numai bine,
    M.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Raspuns in maniera lui Ralu Filip : Bine .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    Raspuns in maniera lui Ralu Filip : Bine .

Quote Originally Posted by *********
    Ca de obicei vorbesti vorbe .
    .......
    Daca nu ai ce spune , nu bruia .
    Aici vorbesti ca sa scrii ... tot felul de chestiuni care nu au nici o legatura cu subiectul .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Eu cel putin cu ultima megabomba n-am inteles absolut nimic .Nu vad de ce s-au scris 5 pagini fara nici un indiciu real.Deci pana acum stirea aceea e un MEGAFAS.Asteptam stiri cu continut nu abra cadabra.Pana la urma e un forum pt informarea noastra., nu?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

E maniera mea de informare a noutatilor legate de Digi Tv,operator ce a incercat lunar sa aduca o imbunatatire a serviciilor oferite.De fiecare data bombele au explodat iar rezultatul a fost mai mare sau mai mic in functie de modul de percepere a noutatilor aduse.
    Daca pe cineva deranjeaza acest lucru imi cer scuze.Daca as avea asemenea informatii si de la Focus sau Max nu as intarzia sa le fac publice deoarece doresc ca acest forum sa devina un important vector informational.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Tot respectul ,se vede ca ne-ai ajutat dar parca e prea mare suspansul si in loc de informare in topicul MEGABOMBA ne-am ales cu 5 pagini de ceata.Dar mai asteptam poate poate va exploda pana la urma

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    E maniera mea de informare a noutatilor legate de Digi Tv,operator ce a incercat lunar sa aduca o imbunatatire a serviciilor oferite.De fiecare data bombele au explodat iar rezultatul a fost mai mare sau mai mic in functie de modul de percepere a noutatilor aduse.
    Daca pe cineva deranjeaza acest lucru imi cer scuze.Daca as avea asemenea informatii si de la Focus sau Max nu as intarzia sa le fac publice deoarece doresc ca acest forum sa devina un important vector informational.

Fanta
    RDI Team
    Buna,

Sper sa fiu bine inteles. Nu vreau sa spun ca nu imi place ideea de a gasi informatii pe acest forum, doar asta se vrea si scopul lui. Dar vreau sa spun ca ar fi mai uitila asezarea informatii intr-un mod mai bun, pentru a putea fi regasita mai usor de multi care citesc printre posturi, cautand informatia utila. Fireste ca fiecare poate sa isi puna parerile, dar eu cred inca ca si modul in care decurge o dezbatere pe un anumit subiect este directionata chiar de initiatorul subiectului respectiv, din primul post. Si mai mult, si aici e marea problema, e subiectul. As prefera sa regasesc un topic de genul acesta in care din primul post sa inteleg despre ce e vorba, nu sa inteleg ca sunt doar povesti. Inteleg ca la un moment dat poate se vor concretiza, dar in faza sub-embrionatica nu putem sa o numim bomba.
    Fanta, iti dau un hint, referitor la subiecte de genul:
    Nu mai bine le spui "Carcasa de bomba" Pana in momentul in care apare bomba. Si eventual pe parcurs mai adaugi cate o aripioara, cate un circuit de comanda, ceva incarcatura explosibila. Dar Ideea e sa lasi pe cititor inca de la primele randuri sa inteleaga ce si cum, ca altfel, e pierdere de timp pentru toti.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cauza sar putea sa fie asta:PUBLICITATEA E MAMA COMERTULUI!?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

M-man,
    Daca nici pe forumul asta nu mai gasesti informatii utile, atunci scuzama dar ori nu este in domeniul in care cauti, ori pe semne ca ai avut norocul sa gasesti inainte alte forumuri mult mai complexe si chiar te rog sa ne dai si noua linkurile sa ne bucuram si noi de ele. Personal eu iti spun ca mia trebuit sa fugaresc mult socîtul pina am ajuns sa clikez aici pe RDI, deoarece celelalte situri bune nu au avut viata lunga.
    In cea ce priveste bombele megabombele & co. lasa si pe alti sa isi exprime liber gindurile si simtamintele lor ca asa se cladeste democratia si nu incercati sa faceti tipare dupa modul fiecaruia de a fi.
    Incearca sa faci un site, sa il ti pe picioare si apoi sa vezi cum iti cade sa te critice toti care intra pe el pe de o parte, iar pe de alta sa te fugareasca toti ca sa til inchida

