Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Dolce Prepay

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Dolce Prepay

In curand Romtelecom Dolce va lansa un serviciu preplatit. NU am inca detaliile comerciale ale ofertei, dar pe masura ce o sa le aflu o sa va tin la curent.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ca sa vezi.ei nu sant capabili sa aranjeza o grila de programe intr-o saptamana si trec la pay per view/ce pot oferi ca sa ma incite sa-i si platesc in plus pentru asta? cred ca e bluff/or sa aiba un succes nebun ca si cu hd-urile.
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Serviciu preplatit nu inseamna pay per view , mai degraba ceva cum a avut AKTA la un moment dat (abonament preplatit pe operioada determinata) !

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Mai degraba ei spera sa aibe succesul pe care la avut AKTA cu aceste cartele , insa.......
    Multi romanii de afara sunt convins ca au renuntat/reziliat vechile contracte facute pe AKTA cu acest serviciu si acum cand sa vad fortati practic sa treaca la alt gen de abonament - e vorba de "imperecherea inteligenta"
    Timpul insa va demonstra daca aceasta preluare a fost sau nu benefica pt. ei , pacat se intind la mai mult decat isi pot permite si zic eu per total au pierderi mai mari ( insa niciodata nu vor recunoaste aceste pierderi )

I'm the truble man! Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

ideea este foarte buna! Sunt anumiti oameni care au nevoie doar intr-o perioada de x sau y luni de tv. Asteptam oferta !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

e din 2009 trecuta in oferta lor.nu stiu daca au si avut-o fizic,nu doar pe carticelele promo

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

pai si serviciul interactiv+canale radio sint inca de cind a aparut dolce/le-ati vazut vreodata/never!
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Trebuie sa mai asteptam.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    In curand Romtelecom Dolce va lansa un serviciu preplatit. NU am inca detaliile comerciale ale ofertei, dar pe masura ce o sa le aflu o sa va tin la curent.
    Ar fi interesant de vazut daca receiverul si/sau cartela se vor da nominal (pe baza de ID Card si/sau CNP) sau nenominal (pentru a incuraja discret receptia in anumite "zone indepartate")
    De asemenea, sunt foarte curios daca serviciul va putea fi reincarcat si prin SMS-uri cu valoare adaugata, si daca acestea vor putea fi trimise si din reteaua Cosmote (La FocusSat merg doar SMS-urile din VDF si ORG)

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Si sky italia a vindut la un moment dat cartele preplatite NDS pe un an de zile.Nu se vindeau nominal ci se dadeau la liber.Nu se mai puteau reactiva dupa ce expirau.Functionau pe mai multe receptoare.Dolce fiind tot NDS cred ca o sa fie ceva similar.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Daca si cu parca se plimbau cu o barca...cam asa suna topicul.
    Sa vedem o oferta pre-pay adevarata cu cartele CONAX. E singura norma pe care o au cam toate receptoarele de pe piata.
    Dar pin la barca...traim in Ro...restul il stiti.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca ne baga pe gat si la prepay receptorul lor nu suna interesant. Interesant ar fii daca ne lasa sa folosim in receptoarele noastre.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca faca asta ( si m-as bucura la fel ca multi altii ) ar fi contra N*S care e total impotriva folosirii cardului lor in alte receptoare, cel putin pe cobai ca Dolce,Dsmart sau TotalTV ... Asa ca nu cred sa vedem carduri de Dolce co*ax ...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

serviciul este lasat din 2009 si se numeste Dolce Flexi si presupune cumpararea echipametului si activarea serviciului fara perioada contracuala . Activarea si dezactivarea se face prin apel la 1930 si se plateste doar perioada activa.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca tot iti cumperi echipamntul de la ei , mai esti "ingradit" la fel ca si la un abonament normal ?
    In ideea ca daca cumperi echipamentul de la ei , ar trebui teoretic nefiind sub contract/conditii impuse sa poti folosi receptorul in cauza ca si un receptor normal
    Recptionarea de alti sateliti/prg. tv in afara de cele de pe Helllas 2 ( 39 E )
    Ca daca cumpar echipamentul de la ei si am aceleasi conditii impuse ca la un contract normal , nu ii mai vad rostul acestui serviciu
    Ba din impotriva pe banii mei sa accept conditiile lor ca la un contract normal si unde de regula echipamentul este dat in custodie , nu cumparat

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)