Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default eu ce pot face ?

salut,m-am conectat recent cu cineva la schimb de linii { C si F },linie la prima vedere f. buna. dar are in ea inclusiv hop 5. am incercat-o individual,greu se face receptia. eu ce pot face de la mine din fisier ? asa cum ii nu prea imi este de folos . va multumesc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Salutare , prima data vorbeste cu el si daca nu rezolvi pe cale amiabila , cea m ai buna solutie , seteaza in linia F: aferenta liniei C: date , asa : F: user passw 0 0 0 { 0 0 0 } DNS-ul(lui) sa nu ii m ai dai nimic .....

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by neli_ney View Post
    salut,m-am conectat recent cu cineva la schimb de linii { C si F },linie la prima vedere f. buna. dar are in ea inclusiv hop 5. am incercat-o individual,greu se face receptia. eu ce pot face de la mine din fisier ? asa cum ii nu prea imi este de folos . va multumesc.
    Sall
    pune la linia asta:::
    F: user pass 1 0 0 { 0:0:1 } = si vei primi de la el doar localu lui sau
    F: user pass 1 0 0 { 0:0:2 } = si vei primi de la el tot ce are el la hop 1
    succes
    Un om valoreaza exact cit cuvintul sau
    a man worth exactly how the word or

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@nicusor

Asa ii Da el lui nicidecum nu ia ce ai zis tu

@neli_ney

Resticioneaza la linia ce ai primit-o adica C:
    C: xxxx.dyndns.tv 12000 user pass no {0:0:2}
    Asa mai selectezi putin

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

C-ul lui l-am primit cu { 0:0:3 }. Din start l-am facut { 0:0:2 }. La F-ul meu am facut tot ce se putea din acele combinatii. N-am reusit sa schimb nimic. Am sa il abordez sa vad daca vrea sa modifice la el fisierul. Daca nu ne vom deconecta.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Exclamation

Quote Originally Posted by nicusor View Post
    Sall
    pune la linia asta:::
    F: user pass 1 0 0 { 0:0:1 } = si vei primi de la el doar localu lui sau
    F: user pass 1 0 0 { 0:0:2 } = si vei primi de la el tot ce are el la hop 1
    succes
    Total eronat !

Prima line F daca-l bagi la cineva in server, o sa primesti carduri MAXIM HOP1 si reshare un singur HOP, adica cardurile vin pana la tine si de la tine nu mai pot pleca mai departe. In acest caz cardurile circula MAXIM un HOP (distanta) de la el pana la tine.

A doua linie, daca-l bagi intr-un server, o sa primesti de la acesta carduri MAXIM HOP1, si aceste carduri pot sa se reshareze MAXIM doua hop-uri. Adica de la el vin pana la tine si se mai pot reshara de la tine incolo pana la MAXIM urmatorul (ele) server(e), de la care NU SE MAI POT RESHSHARA.
    Asta bieinteles DOAR pentru cardurile care pot sa se reshareze pana la distanta la care sint limitele facute
    ---------------------------------------------

daca vrei sa nu primesti decat maxim hop2 de exemplu se face linie C cu care primesti, in felul urmator:

C: HOST PORT USER PASS no { 0:0:2 }

Cu linia F restrictionezi ce dai de la tine spre el ! Sau si mai bine, poate sa restrictioneze si el catre tine, dar in acest caz trebuie sa modifice F-ul din serverul lui. Dar daca el nu are de gand sa restrictioneze sau nu stie, restrictionezi tu cu linia cu care primesti, respectiv cu linie C.

Logica e foarte simpla:
    -cu linia C primesti
    -cu linia F dai

Din C restrictionezi ce primesti, din F restrictionezi ce dai mai departe.

E chiar atat de greu

P.S. Uite de ce nu o sa treaca toata lumea la OSCAM

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt în scop experimental şi educaţional !

