Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: upc -digital

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default upc -digital

am trecut la servicii serioase, poate sa spuna cine ce-o vrea, o diferenta de la cer la pamant fata de digicablu, epg,programe bune, receptor interesant cu afisaj nume program si emisiune, jocuri online, programe radio vreo 23 si programe tv parca 115, chiar bune bune, ramane o firma care incearca sa-si pastreze brandul de calitate

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

da, asa am zis si io dupa ce am luat pe langa abo de gigi si unul de focus.
    singura chestie nashpa e ca pe aici iti iei mui daca nu esti cu cine trebuie.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by murdoch View Post
    am trecut la servicii serioase, poate sa spuna cine ce-o vrea, o diferenta de la cer la pamant fata de digicablu, epg,programe bune, receptor interesant cu afisaj nume program si emisiune, jocuri online, programe radio vreo 23 si programe tv parca 115, chiar bune bune, ramane o firma care incearca sa-si pastreze brandul de calitate
    Ai dreptate,dar uiti sa precizezi ca abonamaentul e cel putin dublu,si ca ai un singur receptor.Si eu am avut UPC SD,insa erau intreruperi dese(e cablu aerian de vreo 15 ani) care va disparea in curind,nu au investit deloc in infrastructura.Ori,mare majoritate se uita la cit costa.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    da, asa am zis si io dupa ce am luat pe langa abo de gigi si unul de focus.
    singura chestie nashpa e ca pe aici iti iei mui daca nu esti cu cine trebuie.
    adica cu digi?
    sa nu mai spuneti la nimeni dar eu nu sunt cu ei

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

nu ma mai intorc la cablu in veci ... am satelit,abo la focus suficient pt 3 canale romanesti la care ma uit in rest sburd aiurea pe orbita.

UPC merge pe calitate / DIGI pe cantitate , restul e CANCAN
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu am trecut de la UPC la RDS, nu simt diferenta pe receiverul SD intre cele doua, cel putin nu la canalele la care ma uit. Intradevar, receiverele de la UPC au ceva mai multe facilitati, dar la RDS am bonus canalele digitale+HD pe TV-ul cu receiver DVB-C built-in.
    1.4 Al, 0.3 dB, Pozitioner Moteck+12",SS2,62E<->30W
    Parabola 2.2 m, Lnb Inverto 0,3 dB, Actuator 24", V-Box 2, VU+UNO, DM500S, BR-6574N Router
    1.15 Fe, 0.2 dB Maximum, HH SG 2100 (de vanzare)

Junior Member Junior
    Posts Thanks / Likes

UPC a investit ceva banuti in ultimii ani in retea , echipamente , etc.Din punctul meu de vedere , UPC merge pe calitate , indiferent de comentariile unora pe aceasta tema ... .Probema nr 1 a UPC este ca in Romania , pretul abonamentelor este mic in comparatie cu subsidiarele UPC DIRECT din celelalte state UE , iar investitia in infrastructura este identica cu cea de acolo.Rezultatul = un bussines ineficient in Romania.Asta este si motivul pentru care se pare ca vrea sa vanda subsidiara din Romania.Oricum , aceasta vanzare va fi in avantajul consumatorului numai daca se va vinde catre un cumparator ( altul decat Romtelecom sau RCS RDS ).In caz contrar ne vom alege cu un monopol de toata frumusetea si in timp, cu servicii scumpe , slab calitativ si cu un service ineficient , ca de' , la ce alt operator sa te duci daca nu-ti convine ..... asa ca , sa mai comentam acum cat mai avem pe ce ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

care calitate? Upc nu e instare sa rezolve niste subitrari.
    Plus pocniturile care se aud la unele canale.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by NFS01 View Post
    Care subtitrari, care pocnituri? Eu am UPC digital din ziua in care s-a lansat si n-am avut niciodata asemenea probleme.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

prob cu subtitrarile sunt la focus sat si din ce am gasit pe net sunt si pe cablu.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

daca subtitrarile sunt asa cum scrii tu, inseamna ca de aceia nu poti citi sau nu poti intelege ce scrie,eu sunt de alta nationalitate decit Roman, dar tu esti catastrofa in ceea ce scrii pe forum ,nu stiu cu cine ai facut gramatica ,scuze pentru offtopic dar ti-am urmarit topicurile de cind te-ai inscris pe RDI( de la inceputul anului), dar stai foarte rau cu limba Romana ,cind nu stii ceva incearca cu Google sa stii ca face minuni, imi cer scuze pentru remarcile facute dar sa postezi numai de dragul de a avea multe topicuri nu stiu daca este fair play cu toate ca ii ajuta pe admini

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

UPC Digital (cablu) este peste orice,nu comparati cu Focus,Digi si nici macar Digi Cablu.Receptoarele sunt foarte bune,calitatea imaginii pe toate programele excelenta,etc.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

am abonament oficial la pocussat.testat si cu receptorul lor oficial si cu dm problema cu pocnitu si cu subtitrarea inca persista (ex hbo comedy subtitrarea nu este sincronizata cu sunetul adica este in urma ).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

omule ce te ...e grija pe tine cum scriu eu? Si ca sa stie o petarda ca tine sunt cu telefonul,scriu mai greu.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Si eu sunt abonat cu state vechi la UPC inclusiv digital si HD(de la aparitia acestuia)...si nu am auzit nici o pocnitura.In privinta echipamentelor sunt foarte bune...inca nu am avut probleme cu ele(am 3 STB HD)....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)