Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Combinatiune DVB-S / T / C

Vreau si eu sa scap de gramada de utilaje din dormitor si sa imi trag o scula all-in-one cu satelit, cablu si terestru. Exista asa ceva? ...si bineinteles sa mearga si un cccam pe utilaj

Deocamdata combinatiunea mea e urmatoarea, in ordinea numerelor de pe tricou

DVB-S - DM800 original
    DVB-C - DM800 clona
    DVB-T - playstation 3 cu PlayTV
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Unemployed Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    Vreau si eu sa scap de gramada de utilaje din dormitor si sa imi trag o scula all-in-one cu satelit, cablu si terestru. Exista asa ceva? ...si bineinteles sa mearga si un cccam pe utilaj

DVB-S - DM800 original
    DVB-C - DM800 clona
    Un televizor nu te aranjeaza?
    lasi dvb-s si restul pe tv.
    Al meu tv ( panasonic) are si dvb-s, dar nu merg alea codate decat cu modul+card, dar pt cccam folosesti 800-le
    baFTA
    un server câteva receivere si ceva pasiune...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Asa ceva te coafeaza http://www.satmultimedia.ro/Tunere-D...DVB-CT.html,si ramai cu un dm
    Vu+zero,Triax TDS110,H-H Dm2800

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Sundteku' asta arata foarte bine, singura problema e sa gasesc o imagine E2 pentru DM800 care sa suporte stick de genul asta (DVB-CT)

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

personal nu l-am testat decit pe dm800se, dar nu cred sa intimpini probleme cu orice imagine de dm800

driverele sint de la sundtek, independente de team-ul dezvoltator al imaginii
    in plus, mai exista un modul de control nu foarte necesar la ihad

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sundteku' asta arata foarte bine, singura problema e sa gasesc o imagine E2 pentru DM800 care sa suporte stick de genul asta (DVB-CT)
    La mine cu Newnigma2 pe DM800 merge foarte bine, cu alta imagine nu am incercat.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

DVB-S - DM800 original
    DVB-C - DM800 clona

Eu am un DM 8000 clona cu toate cele trei tunere pe el DVB S2/C/T care isi face treaba foarte bine, pe deasupra am pus pe el si un dvd-rom de laptop si un hdd. Asa am scapat de multe acareturi din camera.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

cu stick din-asta dual-tuner?

Mai e o chestie: Vad ca sticku' are doar o intrare, deci ori pui cablu ori pui terestru, cu amandoua deodata nu prea vad cum

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ai putea incerca in felul urmator :
    - 1 DM 800 il lasi de la "mama" lui si
    - 1 DM 800 ii schimbi tunerul cu unul hybrid dvb-t/c : http://www.dream-multimedia-tv.de/en/360deg-animation#

Sau le vinzi si iti cumperi unul cu posibilitatea de a instala si un al 2-lea tuner ( VU+ Ultimo , vei poze din link-ul de mai jos - topic 3 ) : http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=205569

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

cu stick din-asta dual-tuner?

Mai e o chestie: Vad ca sticku' are doar o intrare, deci ori pui cablu ori pui terestru, cu amandoua deodata nu prea vad cum
    oricum la sundtek comutarea intre C si T se face cu restart enigma2, nu este chiar asa floare la ureche cum pare la prima vedere
    personal am renuntat de mult la DVB-T (nici semnalul nu prea ma ajuta in zona in care locuiesc), dar ma bucur ca tunerul are si aceasta facilitate in cazul in care as vrea sa vad/testez ceva

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Mi-am adus aminte si daca mai ai rabdare in stilul celor de la Dream Multimedia poate vinzi cele 2 dm-uri si iti cumperi noul DM 7020 SE care "ar trebui" sa apara
    Acesta are 2 sloturi pt. tunere daca nu ma insel si daca iti cumperi impreuna cu combinatia de tunere de la Dream Multimedia cum ti-am scris mai sus ( 1 tuner dvb-s/s2 + 1 tuner dvb-c/t ) , ai rezolvat cu 1 singur receptor prb. ta si ramai si la firma la care esti fan/suporter "inrait"
    Personal as fii foarte interesat despre acel tuner hybrid de la Dream Multimedia daca tot asa trebuie restart pt. a trece din dvb-c in dvb-t
    La VU+ Ultimo tunerul lor hybrid are un comutator ( a se observa in pozele de pe acel forum ) care face trecerea din dvb-c in dvb-t
    Nu stiu cum este si cu software-ul , daca trebuie sau nu un restart pt. aceea comutare intre domeniile tv

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

nu sunt fan inrait al niciunei firme sau produs, cu atat mai putin DMM. Am sa caut pe net ceva documentatie pt VU+ Ultimo, sa vad ce stie.

Multam!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)