Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Total Tv in Share ???

Salut
    S-a dus si asta ca dulcele nostru, sau mai merge
    As dori o info daca se poate.

Numai bine

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Fara probleme merge.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Merge doar pe cardurile care nu au facut update, cele care au facut deja sunt istorie ca cele de la Dolce!

ZeusServer Master
    Posts Thanks / Likes

Default medicament

Si chiar nu s-a inventat medicament? macar principial vorbind, este chiar asa un sistem invincibil, el putin momentan pe aceste caiduri?

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

e mai complicat decat crezi,nu ca nu ar exista medicament,una la mana e lipsa de interes ptr acesti provideri,sa vezi medicamente daca si sky uk sau it ar face acest lucru,a doua la mana e lipsa de informatii,trebuie sa existe o legatura intre team urile ce lucreaza la emu si proprietarii de carduri,ce i ce lucreaza au nevoie de info iar acestea sant putine iar cei care mai misca(proprietari de carduri ma refer) ceva inca nu reusesc sa scoate informatiile care sant necesare

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

din pachetul sky IT 13° ,, live! ,, music mai merge sau au schimbat ceva....?
    Thnx!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

apropo total tv . . . parca merge cu dragoncard sau ma in sel?

Posts Thanks / Likes

live pe sky merge,vezi sr ca e schimbat si poate nu ai facut schimbare 29900

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iooon View Post
    e mai complicat decat crezi,nu ca nu ar exista medicament,una la mana e lipsa de interes ptr acesti provideri,sa vezi medicamente daca si sky uk sau it ar face acest lucru,a doua la mana e lipsa de informatii,trebuie sa existe o legatura intre team urile ce lucreaza la emu si proprietarii de carduri,ce i ce lucreaza au nevoie de info iar acestea sant putine iar cei care mai misca(proprietari de carduri ma refer) ceva inca nu reusesc sa scoate informatiile care sant necesare
    eu zic sa cititi si pe aici : http://oscam.ump2002.net/board/threa...id=2095&page=3 , sa vedem unde e lipsa de interes . din partea noastra s-a pus tot la dispozitie , inclusiv dump din rec fara update , din rec cu update , din logg card-receptor original . se pare ca momentan din partea noastra cine stie "ceva" meserie are ceva rezultate la procesul CW , dar imagine neagra . asa ca ... team-ul oscam pare depasit
    or nu se vrea .

Posts Thanks / Likes

eee si tu acuma,am incercat sa fiu mai subtil,prea multe strica,iar oscam team e depasit,un ex minor al team ului e saracu emu care nu mai stie pe ce lume traieste,deh si mai e si open sources(ca si mort)noroc ca isi face treaba ptr care a fost conceput

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu a fost un reply neaparat la ce ai zis tu , mai mult am folosit ca un context . eu sincer folosesc pentru cardurile N3 versiunea 2978 care merge cu zilele ... astea noi iti cam dau de lucru !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

De ce credeti ca e mai folosit Sbox decat Oscam la cardurile n3 (concluzie personala ) ?
    Dupa sbox 0.47 nu a mai aparut nika mai bun, pentru n3 merge ok. Oscam pare, ca prea vrea sa citeasca orice ( si chiar reuseste, partial ), dar in aceeasi masura reuseste sa strice alte lucruri care mergeau bine, odata cu aparitia noilor versiuni, si de multe ori din cauza complexitatii configurarilor. Dar sa fim corecti si sa incercam sa ne imaginam CS fara oscam: ce am mai avea acum ?
    Asa cum bine puncta cineva, ceea ce va trebui sa mearga in continuare , va merge. Ceea ce nu, NU > si nu neaparat din cauza complexitatii ci a lipsei de interes a celor MARI.
    Asta pina se va depasi o masa critica si apoi va fi ALTCEVA....Totul tine de raportul INVESTITIE / BENEFICIU
    Si ca sa revin la subiect, eu cred ca sarbii vor da de cap mai repede acestei imprecheri suplimentare N*S decat noi al nostru N*S ( stim teoretic radacinile K*CS), asta asa ca un pariu: cred ca in citeva luni o vor rezolva> apoi poate speram si noi la ceva bun...Dar cred ca mai important va fi pair co*ax CAS7 decat N*S de rezolvat ....
    Vom vedea...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by barghy View Post
    De ce credeti ca e mai folosit Sbox decat Oscam la cardurile n3 (concluzie personala ) ?
    Dupa sbox 0.47 nu a mai aparut nika mai bun, pentru n3 merge ok. Oscam pare, ca prea vrea sa citeasca orice ( si chiar reuseste, partial ), dar in aceeasi masura reuseste sa strice alte lucruri care mergeau bine, odata cu aparitia noilor versiuni, si de multe ori din cauza complexitatii configurarilor. Dar sa fim corecti si sa incercam sa ne imaginam CS fara oscam: ce am mai avea acum ?
    Asa cum bine puncta cineva, ceea ce va trebui sa mearga in continuare , va merge. Ceea ce nu, NU > si nu neaparat din cauza complexitatii ci a lipsei de interes a celor MARI.
    Asta pina se va depasi o masa critica si apoi va fi ALTCEVA....Totul tine de raportul INVESTITIE / BENEFICIU
    Si ca sa revin la subiect, eu cred ca sarbii vor da de cap mai repede acestei imprecheri suplimentare N*S decat noi al nostru N*S ( stim teoretic radacinile K*CS), asta asa ca un pariu: cred ca in citeva luni o vor rezolva> apoi poate speram si noi la ceva bun...Dar cred ca mai important va fi pair co*ax CAS7 decat N*S de rezolvat ....
    Vom vedea...
    pina acum nici o miscare vad , se mai aude ceva de total tv ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Conax CAS7 a fost deja 'deschis', cel putin pentru providerul N Poland de la 13e.(vine din hop2 doar de la un singur peer la mine). Numai ca este complet privat, absolut nimic public, si cred ca va ramane mult timp asa.
    Deci daca se vrea, multe se pot deschide, numai ca NU se vor face publice...poate niciodata.

Posts Thanks / Likes

asta din cauza unor idioti....care s au impiedicat de acest hobby

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)