Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Receiver Hyundai reparatura sau schimb cu Humax ???

Am o problema cu aceste receivere si va intreb daca se poate sa trec de la Hyundai la Humax ( am doua receivere pe un abonament si din pacate sau stricat).As dori sa nu mai arunc cu bani in vint si nici sa nu mai primesc alte jafuri ( nu ma refer la marca ci la starea receiverului care il primesti ) in schimb, de aceea m-am gindit sa trec pe Humax ( daca se poate ).
    Dca nu, poate ma ajuta si pe mine cineva si imi spune ce pot face cu acestea : deci becul verde clipeste citeva secunde iar dupa o pauza indelungata se aprinde si ramine aprins numai ca nu se vede nimic si totul este blocat ( nu pot sa schimb programe , nu se vede nimic si nici sa-l sting din buton nu se mai poate). L-am scos din priza dar tot nimic.
    Multumesc pt. ajutor.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

receptoarele le duci la digi,le repara moca,humax nu gasesti decat la mana a doua

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Stiu ca le repara dar eu stau cam departe de DIGI si in cazurile precedente nu le-au reparat ci mi-au dat altele la care am renuntat eu . Am cumparat altele noi in speranta ca or sa fie mai bune dar.....Deci Humaxuri ( noi ) nu se mai gasesc sau ?

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by NFS01 View Post
    receptoarele le duci la digi,le repara moca,humax nu gasesti decat la mana a doua
    si ce faci cu humax-urile la mana a doua?

Quote Originally Posted by mihail View Post
    Stiu ca le repara dar eu stau cam departe de DIGI si in cazurile precedente nu le-au reparat ci mi-au dat altele la care am renuntat eu . Am cumparat altele noi in speranta ca or sa fie mai bune dar.....Deci Humaxuri ( noi ) nu se mai gasesc sau ?
    poti sa le repari tu ,e vorba de schimbare de niste condesatori C23,C24 iar daca ai niste dungi pe ecran C18 ,valorile sunt la c23 si 24 identice 1000mf la10v dar poti folosi si la 16v chiar indicat ,c18 220mf 16v....succesuri!
    dm500s Vu+Zero hss1170...şî maxim şasă cai frumoşi

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pai mai mult de 50 lei nu dai.
    Eu am cautat nou cand aveam dth,si alea in custodie ce crezi ca-s noi?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)