Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Din lac in put....

Cu ceva timp in urma pe aceasta sectiune (DTH) se discuta doar de cablu , acum de ceva timp se posteaza pe subiectul canale sport pana la suprasaturatie . Pentru un antimicrobist ca mine aceasta sectiune a devenit neinteresanta (chiar gretoasa) . Vad ca nu mai intreaba nimeni de VH1 classic la Digi , de HD , de camurile Digi (la ceilalti operatori poti folosi si alt decodor , au si HD si VH1 classic) . Nu stiam ca Romania asta are asa mare apetit pentru sport cu toate ca nu cred ca cei de pe aici pot reprezenta macar 10% din abonatii de satelit asa ca cei din staful operatorilor n-ar trebui sa tina prea mult cont de doleantele exprimate pe internet .

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Din put in Latrina !

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Cu ceva timp in urma pe aceasta sectiune (DTH) se discuta doar de cablu , acum de ceva timp se posteaza pe subiectul canale sport pana la suprasaturatie . Pentru un antimicrobist ca mine aceasta sectiune a devenit neinteresanta (chiar gretoasa) . Vad ca nu mai intreaba nimeni de VH1 classic la Digi , de HD , de camurile Digi (la ceilalti operatori poti folosi si alt decodor , au si HD si VH1 classic) . Nu stiam ca Romania asta are asa mare apetit pentru sport cu toate ca nu cred ca cei de pe aici pot reprezenta macar 10% din abonatii de satelit asa ca cei din staful operatorilor n-ar trebui sa tina prea mult cont de doleantele exprimate pe internet .
    Ei, as, Tzatzo,hodoronc tronc ! Cunoastem sleahta asta, a "antimicrobistilor" arogantzi si autosuficientzi... Dupa victoria de aseara- istorica- a Barcelonei, ai picat ca nuca-n perete, recte ai dat cu oistea-n gard,"amice"... Sa fiti sanatosi , voi cu canalele Discovery,dar mai ales cu Zeus tv-Lazarus yeeeea . Sunteti sigur ca aveti 90% ? Esti cumva sociolog, Tovarashuuu ? P.S.Am link cu VH1 Classic(si cablu hdmi) , da' nu ti-l dau, ca te dai Jmecher

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Si eu recunosc ca fac un mare pipi pe sport si pe subiectele conexe.
    SHALOM

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Tutuhugoneata View Post
    Ei, as, Tzatzo,hodoronc tronc ! Cunoastem sleahta asta, a "antimicrobistilor" arogantzi si autosuficientzi... Dupa victoria de aseara- istorica- a Barcelonei, ai picat ca nuca-n perete, recte ai dat cu oistea-n gard,"amice"... Sa fiti sanatosi , voi cu canalele Discovery,dar mai ales cu Zeus tv-Lazarus yeeeea . Sunteti sigur ca aveti 90% ? Esti cumva sociolog, Tovarashuuu ? P.S.Am link cu VH1 Classic(si cablu hdmi) , da' nu ti-l dau, ca te dai Jmecher
    Eu am mentionat ca se discuta numai despre sport si unii ca mine (care mai au si alte aspiratii in viata decat sa manance shaorma si sa bea bere uitandu-se la altii care fac conditie fizica si BANI )ar vrea sa mai vada si alte discutii pentru ca DTH nu inseamna doar SPORT!. Nu am facut tzatza , "tovaras" sau 'S'mecher pe nimeni , doar mi-am exprimat o doleanta ! E chiar asa grav sa nu te intereseze sportul , n-am cerut manele sau alte circoteci , doar lucruri decente . Puteti sa cereti 50 canale de sport insa nu mai inteleg , asta mai era singura problema de rezolvat in domeniul DTH ? Si mai usor cu jignirile ca nu impartim cascavalul pe aici
    PS Jumatate din telespectatori sunt femei (care se uita doar la tenis si gimnastica)iar din jumatatea cealalta (a barbatilor ) nu sunt toti microbisti plus ca aproape jumatate sunt la tara iar din acestia o buna parte prefera , in locul unui meci , un dans din buric pe taraf asa ca mai gandeste-te domnule "antisociologie" .

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pai zi asa domnule, s-ar putea sa fim pe aceeasi lungime de unda !