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by m-man
    ...
    Nu mai bine le spui "Carcasa de bomba" Pana in momentul in care apare bomba. Si eventual pe parcurs mai adaugi cate o aripioara, cate un circuit de comanda, ceva incarcatura explosibila. Dar Ideea e sa lasi pe cititor inca de la primele randuri sa inteleaga ce si cum, ca altfel, e pierdere de timp pentru toti.
    Rectificare: Conserva de bomba
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

@m-man daca veneai acu un an jumate inca mai aveai ce gasi interesant pe aici...toate cele, inclusiv profesionalism

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dumitruc
    M-man,
    Daca nici pe forumul asta nu mai gasesti informatii utile, atunci scuzama dar ori nu este in domeniul in care cauti, ori pe semne ca ai avut norocul sa gasesti inainte alte forumuri mult mai complexe si chiar te rog sa ne dai si noua linkurile sa ne bucuram si noi de ele. Personal eu iti spun ca mia trebuit sa fugaresc mult socîtul pina am ajuns sa clikez aici pe RDI, deoarece celelalte situri bune nu au avut viata lunga.
    In cea ce priveste bombele megabombele & co. lasa si pe alti sa isi exprime liber gindurile si simtamintele lor ca asa se cladeste democratia si nu incercati sa faceti tipare dupa modul fiecaruia de a fi.
    Incearca sa faci un site, sa il ti pe picioare si apoi sa vezi cum iti cade sa te critice toti care intra pe el pe de o parte, iar pe de alta sa te fugareasca toti ca sa til inchida
    Exact cum spuneam, risc sa fiu inteles gresit. eu nu vreau sa spun ca nu vad informatii ultile, pe acest forum. .
    Eu vroiam sa cer daca se poate un "sablon" de citire a informatiilor de pe acest forum.
    Partea cu exprimarea pareriilor, e firesc, ca doar asta este si una din definitiile unui forum. Dar eu ma refeream strict la subiectele alese pentru topicuri, ca starnesc curiozitatea unui cititor, si la sfarsit constata ca nu a regasit nimic, decat poate saptamani de discutii pe marginea unui subiect ipotetic.
    In fine, nu vreau sa dezbat mai mult aceasta tema, ca nu am nici-un scop. Im exprimam si eu parerea, asa cum spuneai.
    Daca nu e agreata, atunci am sa iau decizia, asa cum spuneam si pana acum, sa nu citesc aceste topicuri cu subiectul "bomba".

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu va mai certati,toti aveti dreptate Mie imi plac bombele si mai mult comantariile iscate.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Aiurea..

Vrea sa zica ca s-a scris 6 pagini cu bombele astea si na.. uite.. nu sa inteles nmik din acele 5 pagini!

Eu cred ca @Fanta nu vrea sa repete greseala "Focus-sat" care anuntau ca din 1 dec va fi net pe parabola si nu a dat nimik...
    Cred ca .. daca fanta ar anunta cu precizie ca .. bomba va fi lansata ... in x -zi exista riscul sa nu i se aprinda fitilul si sa nu explodeze.. de aceea .. e inca suspans.. si se va mai astepta mult si bine aflarea ei!
    Zvonurile pe ca re l-ea auzit unul si altul nu sunt oficiale!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bismotti
    Nu va mai certati,toti aveti dreptate Mie imi plac bombele si mai mult comantariile iscate.
    bismotti fiecare cu nivelul lui, nu este de mirare ca-ti plac "comantariile", ce face italia asta din romanii nostri inteligenti
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)