Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Post Ajutor serie motor Kawasaki

Salutare tuturor, as dori si eu sa stiu unde se poate gasi seria de motor la un Kawasaki ZXR750L din 1994. Am fost astazi la RAR si m-au respins pentru ca nu poate fi gasita seria motorului, nu cea a sasiului. Rog pe cine are informatii referitoare la acest subiect sa raspunda, am mare nevoie. O alta intrebare este daca se poate sa scrie pe CIV "serie indescifrabila" sau ceva asemanator.
    Sper ca nu am scris offtopic. Multumesc in avans !
    yo

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Acuma sincer,nu stiu daca la motoare e ca si la masini,insa am un prieten care nu gasea seria pe motor la un autoturism Honda( cred ca japonezii astia sunt cam uituci).
    Cei dela RAR au verificat seria sasiu si au trimis la Bucuresti documentele pentru verificare si in 30 zile a primit o serie de motor sa o poansoneze.S-a facut o comisie si i-au inmatriculat masina cu seria primita dela Bucuresti.
    Chiar daca nu gasesti tu sau cei dela RAR seria,e datoria lor sa se descurce,sa verifice si sa ia o hotarare.
    Daca prin absurd nu o gasesti tot ei trebuie sa rezolve problema.
    P.S.daca stau bine si ma gandesc,motoarele sunt catalogate acum ca si piese de schimb,si chiar daca nu ai serie,ar trebui sa ti se dea una in urma unui document de provenienta.
    Respect!

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Seria de motor poate fi găsita pe partea dreaptă jos spre exterior a motorului, sub capacul mare de ambreiaj .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)