Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Despre GSPTV si LPFTV

De azi GSPTV este si in grila NextGen (operator catv).

Nu inteleg ce atat de multa agitatie in jurul lui GSP TV...totul e clar Digi a renuntat la un post tv ce concura cele doua canale proprii la capitolul talkshow-uri.La capitolul content,DigiSport nu poate fi concurat de toate televiziunile de sport la un loc...

GSP TV are din punct de vedere redactional echipa Gazetei Sporturilor si din punct de vedere managerial trustul Intact , trust ce prin acest canal vrea ca asemeni celor de la MediaPro (sport.ro) sa aiba un canal de sport distribuit in toate platformele catv/dth.

O sa vedeti ca GSPTV se va pozitiona pe aceeasi nisa a nisei de sport ca si sport.ro . Content slab,multe talkshow-uri si drepturi de transmisiuni live a unor evenimente ieftine.

Cat despre transformarea lui GSPTV in LPFTV , aceasta tranzactie nu este decat o cacealma a lui Mitica Dragomir.Prin acest "bau-bau" vrea sa sperie marile trusturi si platformele DTH si sa le forteze sa faca o oferta pentru achizitionarea celor 6 optiuni ramase nevandute.

Am mai spus-o ,LPFTV in pay-per-view n-are niciun viitor din urmatoarele motive :
    -romanii n-au cultura ppv-ului,habar n-au ce inseamna acest serviciu
    -ppv nu este disponibil din punct de vedere tehnic decat in serviciile digitale
    -Liga nu va avea niciodata un control clar asupra numarului de clienti , e greu de crezut ca un provider va raporta clar ca la evenimentul 473 meciul : CFR Cluj - Gloria Bistrita va avea 5673 de vizionari,operatori nu raporteaza niciodata numarul de abonati canalelor TV sau programelor pay-tv , dar sa raporteze la centima obonatii unui eveniment de maxim doua ore.
    -nu stiu cate modele de receivere de pe piata romaneasca de catv/dth sunt dotate din puct de vedere al softului cu posibilitatea achizitionari evenimentelor ppv , din cate stiu chiar platformele digitale trebuie sa faca eforturi pentru implementarea sistemelor ppv.
    Sa presupunem ca am avea receivere si platforme digitale compatibile ppv-ului,dar ce ne facem cu meciul CFR Cluj - Gloria Bistrita , cum vor comanda cei 5673 de clienti acest eveniment ? sunand in call-center ? va dati seama ca aceasta s-ar bloca instantaneu...poate sa sa spuna nea Mitica ca vom avea interactivitate prin liniile telefonice prin care receiverele vor fi legate cu baza de date a plaformelor digitale sau ca vor dezvolta acest sistem doar pentru serviciile iptv

Pana una alta ati plecat cu stangul ca si DolceSport , domeniul lpftv.ro este al meu si voi chiar nu aveti nicio marca inregistrata la OSIM.

Simple pareri...nimic mai mult.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Pana una alta ati plecat cu stangul ca si DolceSport , domeniul lpftv.ro este al meu si voi chiar nu aveti nicio marca inregistrata la OSIM.
    Cui te adresezi?
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Drunk Shadow Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    De azi GSPTV este si in grila NextGen (operator catv).

Nu inteleg ce atat de multa agitatie in jurul lui GSP TV...totul e clar Digi a renuntat la un post tv ce concura cele doua canale proprii la capitolul talkshow-uri.La capitolul content,DigiSport nu poate fi concurat de toate televiziunile de sport la un loc...

GSP TV are din punct de vedere redactional echipa Gazetei Sporturilor si din punct de vedere managerial trustul Intact , trust ce prin acest canal vrea ca asemeni celor de la MediaPro (sport.ro) sa aiba un canal de sport distribuit in toate platformele catv/dth.

O sa vedeti ca GSPTV se va pozitiona pe aceeasi nisa a nisei de sport ca si sport.ro . Content slab,multe talkshow-uri si drepturi de transmisiuni live a unor evenimente ieftine.

