Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Combinatii imagini CVS-ICVS?

O chestie ce eu nu prea inteleg bine.Stiu ca imaginile Merlin-2.Excalibur_OE-1.6-dm800,500 800SE,sant CVS...dar vad pe un forum un turc a facut backup,punand Gemini3 Wizard si alte pluginsuri GP3 (deci pur si simplu a pus utilitati pentru imagini ICVS?) Am mai vazut altii care cu alte imagini CVS... au facut backup la ICVS... Oare merg bine astfel de combinatii?

Aici link cu combinatia turcului pe Merlin http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=212044

Link pe imagini Dm 800 Backup Peter Pan Neverland v2.1 http://www.sat-universe.com/showthre...t=70341&page=2

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

De ce sa nu mearga bine sau poate mai putin bine? Toate imaginile au la baza cvs. Asa ca ...
    Pe orice cvs actual poti pune GP3 si plugin-uri GP3. Citeste un pic pe ihad forum si te lamuresti.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bono View Post
    De ce sa nu mearga bine sau poate mai putin bine? Toate imaginile au la baza cvs. Asa ca ...
    Pe orice cvs actual poti pune GP3 si plugin-uri GP3. Citeste un pic pe ihad forum si te lamuresti.
    Totusi nu pe toate merg puse GP3...,am pus pe una nu mai tin minte cum se chema si am avut ecran verde,probabil imaginile care au preinstalate un minim de utilitati.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Imagini cvs (Concurrent Versions System) apar zilnic. La origine este Dream Multimedia.
    Pe toate imaginile cvs actuale (hai sa spunenm curente) se poate pune GP3.
    Inca odata: cvs sunt imagini originale DMM;

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Am facut proba cu Merlin2 cu utilitati ICVS si CVS ....dar mai bine se misca cu CVS.Am pus si pluginsul Email Client...merge ok sa citesc emailurile pe Dm 800, dar mai am o rubrica in stanga care nu iti da posibilitatea sa selectezi nimic,cum ar fi ar fi ...bulk mail,draft,inbox,sent,trash,y! conversation....dar macar bine ca pot citi emailurile.Ceva idei? Rezolvat problema se apasa butonul bouquet.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)