Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Parere rcs - rds

Eu chiar nu mai inteleg nimic - rcs rds da o galagie de bani pe liga lui mitica , si e la pamint cu echipamentele - dth sau cablu
    Pe partea de cablu nu cunosc prea multe dar lipsesc cu desavarsire receptoarele hd , iar cele sd sint la pamant - sh . instalarile se misca foarte greu - lipsa de personal ,fibra trasa groasnic pe stilpi , nici nu dreau sa ma gandesc la iarna ce o sa fie
    Pe partea de satelit - praff rau de tot - echipamente reconditionate , antene intrate la apa , politica de publicitate la pamint ...., juniorii unde sint...au plecat (macar ei mai faceau contracte in regula fata de cei din casierie care trateaza clientul cu fundul )
    Oare unde se va ajunge daca se arunca cu banii pe fereastra si nu se investeste in ceva util ..iar promovarea e praff
    pentru cccam caut "peeri adevarti nu cabanieri cu carduri in distanta 69"

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Din pacate juniorii au creat niste dezastre de nedescris din cauza ca nu au fost managed cum trebuie.
    In conditiile in care nu ai echipamente, exact promovarea mai lipsea.
    Estetica cablului de pe stalp nu are nici o legatura cu rezistenta armaturilor la greutate suplimentara (turturi etc.)

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

giolgau, despre ce oras vorbesti ?

in Bucuresti de exemplu, in proportie de 90% toate lucrurile sunt ok !

mai exact sunt stb-uri SD, sunt stickuri de net mobil, sunt telefoane mobile, stb-uri iptv si decodoare de satelit !

singurul echipament lipsa ar fi stb-ul hd !

de asemenea pe partea de juniori lucrurile merg foarte bine, sunt 7 supervizori de juniori si fiecare are in grupa 15-20 de persoane

se semneaza contracte la greu, atat in casierie, cat si pe teren !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pana una alta RCS domina piata de catv/dth/iptv din Romania.
    DigiSport are cel mai tare content de pe piata.

Ce ar mai fi de spus ?
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

TBD Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Ce ar mai fi de spus ?
    Cum domina piata de iptv? Cati abonati sunt ca eu nu am gasit nici un site rds referitor la iptv? M-a intrebat cineva de afara cati abonati pe iptv sunt in Romania, am gasit ca sunt aproximativ 30000, dar asta se refera exvlusiv la rtc si ines... RDS nici nu am gasit sa aiba oferta oficiala... Daca exista site, te rog sa postezi un link ceva. Daca stii pe cineva care se ocupa exclusiv de iptv si e din Bucuresti, da-mi si mie pm cu date de contact. E vorba de business, nu ma intereseaza personal. Desi pare interesant si dpdv personal.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default posturi noi HD pe cablu?

poate pana la toamna, baga si digi pe cablu,

ESP HD , ESP 2 HD, Discovery HD, Animal Planet HD..localizate RO

ar fi binevenite si altele, dar macar astea si tot ar fi un pas inainte..
    de ex: myZen, LuxeTv, DanceTV HD, Travel Ch HD, Iconcerts HD..

PS: nu mai ziceti de History HD Ro, ca e exclusiv la UPC..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

si History HD transmis de INESiptv cu sub in romana
    ce varianta este ?
    .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

varianta IPTV

mai bine zi ne daca stii ceva de ESP HD..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

voi nu la-ti inteles pe Fanta ,pe acest forum se promoveaza, rcs-rds,nu alte DTH-uri,asta a vrut sa spuna

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Trebuie sa recunosc ca sunt foarte buni pe cablu
    Am facut contractul cu ei si dupa 3 luni, in ultima zi si in ultima ora, mi-au montat fibra in casa cu un gibon.Bineinteles ca nu a mers netul 2 saptamani.Am facut cerere pt IPTV.Au venit dupa 2 saptamani, dar iarasi, nu erau activate toate canalele, ca individul care l-a adus a incurcat receptoarele.Dupa multi nervi se zeci de telefoane, fara exagerare, am depasit suta de telefoane,toate merg impecabil.Pana si programele din analogic din partea de jos a benzii care la cateva tv-uri din casa se vad groaznic,cand am luat un tv mai bun, se vad impecabil.Netul zbarnaie f bine.La partea de IPTV, sunt oficial in probe, deci cine zicea ca nu gaseste pe site,sa dea tf si sa comande.Oricum, fara discutii e super la facilitati fata de RTC (PIP si timeshift pe 48 ore).Zilnic gasesc programe care le pierd si le vad in reluare.Telefonul il incing si merge super. In concluzie e greu pana le ai pe toate functionale, dar dupa aia merg perfect.Si nu uitati ca aproape toate programele in DVB-C sunt gratis.Sa vedem ce rezerva viitorul.Oricum un lucru e cert: NU faceti contracte pe termen lung, ca nu se stie ce ne rezerva viitorul.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ce ar mai fi de spus ?
    cu atat au noroc..cu digisport.

Sunt curios care va fi raspunsul, la oferta RTC... care va intra din 5 august

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

digi....ieftin si asta e tot ce conteaza

mult si prost....dar ce conteaza,bine ca e mult

servicii proaste,bataie de joc,etc.....dar ce conteaza,bine ca e mult si ieftin....in rest rabdare am...ca doar sant pensionar

cam asta e in mare digi...un fas,insa un fas care prinde bine la cultura generala pe care o detine natiunea romana

ca cantec inainte MARS

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by scorpyo View Post
    cu atat au noroc..cu digisport.

Sunt curios care va fi raspunsul, la oferta RTC... care va intra din 5 august
    Raspunsul deja exista. Cel mai ieftin abonament romteleom ( 22 ron) are jumatate dintre canalele abonamentului Digi cam la acelasi pret( 23 ron). Restul e...cancan.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ce ar mai fi de spus ?
    Ce a spus cel care a inceput acest thread. Fanta imi pare rau ca te contrazic din nou dar are dreptate ( si tu ai dreptate ca DIGI este cel mai tare DTH de pe piata ) .Eu nu pot sa-mi explic cum de nu ai mai multe receivere si ma obligi sa iau un rahat cu un singur scart care se strica in fiecare an etc. Chiar nu exista posibilitatea de a cumpara cardul ( din partea mea imperecheat cu modulul ) fara a cumpara obligat acest receiver. Exista , sa ne uitam la HD+ in Germania dar probabil ( sigur ) nu mai exista spaga pentru anumite pesoane.Imi pare foarte rau ca acest DIGI nu are concurenta deoarece numai asa se poate schimba ceva pe aceasta piata.
    Aaaaa si stiu nu ma obliga nimeni sa iau DIGI, eu sunt prostul dar cum am spus nu are concurenta si eu nu am alternative.

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

pai nu ai inteles....tocmai asta e aspectu pe care se mizeaza

si ce mergeeeeee...ooooo

sa ti mai spun un aspect,cam toti ce i care sau imbogatit in Romania sant de origini hoti,smecheri,mafioti..care au stiu sa si bata joc de stat,de partenerii de afaceri si in cazu nostru de....clienti

nu sant singuri e drept...dar parca altii mai ofera cate un os la schimb

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)