Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Travel Mix

Drunk Shadow Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Travel Mix

Travel Mix si-a incetat emisia prin satelit din data de 01.06.2011!
    http://www.travelmix.ro/distributie/

Pacat chiar era un program interesant de urmarit!

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Si mie imi pare rau !

Quote Originally Posted by TnaRomania View Post
    Travel Mix si-a incetat emisia prin satelit din data de 01.06.2011!
    http://www.travelmix.ro/distributie/

Pacat chiar era un program interesant de urmarit!
    Emisiunile de la Fundata-Fundatica,de pe culoarul Rucar-Bran,au fost reusite, in stilul neuitatului Radu Anton Roman, de la Pro tv, daca va mai aduceti aminte... Altfel, felicitari,caci vad ca ati schimbat...sufixul la postari ! La mai mare. In rest ,mie mi-e "cam" dor de...mandrutza mea din Kobehavn, dac-o vedeti prin parcul Rosenborg,ii transmiteti gandurile mele,evident daca aveti drum prin capitala, pe la sirena...

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Era un post bunicel....dar lipsa de fonduri duce la inchiderea lor!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Era un post bunicel....dar lipsa de fonduri duce la inchiderea lor!
    Madam de la turism decat sa fi aruncat cu banii pe frunze, mai bine ii baga intr-un astfel de post FTA de promovare cu audio in engleza si subtitrare in romana (sau cu 2 piste audio). Turismul in RO era mult mai castigat...

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

am putea sa-i trimitem pďzdei un mail in care sa-i explicam ca promovarea romaniei se poate face si asa....
    pacat de postul ala, chiar ma uitasem de cateva ori la el si ma mira "curajul" (inconstienta) de a baga bani - in romania - in asa ceva...
    se pare ca atata le-a fost....

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Aveti putzintica rabdare...

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    am putea sa-i trimitem pďzdei un mail in care sa-i explicam ca promovarea romaniei se poate face si asa....
    pacat de postul ala, chiar ma uitasem de cateva ori la el si ma mira "curajul" (inconstienta) de a baga bani - in romania - in asa ceva...
    se pare ca atata le-a fost....
    Las' ca dupa un an se-ntorc comunistii vostri la putere, imperecheati cu labagii de liberali, s-atunci o sa transmitem si noi, POOLEI aleia de ministru, sa va umple phlocii de palmieri,ca la Mamaia nazistului Mazare; si o s-aveti si parcuri cat cuprinde ,de la Matusha Tamaraaa
    Last edited by Tutuhugoneata; 3rd June 2011 at 18:25. Reason: Hai Dinamo :(

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default The answer given for the random question was incorrect.

Quote Originally Posted by Tutuhugoneata View Post
    Las' ca dupa un an se-ntorc comunistii vostri la putere, imperecheati cu labagii de liberali, s-atunci o sa transmitem si noi, POOLEI aleia de ministru, sa va umple phlocii de palmieri,ca la Mamaia nazistului Mazare; si o s-aveti si parcuri cat cuprinde ,de la Matusha Tamaraaa
    ai probleme mari maistore....
    dm500s Vu+Zero hss1170...şî maxim şasă cai frumoşi

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Pacat, astfel de oameni ne-au adus unde suntem acum, nici macar nu stim sa scriem 2 cuvinte sau sa ne exprimam si ii criticam pe altii!
    Exact ca si cei de la putere nici macar putin bun simt in exprimare!
    Un moderator ar trebui sa-i verifice posturile si sa ia cateva masuri!

Scuze de offtoppic dar daca mai vedem astfel de mesaje pe un forum DTH MAI BINE NU MAI INTRAM!
    Last edited by vis87; 3rd June 2011 at 23:42.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

.......
    din respect pentru altii nu mai reproduc ce ai scris tu.
    ideea e ca nu sunt nici pesedist, nici liberal si nici pedelist.
    culmea, ma deranjeaza ca banii mei platiti la stat se duc de-anpulea de 20 de ani pe tot felul de tampenii.

si pentru cultura ta generala citeste textul de mai jos

NEPĂSAREA GUVERNEAZĂ TURISMUL
    Un proiect de 5 milioane de euro este pus în pericol de nepăsare. Spoturile turistice ale româniei îi timit pe potenţialii turişti la o adresă de internet total inutilă. Cei care se încumetă să contacteze oficiile turistice ale ţării de peste hotare nu vor afla nimic. În cel mai bun caz vor fi şocaţi de lipsa de interes a celor care lucrează acolo.
    ,,In urmă cu câteva zile am văzut cu toţii noile spoturi de prezentare a româniei care rulează la televiziunile internaţionale. Toate îi trimit pe stăini la o adresa de internet www.romaniatourism.com asa că am verificat ce le ofera potentialilor turisti din alte tari acest site."

Prima problemă a site-ului este faptul că este disponibil doar în limba engleză. Turiştii care nu cunosc limba sunt ignoraţi total. Pe de altă parte, pagina Ungariei de prezentare a turismului este disponibilă în 28 de limbi, printre care germană, cehă, poloneză, chineză şi chiar română.

