Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation Sfat achizitie TV cu dvb-c

Salutare,
    As dori sa imi cumpar si eu un tv cu urmatoarele specificatii:
    led
    2 ms
    100 hz
    94 cm diagonala
    dvb-c
    Pentru a merge si canalele de la RDS, cele HD cat mai sunt libere. Puteti sa ma ajutati si pe mine cu ceva modele TV dar care sa nu aiba un pret foarte mare.
    Multumesc anticipat.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ce vrei sa faci e k pana la diagonala. Pai la 94cm canalele SD se vad vai mama lor. Se vede la mine masol la 66 cm
    m.emag.ro/televizoare/pd/E3BY7BBBM/televizor-led-samsung-94cm-fullhd-ue37c5000/
    m.emag.ro/televizoare/pd/ESRS7BBBM/televizor-led-panasonic-94cm-fullhd-tx-l37e30e/
    Last edited by NFS01; 9th May 2011 at 19:21.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by NFS01 View Post
    ce vrei sa faci e k pana la diagonala. Pai la 94cm canalele SD se vad vai mama lor. Se vede la mine masol la 66 cm
    m.emag.ro/televizoare/pd/E3BY7BBBM/televizor-led-samsung-94cm-fullhd-ue37c5000/
    Am un lcd de 81 si se vede ok, acesta vreau sa il iau pentru sufragerie, unde distanta ii mai mare. Din cate vad la TV asta led la care ai postat link-ul, este pe 50 Hz, plus si nu stiu cate ms are, am verificat si pe manualul de la samsung si nu scrie.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Oricum caută led tv sunt cele mai bune pt moment de la seria 7 dacă nu mai înainte au iesit cu 200 hz vb de Samsung ...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ia-ti de 42inch ca intre 32inch care zici ca il ai si 37inch nu este mare diferenta si platesti un pret mai mare chiar degeaba. Vezi ca este LG 42LW4500 3D FULL HD pe 100Hz cu noua tehnologie CINEMA 3D citeste aici http://www.lgshop.ro/cinema-3d-f131.html la doar 3500lei de aici http://www.price.ro/index.php?action...d=415156&asc=1 eu asta mi l-as lua de ar fi sa iau acum un tv pentru sufragerie.
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

... si nu uita sloganul sunt prea sarac pt un lucru ieftin !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

daca-ti iei unul compatibil 3d si treci la UPC, poate prinzi roland garros-ul pe eurosport 3D (a aparut in teste pe canalul 159 pe set-top boxul de la upc)

probabil daca noutatea venea de la rcs aveam deja 20 de topicuri pe tema asta, asa insa vor sari oamenii 'bine-intentionati' cu statistici referitor la cati romani au televizoare 3D si cat de util este acest lucru

Forza MILAN!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Lg 32lw5500

Am luat intr-un final un LG 32LW5500 cu Cinema 3D pe 100hz cu tehnologia de LED plus. Pot zice ca imaginea este wow. Nu am putut sa iau varianta de 37" sau 42" pentru ca nu eram disponibil sa mai dau diferenta de cateva sute de RON care mai era. Eu unu sincer recomand cu incredere tehnologia noua de la LG cu Cinema 3D, pe langa faptul ca nu foloseste ochelari activi, mai vin si aproape toate modelele cu tehnologia de LED +. Numai bine.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Question

Quote Originally Posted by ientzy View Post
    Am luat intr-un final un LG 32LW5500 cu Cinema 3D pe 100hz cu tehnologia de LED plus. Pot zice ca imaginea este wow. Nu am putut sa iau varianta de 37" sau 42" pentru ca nu eram disponibil sa mai dau diferenta de cateva sute de RON care mai era. Eu unu sincer recomand cu incredere tehnologia noua de la LG cu Cinema 3D, pe langa faptul ca nu foloseste ochelari activi, mai vin si aproape toate modelele cu tehnologia de LED +. Numai bine.

salutare , raman valabile primele impresii legate de LG ul cumparat si acum dupa aproape 2 saptamani ? eventual noi ''minusuri '' , ''plusuri '' observate in acest timp ?

mersi ..

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pacat insa ca modelele de la LG cu 3D nu au si tuner de satelit ( dvb-s/s2 ) cum au anumite modele de la Samsung cu 3D ( au inceput sa apara/emita peste 10 prg. 3D via satelit si numarul lor este in continua crestere )
    Un alt atuu al modelelor de la Samsung ( chiar si cu 3D ) au 5.1 virtual pe partea de sunet pe langa alte caractaristicii
    Acum legat de domeniul 3D fiecare isi cumpara ce considera referitor la tipul de ochelari : activi/pasivi
    A si inca un atuual a celor de la Samsung , consider ca au un media player mult mai complex/vast comparativ cu cel de la LG

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ientzy , aici : http://www.lcd-compare.com/section-6...3-98=1&100hz=1 ai alese doar dupa 3 criterii - lcd, diagonala 94cm si 100hz
    Alege ce modele crezi ca te-ar avantaja si apoi da-i o cautare pe google.ro si vezi ce preturi gasesti
    Oricum la aceasta diagonala nu te astepta sa gasesti sub 2000lei noi din magazin , poate sh.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

) Super, cred ca omuli i-a iesit tv-u din garantie decand e primul post.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)