Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Idiotenie digisport marca rcs-rds !!!

De ce mai au drepturile pentru campionatul Braziliei daca nu transmit meciurile ?

In loc sa dea in direct unul dintre cele 3 meciuri care se desfasoara la ora asta, dau inregistrarea la cursa de F1 si pe Digisport 2 dau inregistrarea meciului amical Manchester UTD-Bacelona .

Cele 3 meciuri:
    America - Coritiba
    Atletico Paranaense - Santos
    Bahia - Figueirense

Macar Atletico Paranaense - Santos era de dat. Din 7 meciuri in ziua de duminica au dat unul singur, Avai-Corinthians.

La ce mama dracu ma aveti drepturile alea daca nu dati meciurile incompetentilor

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

au adormit comentatorii

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@serpiko

Da' de unde stii tu ca Digi are drepturile alea cumparate? Ai vazut contractul ... ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    @serpiko

Da' de unde stii tu ca Digi are drepturile alea cumparate? Ai vazut contractul ... ?
    da' ai vazut tu vre-un contract ? trebuie sa faca publice contractele pt a te convinge pe tine?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihaica View Post
    da' ai vazut tu vre-un contract ? trebuie sa faca publice contractele pt a te convinge pe tine?
    nici macar meciuri n-am vazut . nu ma intereseaza. da' daca nu a vazut nimeni contractul si nici meciuri sezonul asta de ce presupuneti ca exista ?

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Campionatul Braziliei la Digisport ? Niste Nesimtzitzi Tzepari !

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    nici macar meciuri n-am vazut . nu ma intereseaza. da' daca nu a vazut nimeni contractul si nici meciuri sezonul asta de ce presupuneti ca exista ?
    Da' tu crezi ca pe microbisti ii intereseaza contractu' ala ? Asta ar mai lipsi, sa se citeasca contractu' cu anexe si penalitati,toata gargara... Daca un comentator anunta,cu subiect si predicat,ca S-A CUMPARAT CAMPIONATUL BRAZILIEI,cand cu 3-4 zile inainte sunt spoturi comerciale cu "Aici e Samba Fotbal, DUMINICA SEARA IN DIRECT LA DIGI" de ce sa analizez eu contractul lor, speram aici ca nu suntem prostii lu' Mircea Sandu, sa ni se explice doct de ce nu va veni Argentina la Bucuresti... Pe de alta parte,de ce DOLCE are transmisie mocca LIVE HD de cea mai buna calitate pe net,iar noi-PROSTII DE ABONATI DIGI-trebuie sa cautam stream-uri cu meciuri din Brazilia ?!?!?!?!
    Last edited by Tutuhugoneata; 1st August 2011 at 15:10. Reason: Andrei Niculescu rade ca prostu'

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Tutuhugoneata
    Eu ma retrag din discutie. Nu sunt microbist si probabil nu stiu cum merge treaba. Incercam doar sa pun niste intrebari, pertinente consider eu.... Bafta si sper sa vedeti cat mai curand Samba Fotbal( sa fie fotbal de femei sau pe plaja )...
    La Dolce e alta discutie... oricum nu are rost sa amestecam marfa cu ambalajul....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Au drepturile doar ca sa le aiba, sa aiba motiv de a face reclama la un produs pe care defapt il difuzeaza decat cu pipeta. Am auzit ca sunt extraordinar de ieftine drepturile pentru Romania pentru campionatele nationale din Brazilia si Argentina si Copa Libertadores.

Eu personal chiar ma uit la campionatul Braziliei, mai ales ca de vreun an si ceva au inceput sa se transfere in campionatul Braziliei din ce in ce mai multi jucatori de valoare din campionatul Argentinei, plus din ce in ce mai multe staruri braziliene care se intorc acasa deoarece cluburile din Brazilia au inceput sa isi permita sa plateasca vedetor braziliene salarii aprope de cele din Europa.

Avand in vedere modul in care creste economia Braziliei si faptul ca este o tara de 200 milioane de locuitori campionatul Braziliei tinde sa intre in top 7-8 campionate din lume ca putere financiara si valoare. Uitati-va numai ce oferta a facut Corinthians pentru superstarul lui Manchester City, Carlos Tevez (40 de milioane de lire sterline) .

Toate cele bune !
    @Serpiko

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Uitati-va numai ce oferta a facut Corinthians pentru superstarul lui Manchester City, Carlos Tevez (40 de milioane de lire sterline) .

Toate cele bune !
    Nu exista nici o oferta de la Corinthians pentru Tevez la banii aia........daca citesti ziare din Romania.......spun numai povesti......citeste si altceva din europa.........

TBD Teacher

Posts Thanks / Likes

PFC din pachetul TV Cabo transmite campionatul brazilian din cate stiu eu. Dar stii si tu asta. Nu e nevoie de streaming IP pentru a vedea live ce iti place.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by BADE View Post
    Nu exista nici o oferta de la Corinthians pentru Tevez la banii aia........daca citesti ziare din Romania.......spun numai povesti......citeste si altceva din europa.........

Bai BADE eu nu prea vorbesc aiurea de felul meu, un forum intreg mie martor.De obicei ma documentez inainte sa deschid gura, eu fiind un devorator de fotbal de felul meu, crede-ma ca vorbesc in cunostinta de cauza in cel mai pur mod posibil cand vine vorba despre fotbal.

Intr-adevar cica nu au fost 40 de milioane de lire sterline, au fost decat 35 de milioane de lire sterline conform presei din UK.

Folha de Sao Paulo ziarul numarul 1 din Brazilia zice de 40 de milioane de lire sterline, la fel si Clarin si Ole din Argentina cele mai citite ziare de sport din America de Sud(Clarin nu este un ziar numai de sport, dar rubrica sa de sport este considerata tot ca un fel de ziar de sport).

Uite aici linkurile de la agentia de presa numarul 1 in lume, adica REUTERS si de la unul dintre cele mai citite ziare din UK, numarul 2 pe piata ziarelor din UK, adica THE GUARDIAN :

http://uk.reuters.com/article/2011/0...76B74V20110712

http://www.guardian.co.uk/football/2...y-carlos-tevez

Si iti mai dau si alte linkuri, dar nu am chef si timp de polemici la ora asta.

Toate cele bune !

P.S.: Chiar citesc foarte multa presa de afara si mai ales la fiecare meci important intru pe principale ziare din tarile de unde sunt echipele implicate.
    @Serpiko

Faithful Member Expert
    casa cu flori, strada sperantei, la etaj...
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    De ce mai au drepturile pentru campionatul Braziliei daca nu transmit meciurile ?

In loc sa dea in direct unul dintre cele 3 meciuri care se desfasoara la ora asta, dau inregistrarea la cursa de F1 si pe Digisport 2 dau inregistrarea meciului amical Manchester UTD-Bacelona .

Cele 3 meciuri:
    America - Coritiba
    Atletico Paranaense - Santos
    Bahia - Figueirense

Macar Atletico Paranaense - Santos era de dat. Din 7 meciuri in ziua de duminica au dat unul singur, Avai-Corinthians.

La ce mama dracu ma aveti drepturile alea daca nu dati meciurile incompetentilor

Toate cele bune !
    Bah Serpiko
    Cand bestelesti pe cineva (pf,pfa,ii,srl,sa,gmbh, etc) nu mai pune "toate cele bune" la sfarsit, ca arata ca necuratu. Ma rog.
    Poate au cumparat oamenii "pachete" sau meciuri individuale, sau doar au avut probleme tehnice.
    Do you want to see a picture of a beautiful person? Hold up a mirror...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)