Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: pitziiii

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Default pitziiii

demisia demisia
    adevärul este inventia unui mincinos

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

cred ca de fapt ai vrut sa scrii ******, nu? ca echipa asta de fotbal parca e echipa ******
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default calatorie in trecut

apoi nici cu Hagi ,dar nici cu Anticristul fotbalui.
    i-o fi trecut cancerul lui Mircea Sandu?!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ce porcarie . Ori e asta ori e Hagi ori e iar asta ori e iar Hagi .

Dupa ce ca n`au avut nici un succes la carma Nationalei , dobitocii de la federatie se incapataneaza sa puna mereu si mereu aceiasi incompetenti de beci ..

E retard rau Mircea Sandu .....

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

blänosule stai flexat cä stiu ei de fac
    de ce nu se aduce un antrenor sträin ?
    pentru cä nu le-ar mai merge smecheria
    din suma aia de contract curge ceva si in buzunarul banditului de Sandu la negru inapoi
    doar nu este la prima abatere, fostul contract cu ******i fiind tot o farsä
    se vorbeste din nou despre o sumä de contract cu 6 de zero la sfarsit
    deci .....

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hidric View Post
    blänosule stai flexat cä stiu ei de fac
    de ce nu se aduce un antrenor sträin ?
    pentru cä nu le-ar mai merge smecheria
    din suma aia de contract curge ceva si in buzunarul banditului de Sandu la negru inapoi
    doar nu este la prima abatere, fostul contract cu ******i fiind tot o farsä
    se vorbeste din nou despre o sumä de contract cu 6 de zero la sfarsit
    deci .....
    Așa-i dar vezi tu că șmecheriile lor ne-au dus in urna a4a valorică și tinde să meargă mai adînc

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cred ca si Jamaica e in urna 3 ....

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Cred ca si Jamaica e in urna 3 ....

mai räu este faptul cä un curand ne intrece si Burkina Faso
    uite aici numai popoare fotbaliste in fata nosträ si dupä noi

38 Südafrika653137
    39 Nigeria637-10
    40 Senegal6131152
    41 Algerien609-10
    42 Rumänien607-10
    43 Honduras60306
    44 Burkina Faso

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Raymond Domenec este disponibil !

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Victor Piturca: Sper sa dispara interesele de la echipa nationala, imi doresc sa ne calificam la Euro 2012
    de Adrian Ilincescu HotNews.ro
    Miercuri, 15 iunie 2011, 12:30 Sport | Fotbal

Victor Piturca
    Foto: AGERPRES
    "Sper sa ma ajute Dumnezeu ca totul sa fie bine, iar apoi sa ajungem din nou sa ne calificam la turneele finale. Toti jucatorii sunt important pentru mine. Am cateva surprize".

"Razvan Lucescu a venit cu toate gandurile bune la echipa nationala. Daca ma uit la adversare, Franta si-a intinerit echipa, Belarusul a crescut foate mult de la ultimele preliminarii, iar fotbalistii Albaniei au capatat o experienta foarte mare in ultima perioada".

"Tot timpul mi-am dorit sa joc ofensiv, dar pentru a face acest lucru trebuie sa am si jucatori cu care sa pot face acest lucru. In plus, in fata unor echipe precum Italia, Franta si Olanda nu prea ai cum sa domini. Nationala nu prea mai are posesie in ultima perioada".

"Daca eram eu selectioner, Tamas nu mai venea niciodata la nationala dupa ce a facut. Dar conteaza si ce program le faci jucatorilor. Eu n-as fi acceptat niciodata ca ei sa fie liberi dupa un succes important cum a fost cel cu Bosnia, avand in fata doua jocuri si un drum lung. Nu este suta la suta vina lui Tamas".

"As minti daca as spune ca n-am fost deranjat ca nu am fost primul pe lista pentru preluarea echipei nationale".

"Echipa nationala trebuie sa fie un lucru sfant pentru jucatori. Voi incerca sa am discutii cu cei care s-au retras: Radoi si Chivu. Sper sa li se faca dor de prima reprezentativa".

"Trebuie sa luptam si pentru calificarea la EURO 2012 si pentru aducerea unor jucatori la echipa nationala. Jucatorii de acum nu sunt mai buni decat cei din 2004. Nu au experienta necesara, ganditi-va la faptul ca unii dintre cei de atunci jucasera la un turneu final de tineret".

"Generatia lui Mutu si Chivu apune, va aparea o noua generatie. Sa vedem ce va fi in stare sa faca, ce ne vor oferi acesti jucatori tineri".

"Contractul meu este de 35.000 de euro pe luna, aproximativ 450.000 pe an. Daca reusim calificarea in aceasta campanie, prima va fi destul de consistenta, 800 de mii de euro. In campania urmatoare 500 de mii, iar in 2016 vor fi 350 de mii de euro".