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Eu am mentionat ca se discuta numai despre sport si unii ca mine (care mai au si alte aspiratii in viata decat sa manance shaorma si sa bea bere uitandu-se la altii care fac conditie fizica si BANI )ar vrea sa mai vada si alte discutii pentru ca DTH nu inseamna doar SPORT!. Nu am facut tzatza , "tovaras" sau 'S'mecher pe nimeni , doar mi-am exprimat o doleanta ! E chiar asa grav sa nu te intereseze sportul , n-am cerut manele sau alte circoteci , doar lucruri decente . Puteti sa cereti 50 canale de sport insa nu mai inteleg , asta mai era singura problema de rezolvat in domeniul DTH ? Si mai usor cu jignirile ca nu impartim cascavalul pe aici
    PS Jumatate din telespectatori sunt femei (care se uita doar la tenis si gimnastica)iar din jumatatea cealalta (a barbatilor ) nu sunt toti microbisti plus ca aproape jumatate sunt la tara iar din acestia o buna parte prefera , in locul unui meci , un dans din buric pe taraf asa ca mai gandeste-te domnule "antisociologie" .
    Dumneata zici ca nu jignesti pe nimenii,dar faci sectiunea gretoasa! In fine... Imi retrag cuvintele jignitoare,da' sa mai vedem si un pic de diplomatie si echilibru un pic...Nu mai "afisati" domnilor atata siguranta in exprimarea ideilor : de unde stii ca femeile se uita DOAR la tenis si gimnastica ? De pilda,cunosc destule femei care admira...Boxul profesionist (legendarele meciuri ale unor campioni ca Paquaio sau Oscar de la Hoya), baschetul din NBA,hocheiul din NHL si...Pokerul de pe Poker Channel,dar si destui barbati care se uita la patinaj artistic sau la fashion tv.... Alfel ,nu sunt "antisociologie" ci doar anti...idei impuse cu forta si impotriva prejudecatilor de tot felul,in cazul de fata impotriva directorilor de programe ce iau telespectatorii drept turme de "mioare"...Imi cer scuze de jigniri, mai ales ca vad ca sunteti adeptul CALITATII canalelor tv, ceva ce lipseste aproape cu desavarsire din grilele programelor,aproximativ 85%-90% sunt programe de umplutura...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca tot e asa mic procentajul celor antimicrobisti ( nu ca sunt in aceasta categorie dar nici nu ma omor cu meciuri de 3 lei si evident, finala cistgat de Barsa nu se incadreaza aici )de ce nu se risca DTH romansti sa faca pasi macar spre transmisii 16/9 la canale gen VH1, VH1 classic ? Inteleg ca nu sunt eficiente HD dar macar pe cateva canale de muzica se poate face acest experiment. Se pare ca doar Focussat mai misca ceva in acest sens pe anumite canale dar la Digi e pauza...

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Tutuhugoneata View Post
    dar si destui barbati care se uita la patinaj artistic sau la fashion tv....
    Moo aici pot spune ca sunt un fan inrait macar blaturi nu vezi la patinaj......

posting with my airphone5 using tapatalk
    ----------------------------------------------

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    Moo aici pot spune ca sunt un fan inrait macar blaturi nu vezi la patinaj......

posting with my airphone5 using tapatalk
    Blaturi nu vezi, in schimb vezi lovituri cu ranga! Prin 1994 (daca nu ma insel) Tonya Harding impreuna cu fostul sot au platit un imbecil ca sa o atace pe Nancy Kerrigan. Lovitura primita de Nancy a fost filmata si difuzata de televiziuni la timpul acela.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Sincer nici pe mine nu ma intereseaza sportul deloc, cu toate ca in tinerete am facut si eu cativa ani.
    Calitatea transmisiei iti taie efectiv apetitul de a te uita la programe. Eu cel putin m-am obisnuit "prost" cu canalele HD Sport transmise de Sky IT, UK si DE, iar mai nou in 3D. Si o partida de golf plictisitoare vizionat in 3D pare interesanta.
    Programele de sport transmise in Ro la o rezolutie "jignitoare" la adresa celor care cer calitate si nu cantitate face ca multi altii ca si mine sa nu fim interesati de aceste canale. Cand spun interes inseamna ca nu doresc sa platesc.
    Lauda multi canalul DolceSport HD, dupa parerea mea este un esec tehnic. La transmisiile live de pe stadion nu au sonorul original al stadionului, poate nu ma intereseaza vocea neadecvata a comentatorului sau pregatirea profesionala si atunci prefer sa conectez combina audio sa simt euforia de pe stadion. La DolceSportHD nici sunet stereo nu este intotdeauna unde sa mai vorbim de 5.1.
    Daca alti operatori de talia lui Dolce din West stiu sa faca si sa ceara bani sincer, ma astept ca si operatorul din Ro sa faca demersuri in aceasta directie. Sportul transmis live costa peste tot in lume si trebuie platit, sunt de acord.

Pe de alta parte cred si eu ca in aceasta sectiune se discuta prea mult de canalele de sport acordandu-se prea multa atentie fata de meritul acestora.
    Ar mai trebui reluata discutia cu CAM-ul [email protected]
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)