Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs down Naspa Politica de la Apple

am sa va zic si de ce. In urma cu 4 zile am cumparat o aplicatie de pe app store si anume IGO.
    am instalat-o, am folosit-o, am ajuns acasa, din obisnuinta am pus telefonul la calc prin usb si nu stiu cum, dupa sincronizare, am pierdut aplicatia.

Am zis nu-i bai, o descarc din nou (doar am cumparat-o de pe acelasi ID, acelasi telefon) cand surpriza: daca doresc sa o descarc din nou aceeasi aplicatie trebuie sa platesc iar suma de 60 de euro (aproximativ) ceea ce mi se pare foarte naspa.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

o mica teapa, ce pot sa zic! Orice fisier (aplicatie, fisier multimedia sau carte in format electronic) cumparat de pe internet (proquest, beatport, etc) iti da un link activ MINIMUM 48 de ore, de unde poti sa redescarci aplicatia. Cauta totusi in email...daca chiar nu gasesti nimic...am mai zis, ţepix!
    Last edited by val2032; 13th June 2011 at 13:47.
    There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca ai 4.3.3 nu ai pierdut-o

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ai fost tu neatent cand ai facut sincronizarea . Daa citeai atent ai fi vazut ca daca alegi NO , aplicatia se va sterge pentru a ramane in sincron iTunesul din PC cu continutul telefonului .

Intotdeauna te intreaba .

Val2032 ai iPhone ?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

corect, nu am zis ca nu am fost atent, dar credeam ca din moment ce am downloadat-o o data, o mai pot downloada cu acelasi cont si cu acelasi telefon.

eu am platit aplicatia si nu numarul de download-uri. oricum nu e nimic de facut, am cititit si pe alte forumuri ca de cate ori vrei sa o downloadezi un mp3 de pe itunes, o aplicatie de fiecare data o platesti.

deci... sa imi fie invatatura de minte...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Alta data citeste cu atentie la ce dai NO .

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Atatea valuri pentru nimic... Daca-ti luai un dvd si ti-l pierdeai primeai altul de al dealer nu-i asa? Terminati cu postarile astea aiurea sa faceti doar senzatii, orice ai cumparat din appstore poti sa downloadezi de sute de ori fara sa mai platesti. Logheaza-te cu userul si parola cu care ai facut cumpararea si mai cumpara o data si iti va apare mesajul ca ai cumparat deja aplicatia si daca vrei poti sa o downloadezi gratis. Sant puncte de critica la apple destule dar asta chiar e abureala si dupa raspunsurile primite am impresia ca nu are nimeni din cei ce ti-au raspuns aplicatii cumparate...
    Si nu trebuie de pe acelasi computer, tu poti activa 5 computere din care sa-ti gestionezi telefonul si cu toate poti downloada de cate ori vrei aplicatiile odata cumparate!

Succes
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Iti multumesc stimabile domn. M-ai salvat de 60 de euro. Deja imi luasem gandul de la ei.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ruk22 View Post
    Atatea valuri pentru nimic... Daca-ti luai un dvd si ti-l pierdeai primeai altul de al dealer nu-i asa? Terminati cu postarile astea aiurea sa faceti doar senzatii, orice ai cumparat din appstore poti sa downloadezi de sute de ori fara sa mai platesti. Logheaza-te cu userul si parola cu care ai facut cumpararea si mai cumpara o data si iti va apare mesajul ca ai cumparat deja aplicatia si daca vrei poti sa o downloadezi gratis. Sant puncte de critica la apple destule dar asta chiar e abureala si dupa raspunsurile primite am impresia ca nu are nimeni din cei ce ti-au raspuns aplicatii cumparate...
    Si nu trebuie de pe acelasi computer, tu poti activa 5 computere din care sa-ti gestionezi telefonul si cu toate poti downloada de cate ori vrei aplicatiile odata cumparate!

Succes
    Ma mira faptul ca Blana nu stie acest lucru esential si cunoscut de mai toti cei ce au cumparat aplicatii din Appstore.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)