Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Upc 3d

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Upc 3d

Am intrat intamplator pe site si am vazut ca au 3D.
    E adevarat ca pretul e cam ridicol(55lei fara tva) pt un singur canal(eurosport 3D) dar e bine ca nu apare cu intarziere de ani.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by NFS01 View Post
    Am intrat intamplator pe site si am vazut ca au 3D.
    E adevarat ca pretul e cam ridicol(55lei fara tva) pt un singur canal(eurosport 3D) dar e bine ca nu apare cu intarziere de ani.
    Pretul respectiv (55 lei+TVA) nu este DOAR pentru un canal 3D, ci este abonamentul lunar pentru o oferta promotionala triple-play, ce include televiziune digitala (HD si 3D, inclusiv chirie STB-HD), internet si telefonie.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Acel pret nu este doar pentru un singur canal si este pentru clientii care n-au inca televiziune digitala de la UPC.
    Pentru cei care au deja abonament HD, e chiar moca:
    Daca sunteti client UPC, aveti abonamentul HD si un televizor 3D ready acasa, puteti beneficia de impresionanta si variata experienta 3D, fara costuri suplimentare.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

da da te obliga sa pui un pachet,poate omu vrea numa tv

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu te obliga nimeni sa-ti faci abonament si la telefonie si la internet, in reclama sunt preturile promotionale pentru pachetele triple-play care contin si optiunea 3D.
    Daca vrei doar televiziune, iti faci doar un abonament tv digital cu HD si primesti gratis 3D.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

O intrebare stupida dar vreau totusi raspuns, pentru ca nu pot sa receptionez sa ma conving singur, canalele 3D sunt transmise in SBS sau anaglyph?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Transmisia e side by side.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si se vede chiar bine in 3D, Eurosport 3D si Canal+ Extra 3D de pe Thor.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eurosport 3D e transmis in reteua UPC digital necriptat. Cine are TV cu tuner DVB C il poate receptiona fara nici o problema.

TBD Teacher

Posts Thanks / Likes

Televizoare 3D... Cati au astfel de televizoare? 100, 1000? Nu intreb cati isi permit, dar cati au? Si pentru ce anume?

Multumesc de informatie oricum. E fascinant sa stai cu ochelarii pe nas ca sa vezi 3D. Ce te faci daca mai ai si ochelari de vedere? Iar ca sa fii cool si trendy trebuie sa ai si ochelarii de soare macar asa pe rol de bentita. Cei care vor sa fie trendy o sa aiba o noua dilema.

E doar marketing si cu asta basta. Dar daca e moca, e cool implicit, nu-i asa?
    Last edited by xyzzyx; 29th May 2011 at 15:08.

Drunk Shadow Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by xyzzyx View Post
    Televizoare 3D... Cati au astfel de televizoare? 100, 1000? Nu intreb cati isi permit, dar cati au? Si pentru ce anume?

Multumesc de informatie oricum. E fascinant sa stai cu ochelarii pe nas ca sa vezi 3D. Ce te faci daca mai ai si ochelari de vedere? Iar ca sa fii cool si trendy trebuie sa ai si ochelarii de soare macar asa pe rol de bentita. Cei care vor sa fie trendy o sa aiba o noua dilema.

OMFG...Really

Ok, hai sa o luam pe rand..
    1. Eu folosesc ochelari pt televizor si calculator, se intampla sa am si un Sony 32" 3D-TV, si stai tu listit ochelari 3D sunt facuti in asa fel sa acopere fara probleme ochelari de vedere!
    2.Clar esti un DigiTv mark, avand in vedere ca cei de la UPC au introduc un canal 3D, pe cand cei de la DigiTv nici macar Hd nu au! Asta se numeste INVIDIE prietene! Daca DigiTv, lansa primul 3D parca vad ca urlai pe aici!
    Va rog eu mult nu mai fiti asa de lingusitori pt ca chiar nu da bine!
    In loc sa aplaudam initiativa celor de la UPC voi aruncati cu rahat..SA MOARA CAPRA VECINULUI NU, PARCA ASA SE ZICE.
    PENIBIL

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

are dreptate,in romania domina tv crt ce sa mai vb de 3d.
    Si asa mare canal e eurosport asta.
    Doi am focus sat
    trei sa rezolve subtitrarile ale si dupa aia 3d

TBD Teacher

Posts Thanks / Likes

@NFS01 Stai linistit, omul se lega de mine. Cred...
    @TnaRomania: Incearca sa te abtii sa folosesti cuvinte gen "urlatul" sau "lingusitul". Nu comentez mai mult, dar asta tine de 7 ani. Primii tai 7 ani de acasa. Sper ca nu i-ai ratat privind realitatea prin ochelari 3D...
    Da un search pe forum inainte de a face afirmatii gratuite si vezi si tu ce "mark" am dupa postarile mele anterioare. Ai gresit formularea, ai gresit si adresarea, dar am inteles ideea. Oricum eu mi-am spus parerea. Nu inseamna ca vreau sa mi-o impun. De asemenea, apeleaza la google si vezi care sunt cele 11 canale HD transmise de digi pe cablu.
    Dar fi fericit ca ai ESP 3D pe UPC! Ai gasit asa si o alta utilitate pentru TV-ul tau 3D in afara de PS3. Ca nu cred eu ca ai luat TV-ul pentru 2-3 filme 3D disponibile pe piata. Sau esti un coolie si un trendy si ti le cumperi de pe "ibei" sau "di pi la milano"? E o intrebare retorica. Adica nu trebuie sa raspunzi. Singurul avantaj al unui TV 3D e ca poti vedea si canalele... HD.

Nu am putut sa nu fiu sarcastic. O meriti.

Replicator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by xyzzyx View Post

Sa inteleg din postul tau ca ar trebui sa renunte la ideea asta? Daca tu nu ai televizor 3D nu are nimeni voie sa aiba? Cu ce te deranjeaza? Iti bruiaza 3D-ul televizorul?
    In space no one can hear you screaming.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ideea e ca in ro se merita crt.
    Sunt atatea canale 4:3 incat nu se merita.
    Eu am un lg si pot spune c tubul il bate la calitate cu tot cu hd lui.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)