Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Moderator Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Oscam in loc de cccam

Am un server cccam DM 7020S care este suprasolicitat si se misca greu desi nu are chiar asa de multe linii. Am inteles ca oscam ar functiona mult mai bine decat cccam si ar usura mult de tot functionarea DM.Daca voi migra de la cccam la oscam clientii mei (cccam) se vor mai putea conecta la noul server? Serverul oscam se poate conecta la servere cccam sau newcamd?Ce fel trebuiesc redactate liniile in fisierul de configurare oscam?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Arrow converter

Quote Originally Posted by nickey4321 View Post
    Am un server cccam DM 7020S care este suprasolicitat si se misca greu desi nu are chiar asa de multe linii. Am inteles ca oscam ar functiona mult mai bine decat cccam si ar usura mult de tot functionarea DM.Daca voi migra de la cccam la oscam clientii mei (cccam) se vor mai putea conecta la noul server? Serverul oscam se poate conecta la servere cccam sau newcamd?Ce fel trebuiesc redactate liniile in fisierul de configurare oscam?
    ...aici este postat un program care transforma conf cccam in conf oscam

http://www.rdi-board.com/showthread....ighlight=oscam

bafta!
    Dreambox 8000 , T90 < 8 Lnb >

Moderator Expert

Posts Thanks / Likes

Nu mere softu ala de conversie. Imi apare o eroare ca nu poate nu stiu ce sa ii faca liniei C.E ceva ce imi scapa?Liniile F le face bine.

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

pai poate nu i place nici lui oscamu

glumesc

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu mere softu ala de conversie. Imi apare o eroare ca nu poate nu stiu ce sa ii faca liniei C.E ceva ce imi scapa?Liniile F le face bine.
    Oscamul este bun ca reader in combinatie cu cccam, ca server & clienti limitat...Se pot face multe jonglari...

P.S. Roaga un moderator sa te ajute...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default converter

..eu am testat azi ,..si a functz. fara probleme,...verifica liniile C ! Poate ceva nu e corect trecut...!
    .. ma face sa cred ca de fapt acolo e hiba (liniile C ) ....oscam-ul e folosit mai mult ca reader combinat cu cccam server, repet ce scrie chris-walter !
    Dreambox 8000 , T90 < 8 Lnb >

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Angry

Intr-adevar, un server oscam este mult mai rapid decat unul cccam. Insa daca ai un server cccam de proportii mari, cam asta inteleg din descrierea ta scurta, si ingreunat, sa nu crezi ca vei obtine un server oscam superfast, doar convertiind liniile cu un programel minune.

Am facut cateva teste, si in momentul de fata pe un box oscam nu este in stare sa gestioneze bine un server cccam mai de proportii. Poate pe un pc, dar nu am testat inca aceasta varianta.

Pana pe la 25-35 de perechi (server-client) sint sanse cu ajustari multe sa faci serverul stabil, insa eu nu am reusit sa fac teste cu rezultate bune peste aceste numere, decat mediocre si cu blocari repetate.

Mentionez din nou, ca functioneaza intr-adevar excelent cu perechi mici de linii (server-client), are o rapiditate pe care cred ca nu am vazut-o vreodata inaintea aparitiei oscam.

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt în scop experimental şi educaţional !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Levys View Post
    Intr-adevar, un server oscam este mult mai rapid decat unul cccam. Insa daca ai un server cccam de proportii mari, cam asta inteleg din descrierea ta scurta, si ingreunat, sa nu crezi ca vei obtine un server oscam superfast, doar convertiind liniile cu un programel minune.

Am facut cateva teste, si in momentul de fata pe un box oscam nu este in stare sa gestioneze bine un server cccam mai de proportii. Poate pe un pc, dar nu am testat inca aceasta varianta.

Pana pe la 25-35 de perechi (server-client) sint sanse cu ajustari multe sa faci serverul stabil, insa eu nu am reusit sa fac teste cu rezultate bune peste aceste numere, decat mediocre si cu blocari repetate.

Mentionez din nou, ca functioneaza intr-adevar excelent cu perechi mici de linii (server-client), are o rapiditate pe care cred ca nu am vazut-o vreodata inaintea aparitiei oscam.
    Ai fi vazut-o cu mult inaintea aparitiei oscam sau cccam daca foloseai mpcs.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Chiar ai dreptate, am folosit si mpcs, dar asta se intampla destul de mult. Am testat atat versiuni PC (windows), cat si versiuni linux pentru dm500s.

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt în scop experimental şi educaţional !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)