Cat despre transformarea lui GSPTV in LPFTV , aceasta tranzactie nu este decat o cacealma a lui Mitica Dragomir.Prin acest "bau-bau" vrea sa sperie marile trusturi si platformele DTH si sa le forteze sa faca o oferta pentru achizitionarea celor 6 optiuni ramase nevandute.

Am mai spus-o ,LPFTV in pay-per-view n-are niciun viitor din urmatoarele motive :
    -romanii n-au cultura ppv-ului,habar n-au ce inseamna acest serviciu
    -ppv nu este disponibil din punct de vedere tehnic decat in serviciile digitale
    -Liga nu va avea niciodata un control clar asupra numarului de clienti , e greu de crezut ca un provider va raporta clar ca la evenimentul 473 meciul : CFR Cluj - Gloria Bistrita va avea 5673 de vizionari,operatori nu raporteaza niciodata numarul de abonati canalelor TV sau programelor pay-tv , dar sa raporteze la centima obonatii unui eveniment de maxim doua ore.
    -nu stiu cate modele de receivere de pe piata romaneasca de catv/dth sunt dotate din puct de vedere al softului cu posibilitatea achizitionari evenimentelor ppv , din cate stiu chiar platformele digitale trebuie sa faca eforturi pentru implementarea sistemelor ppv.
    Sa presupunem ca am avea receivere si platforme digitale compatibile ppv-ului,dar ce ne facem cu meciul CFR Cluj - Gloria Bistrita , cum vor comanda cei 5673 de clienti acest eveniment ? sunand in call-center ? va dati seama ca aceasta s-ar bloca instantaneu...poate sa sa spuna nea Mitica ca vom avea interactivitate prin liniile telefonice prin care receiverele vor fi legate cu baza de date a plaformelor digitale sau ca vor dezvolta acest sistem doar pentru serviciile iptv

Simple pareri...nimic mai mult.

Fanta
    Fanta fara suparare, dar tu dece ai "razboaiele" aste ale tale..
    Acum ceva timp ai avut cu Boom, ai avut cu Dolce, iar acum cu Lpf, eu chiar nu te inteleg!
    Dece de fiecare data Digitv are justificare in ceeea ce face, daca scoate un canal de televiziune....pai isi scoate concurentul...daca nu introduce unul...pai ca nu are audienta!
    Hai sa recunoastem tot ce a facut Digitv in ultimi ani pe piata din Romania a fost un fisco total, hai macar pentru o data sa nu-i mai lingem in fund!
    Ai anutat acum 1 an ca DigiTv va si primul Dth cu HD...FAIL
    Ai anunta cu sule si trambite mega DigiFilm care va concura cu HBO...FAIL, hai sa fim seriosi nici nu se compara!
    Au mai lansat 10TV alt FAIL!
    Chiar eu sunt singurul care vede astea

Dar ma rog sa revin la subiect, eu sunt abonat si DigiTv si Dolce, dar consider scoaterea Gsp din grila penibila

Hai v-am salutat

P.S. Apropo de "razboaie" din cauza prostiei din Romania si altor motive doar de cei din conducerea marilor trusturi tv cunoscute...cine credeti ca sufera, noi abonati de fiecare data, asa ca DigiTv...CAP-UL PLECAT SABIA NU-L TAIE.
    Fanta te rog transmitele celor de acolo asta! Ms mult
    Last edited by TnaRomania; 25th May 2011 at 00:22.

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default o parere

cred ca da Becali bani la Voiculescu numa sa apara Petrica cu GSPTV in reteaua Digi... ca altfel uita lumea de el...si vin iar alegeri...