Turiştii străini care fac rost de un traducător vor descoperi pe site adresele de contact ale oficiilor de turism deschise de România în 10 ţări. În calitate de potenţial turist am trimis câte un mail pe adresele de internet ale acestor oficii, unde am scris ca aş vrea sa vizitez Mamaia şi aş dori mai multe detalii.

Prima concluzie. Adresa de mail a oficiului turistic din Moscova nu mai exista. Si nici cea din China. Dintr-un foc Romania a pierdut un miliard 200 de milioane de potentiali turisti. Celelalte adrese functionează, însă nu am primit raspuns decat de la 4 oficii. Cei din Austria au spus că ma ajută oricând, cei din America de Nord mă anunţă cu au trimis cererea mea pe adresa Asociatiei Litoral, deci s-au spălat pe mâini. Oficiul de la Roma m-a sfătuit să iau legătura cu agenţiile de turism româneşti şi m-a trimis la pagina de internet a ministerului turismului – www.mdrt.ro Acest site este disponibil doar in limba romana asa ca un turist italian nu ar intelege nimic. Din partea oficiului din Londra am primit următorul mesaj – Sunt plecat în călătorie până pe 6 iunie, vă voi răspunde cât de repede pot.

Cele 3 spoturi turistice, care fac trimitere la pagina de internet www.romaniatourism.com, vor rula timp de un an pe posturile TV internaţionale CNN, Euronews şi Eurosport. Valoarea campaniei de promovare este de 4,96 milioane de euro, din fonduri europene.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Aloo, domnuuu' Foarte Irascibil ?

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    din respect pentru altii nu mai reproduc ce ai scris tu.
    ideea e ca nu sunt nici pesedist, nici liberal si nici pedelist.
    culmea, ma deranjeaza ca banii mei platiti la stat se duc de-anpulea de 20 de ani pe tot felul de tampenii.

si pentru cultura ta generala citeste textul de mai jos
    Cultura ta generala ar trebui sa-ti spuna(caci vad ca esti mai vechi p'aicea) ca, atunci cand pui un text publicat in alta parte,sa precizezi SURSA respectivului text ! Asadar, dupa ce precizezi UNDE a aparut(eventual de cine a fost scris), am sa revin(ori poate nu e cazul) cu aprecierile aferente... Deocamdata,in afara de...ORGANE GENITALE, nu observ alte referinte importante in postarea dumitale ,demne de a fi luate in seama

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Si eu ma uitam cite putin pe Travel Mix,un fel de post inspirat din Travel.Mie mi s-au sters posturi pe motive de atacuri personale,si aici se tolereaza limbaj suburban.Oare asta s-a dorit de catre moderatori si disputele dintre ei?
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Cum vad, mai tutunule, tu esti un organ genital portocaliu gigantic.
    Ma prostule, dute la analfabetul ala de Basescu pe care le servesti, si care a fost educat la carciuma.
    Nu avem nevoie de prostiile tale, sa inveti pe portocalli sa vorbeasca si sa iasa un cuvant romanesc din gura lor, ca sunt toti analfabeti cu opt clase in total.
    CARE A FOST PROSTUL ALA CARE L-A FACUT PE ASTA MASTER, NICI ALA NU E COMPLET LA CAP.

Cultura ta generala ar trebui sa-ti spuna(caci vad ca esti mai vechi p'aicea) ca, atunci cand pui un text publicat in alta parte,sa precizezi SURSA respectivului text ! Asadar, dupa ce precizezi UNDE a aparut(eventual de cine a fost scris), am sa revin(ori poate nu e cazul) cu aprecierile aferente... Deocamdata,in afara de...ORGANE GENITALE, nu observ alte referinte importante in postarea dumitale ,demne de a fi luate in seama

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satmix View Post
    Cum vad, mai tutunule, tu esti un organ genital portocaliu gigantic.
    Ma prostule, dute la analfabetul ala de Basescu pe care le servesti, si care a fost educat la carciuma.
    Nu avem nevoie de prostiile tale, sa inveti pe portocalli sa vorbeasca si sa iasa un cuvant romanesc din gura lor, ca sunt toti analfabeti cu opt clase in total.
    CARE A FOST PROSTUL ALA CARE L-A FACUT PE ASTA MASTER, NICI ALA NU E COMPLET LA CAP.
    Invata sa scrii corect gramatical si dupa aceea scrie pe forum.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Se mai intampla mai iubita lui base si tutu ca din cand in cand mai greseste omul, si nu numai eu ci si altii, si tu.
    Atunci sa ma critici daca tu niciodata nu o sa faci greseli.
    Dar sunt sigur ca am fost bine inteles, si atata acum e deajuns pentru mine.
    Daca vrei un forum pe care toata lumea scrie absolut corect si nu greseste orienteazate la forumul de gramatica.

Quote Originally Posted by narciso View Post
    Invata sa scrii corect gramatical si dupa aceea scrie pe forum.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Din 28 iunie Travel Mix la UPC Digital pe canalul 309

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)