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

C-ul lui l-am primit cu { 0:0:3 }. Din start l-am facut { 0:0:2 }. La F-ul meu am facut tot ce se putea din acele combinatii. N-am reusit sa schimb nimic. Am sa il abordez sa vad daca vrea sa modifice la el fisierul. Daca nu ne vom deconecta.
    vreun reboot dm ai dat matale?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Dupa adaugarea liniilor in cfg. nu este nevoie e reboot .eu unul nu am dat niciodata ,la salvare se restarteaza singur .
    DM800, DM500, VU+DUO, H-H

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Question

Quote Originally Posted by iooon View Post
    vreun reboot dm ai dat matale?
    de asta ai peste 300 de posturi,ca numai prostii debitezi(urmaresc mereu ce postezi si vad ca ca din 2 vorbe 3 sunt tampenii),ce legataura are reboot cu hop5,@neli ney fa ce a spus @Levis si o sa fie ok ! iar daca nici asa nu esti multumit de linie poti sa o stergi
    OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

iar daca nici asa nu esti multumit de linie poti sa o stergi
    EU unul nu asi sterge linia

de ce - Daca Partenerul tau NU sterge si EL linia - primesti Atacuri ilegale - ( daca te uiti sau este setat error file - sau cum naiba il mai cheama )

Cum a scis nicusor pune la linia F respectiva

F: user pass 0 0 0 { 0:0:0 }

Asta in cazul daca ai de gind sa il stergi

Si dupa citva timp - mai mult ca sigur te va sterge El 100%- doar nu mai primeste de la Tine nimica

Sii dupa ce apare EL atunci cu rosu la tine ( dupa citeva zile ) deci Server Off- il poti sterge linistit

De ce scriu asta

Am avut dat si eu odata o linie la cineva

Ala destept !- vinde Boxa - dar nu a sters linia mea C -

si EU acuma tot primesc atacuri ilegale- doar NU mai este trecut la mine - dar la EL !

ASA ca - aveti si grije cu cine faceti schimb de linii- sa nu dati si voi de destepti de astia

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Poti folosi urmatoarea varianta de setare (dupa mine cea mai sigura pentru nevoile tale).

1 - testezi ce carduri merg ok din primele 2 distante ( incepand cu distanta a 3-a apar probleme la toti providerii)
    2 - selectezi ce carduri ai nevoie din aceste prime 2 distante
    3 - le setezi in linia C si totul va merge ok.

Ex :

C: peer.dyndns.com 12000 user pass no { 0:0:1, 100:68:2, 500:22f00:2, 1702:0:2, 1880:0:2, 1880:2011:2, 1880:2111:2 ... }

Astfel vei primi localul + cei 4 provideri (cifra+, akta, skyde, digi) din maxim distanta 2.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

pt un server bun setarile sunt :

F: user pass 0 0 0 { 0:0:2 }
    C: peer.dyndns.com 12000 user pass no { 0:0:1 }

si exemplul dat de ovidiumarius : C: peer.dyndns.com 12000 user pass no { 0:0:1, 100:68:2, 500:22f00:2, 1702:0:2, 1880:0:2, 1880:2011:2, 1880:2111:2 ... }

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

linia f lasa-o asa cum este pentru ca nu de acolo vine problema.in linia C verifica daca toate semnele sunt ok:no { 0:0:2 }.in mod sigur nu e scris bine pentru ca de aici setezi ce distanta de carduri poti sa iei de la el(hopuri).daca vrei sa iei doar cardurile lui locale setezi :no { 0:0:1 }.omul cu care faci schimb a fost destul de fair cu tine daca ti-a dat drept de reshare si iti da voie sa iei de la el pana la hop 5 deci continua sharele cu el
    boy2good

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Asa este neli ney.baieti au dreptate modifica linia C de ti-a dat-o el in loc de { 0:0:3 } sa ai { 0:0:2 } sau { 0:0:1 }
    si scuze inca odata pt sfatul gresit
    SORY
    Un om valoreaza exact cit cuvintul sau
    a man worth exactly how the word or

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Lasa nicusor , a si disparut nici macar un post de multumesc nu a mai avut timp tipul sa posteze ! Cam asa se intampla , mu are chef si timp sa caute el in config sau pe net o gramada de exemplare mai bine deschide un topic si intreaba direct.... dupa ce obtine informatia si dispare

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)