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Din punct de vedere al cacialmalei lui Mitica ai perfecta dreptate,iar din punct de vedere al faptului ca tot ce face Digi e bun si ce fac ceilalti e prost e subiectivism clar si ireal.Foarte multe din predictii nu s- au indeplinit cum multe au fost corecte.Faptul ca esti de partea lui Digi face sa vezi lucrurile strict din punct de vedere al Rcs-rds care fie vorba intre noi e una din companiile cu un management slab si cu decizii destul de haotice.In afara unui content sportiv bun si unui pret bun restul e varza in toate privintele.Daca nu schimba ceva rapid le prevad soarta Boom pentru ca nu poti merge la infinit acumuland credite peste credite si datorii care se tot strang.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Salut,

Parerea mea este ca Liga 1, cum este ea,slaba, fotbal prost etc, aduce cel mai mare rating...

sistemul PPV nu a mers nici in Germania(cine are abonamnet de 5-6 ani stie).Dar un sistem PPV autohton(exista in Germania si acum) se poate face..Comanzi etapa si vezi toate meciurile.

Eu cred si sper ca vom putea vedea toate meciurile din Liga 1 la tv.

Numai bine!

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

mooo @TnARomania nu esti singuru care vede,poate esti singur care mai scrie si poate duce o discutie contra pana la capat,poate ca in afara de fanta nu o sa ti raspunda nimeni,dar nici el

restu mai sant ceva categorii dar ma abtin sa le enumar si totodata sa le comentez

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

despre Digi nu are rost sa mai zic nimic pentru ca stie toata lumea ca aici e la el acasa si vor sari repede aplaudicii lui oricum are si bune si rele ( pacat ca mai multe rele )

cat despre scoaterea GSP mi se pare absolut normal sa fie scos si sa nu concureze propriile cnale sportive ( nu ca ar avea cu ce acuma )

@Fanta

vreau sa-ti zic un singur lucru : Sport.ro fara nici un content si cu caterinca lor ieftina bate toate canalele de sport din Romania
    http://uploadimage.ro/images/04034302560823760342.jpg

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

No comment
    Aaaa,bada,tot de face DIGI e bun....bun de restructurat.
    Sport.ro,"content slab"?!
    Cit priveste "LPF-Tv"-ul lui Dragomir,poate sa-l faca linistit si la inaugurare sa cheme toata spuma fotbalului european.Dupa prima etapa poate sa-l si inchida.
    Respect!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

gsp nu concura cu digi.
    Emisiuni nu prea are,e una pe la 16 si ceva.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Strategie proasta din partea RCS!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Strategie proasta din partea RCS!

de acord cu tine acum digi sport e de 2 ori in grila .........

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by wasexx View Post
    vreau sa-ti zic un singur lucru : Sport.ro fara nici un content si cu caterinca lor ieftina bate toate canalele de sport din Romania

Evident . Contentul sportiv este doar pretextul pentu nesfarsite can-canuri si vorbarii de care romanii sunt dependenti. Singurul care inca nu si-a dat seama de asta e Mitica ....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

gsptv cere o,4 euro/abonat + tva, adica in jur de 2 lei , cam cit ar costa pentru cablu discovery+nat geographic la un loc... daca voua vi se pare Ok pretul, fiti siguri ca la cablisti NU... il iau doar cei care vor crede ca fac abonati noi cu acest canal care NU poate transmite pachetul 8 luat de Antena 1 pentru ca nu este transmis si in eter ... sa nu mai vorbim ca e greu sa cresti abo la cablu cu 2 lei ca sa suporti un canal nou ...

p.s. preturile de mai sus sunt pentru firme mai mici de cablu... la firme mari sigur ca sunt discounturi mai mari dar oricum pretul este mare raportat la abonamentul pachetului de baza

p.s.2 citi abonati digi cablu sau DTH vor renunta pentru a trece la concurenta care are GSPTv?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy View Post
    p.s.2 citi abonati digi cablu sau DTH vor renunta pentru a trece la concurenta care are GSPTv?
    daca vor transmite cumva meciurile din liga 1, eu unu voi trece, daca nu sa ramana ei cu Becaliile si Borcile lor

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)