"Din staff-ul meu vor face parte Eugen Neagoe, Gabi Boldici, Florin Marin (antrenori secunzi), Martin Tudor (antrenor cu portarii), Dan Apolzan si Marius Dina. Director Sportiv va fi Ovidiu Costesin. Medic va ramane, ca si pana acum, doctorul Pompiliu Popescu".

"Sa nu creada cineva ca nu imi doresc sa ne calificam la EURO 2012. Sansele sunt mici, dar cu toate acestea se poate ajunge la turneul final".

"Unii poate ma vor, unii poate nu, insa eu sper sa dispara aceste interese si toti sa luptam pentru aceeasi cauza, pentru ca echipa nationala sa poata sa ajunga iar la nivelul de altadata".

"Imi doresc ca oamenii sa fie fericiti dupa meciurile echipei nationale. Vin, inca o data, intr-un moment delicat. Ultima data, s-a reusit calificarea, iar apoi am facut un turneu bun in Elvetia" - Victor Piturca.

"Imi pare rau ca Hagi nu a avut curajul sa vina la nationala. Am dat peste un om mai curajos, Victor Piturca, iar el a acceptat sa reorganizeze echipa nationala. Din 2016 ne dorim sa ne calificam constant la Europene si la Mondiale.E un antrenor rau, iar jucatorii trebuie sa se concentreze doar la obiective. Am incredere totala in ceea ce poate face Piturca: o calificare in 2016."

"Am luat aceasta hotarare de unul singur, nu m-am consultat cu nimeni inainte sa-l numesc pe Piturca. Daca Piturca se califica la EURO 2016, o sa renegociem contractul cu el. Valoarea lui Piturca e certificata de rezultatele pe care le-a avut. A avut vacanta, a mai invatat niste lucruri"

"Vreau sa mutam etapa a treia din campionatul urmator, pentru ca in acest fel Piturca sa aiba timp sa pregateasca meciul cu Argentina"

"Ultimii doi ani n-au fost o pierdere de timp. Am incercat ceva cu un alt antrenor. Am gresit, dar recunosc acest lucru"

"Singurii cu care am negociat au fost Hagi si Iordanescu. Cu restul au fost doar discutii de principiu (nr. Olaroiu si Dan Petrescu)"

"Nu m-am gandit in niciun moment sa il consider vinovat pe Ionut Lupescu pentru ca l-a ales pe Razvan Lucescu. Rezultatele apartin antrenorului si jucatorilor".

"Daca il dau afara pe Piturca, FRF-ul ii plateste diferenta pe care o mai are de incasat din contract, plus 500.000 de euro. Daca el pleaca, atunci ramane cu banii incasati pana in acel moment, plateste diferenta pe care ar fi trebuit s-o incaseze pana la finalul intelegerii, plus 500 de mii de euro" - Mircea Sandu.
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

gigij56
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Pacat de Piturca e un baiat fain si a facut treaba buna inainte la nationala dar eu cred ca nu e vina lui

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Lightbulb

Quote Originally Posted by gigij56 View Post
    Pacat de Piturca e un baiat fain si a facut treaba buna inainte la nationala dar eu cred ca nu e vina lui
    degeaba baieti ne suparam
    1 nu avem conducere la federatie
    2 nu avem antenor la nationala
    3 nu avem jucatori pentru nationala

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by liviusco View Post
    degeaba baieti ne suparam
    1 nu avem conducere la federatie
    2 nu avem antenor la nationala
    3 nu avem jucatori pentru nationala
    4. nu mai avem fotbal in Romania

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Victor Piturca este un antrenor/selectioner cel putin bun. In conditiile actuale, adica sanse pe muchie de cutit respectiv perspectiva unui castig material foarte mare pt sine cred ca ne permitem a spera ca va actiona doar in interesul calificarii, alte obiective devenind neglijabile. Vom trai si vom vedea.

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by spectator View Post
    Victor Piturca este un antrenor/selectioner cel putin bun. In conditiile actuale, adica sanse pe muchie de cutit respectiv perspectiva unui castig material foarte mare pt sine cred ca ne permitem a spera ca va actiona doar in interesul calificarii, alte obiective devenind neglijabile. Vom trai si vom vedea.
    dacä ästa-i un antrenor bun atunci sä-mi bag ... in el fotbal
    cu ce palmares se laudä ?

cert este faptul cä nu avem antrenori in tarä
    cei care stiu meserie sant plecati si in caz sä ar reveni sä facä ceva nu au nici o sansä sä fie läsati sä-si facä treaba atat timp cat cancerul este in fiecare celulä a fotbalui romanesc

***** ******i

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)