Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7

Thread: semnal iphone 4

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default semnal iphone 4

Asadar:
    excursie cu clasa la munte ...45 de copii ,toti telefoane mobile (toate natiile ),una bucata ip3 si una bucata ip4...
    cum va spuneam,toata lumea in creierul muntilor ,lipsa semnal ...doar pe iphoane...ambele pe orange cate o linie de caciula ( ...)
    A inceput distractia...:ca sa schimbam cartelele ,ca sa treaca cel cu nokia in locul celui cu ip 4,...ca-i mai inalt,ca tine mina pe antena...
    concluzia zilei a fost zdrobitoare:
    cei destepti s-au lasat de testat semnalul din varful bradului si au sfarsit printr-o rugaminte catre posesorii de iphone sa poata suna parintii acasa ...EPIC
    P.S. ATAT IP3 CAT SI IP4 S-AU COMPORTAT INCREDIBIL DUPA O PLOAIE ZDRAVANA IN CARE NIMIC N-A PUTUT RAMINE USCAT !

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Fantastic! D-aia mah e iPhone number one in galaxie

Deci pun pariu ca si astia de la NASA leaga cu un scotch un iPhone de carcasa navelor spatiale, sa poata sa le ghideze cu joystickul de acasa.

Cat o costa roamingul in spatiu?
    Last edited by javrica; 26th May 2011 at 22:04. Reason: dedaia
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    Fantastic! D-aia mah e iPhone number one in galaxie
    te-ai prins

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Bai stal uite de-aia imi place mie de matale, ca mai si tii la glume

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default antennas..

Quote Originally Posted by stal View Post
    ....una bucata ip3 si una bucata ip4...
    cum va spuneam,toata lumea in creierul muntilor ,lipsa semnal ...doar pe iphoane...ambele pe orange cate o linie de caciula ( ...)
    Moshu .... am iphone 3gs si iphone 4 .... si dupa parerea mea nu exista smartphone mai complet atat la partea de hardware + software .... bineinteles ca nu e perfect ... dar .... la partea radio ... adicalea gsm + 3g iphonu-ul are pe o scara de la 1 - la - 10 nota "7 - 8"
    Ceea ce este mai bun la iphone 4 in special este noua configuratie a antenei care reuseste sa capteze semnal din reflexii...mai bine ca altele si lasand la o parte partea cu "punctul" dintre cele duoa antene wifi si 3g care produce o atenuare la atingerea constanta mai mult de 5 secunde ....
    Nokia pe clasa de telefoane E, N .... bate la partea radio iphonul 3 + 4
    si are o nota de 8 - 9 ....

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satlex View Post
    Moshu .... am iphone 3gs si iphone 4 .... si dupa parerea mea nu exista smartphone mai complet atat la partea de hardware + software .... bineinteles ca nu e perfect ... dar .... la partea radio ... adicalea gsm + 3g iphonu-ul are pe o scara de la 1 - la - 10 nota "7 - 8"
    Ceea ce este mai bun la iphone 4 in special este noua configuratie a antenei care reuseste sa capteze semnal din reflexii...mai bine ca altele si lasand la o parte partea cu "punctul" dintre cele duoa antene wifi si 3g care produce o atenuare la atingerea constanta mai mult de 5 secunde ....
    Nokia pe clasa de telefoane E, N .... bate la partea radio iphonul 3 + 4
    si are o nota de 8 - 9 ....
    nu te contrazic ...nici nu am avut onoarea la un "head to head".
    Pt. mine ,ceea ce am povestit, a fost o experienta unica ...(nu de multe ori poti avea atatea terminale la dispozitie si conditii favorabile de test ) cert este ca acolo apple si-a facut treaba,evident neadaugand faptul ca fotografiile si filmarile au fost apreciate ca foarte frumoase pt un telefon mobil...
    nu a avut nimeni un E sau N de la nokia...mi-ar fi placut ...deoarece ei reprezinta ,cel putin pt mine , pionieratul telefoniei mobile si compania referinta in gsm !

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai matale faci comparatie cu Nokia 1100?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)