Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: Cenzura LPF!

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cool Cenzura LPF!

Dumitru Dragomir, a confirmat faptul că LPF îşi va înfiinţa propria televiziune de la începutul anului viitor, spunând că până atunci televiziunile care nu au achiziţionat drepturile TV nu vor avea nici măcar dreptul de a prelua înregistrări.

"Indiferent dacă vindem sau nu la vreun post de televiziune, LPF va avea o platformă de televiziune. Cu banii pe care îi vom lua acum şi cu un împrumut bancar vom face tot. Avem aprobare de la Consiliul Concurenţei şi vom face tot ce credem că e de cuviinţă pentru fotbalul românesc. Adunăm material din ţările care au adoptat acest model şi facem actele. Noi avem diamantul, drepturile pentru Liga I. Suma pentru vizionarea acestor canale va fi de 10-15 euro. Celelalte televiziuni nu vor avea dreptul să ia nici măcar imagini, cel puţin până în februarie, după care vom vedea. Ne descurcăm până atunci. Gigi Becali m-a sunat şi mi-a zis pentru prima oară în viaţa lui că sunt genial, aproape la fel de deştept ca el. Facem totul pe riscul nostru. Rezumatele nu se dau la nicio televiziune, pachetele de internet nu se se vând, iar la conferinţele de presă participă numai ziariştii. Niciun patron nu are voie să vorbească la o altă televiziune, cel care va vorbi va fi amendat cu 10 miliarde de lei vechi." a spus Dumitru Dragomir într-o conferinţă de presă."

Sursa: PROSPORT
    1) Esti pe net
    2) Esti pe forumul RDI
    3) Imi citesti semnatura
    5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
    6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
    7) Zambesti, sau chiar razi!

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

10 -15 Euro e cam putin...eu ceream mai mult...

Junior Member Teacher
    caras-severin[Ţuică County] noua regiune a tarii
    Posts Thanks / Likes

Default lpf

preturi de droguri frate,niste nesimtiti marca mitica dragomir

Junior Member Teacher
    caras-severin[Ţuică County] noua regiune a tarii
    Posts Thanks / Likes

Exclamation lpf

cer 15 euroi,dar nu sant in stare sa transmita meciul nationalei under 17 care incepe azi in serbia,daca gresesc eu sa ma scuzati dar nu am vazut nici unde sa fie transmis.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

macar de-ar fi ceva de vazut in liga cocalara de fotbal
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by loverxxl View Post
    Dumitru Dragomir, a confirmat faptul că LPF îşi va înfiinţa propria televiziune de la începutul anului viitor, spunând că până atunci televiziunile care nu au achiziţionat drepturile TV nu vor avea nici măcar dreptul de a prelua înregistrări.

"Indiferent dacă vindem sau nu la vreun post de televiziune, LPF va avea o platformă de televiziune. Cu banii pe care îi vom lua acum şi cu un împrumut bancar vom face tot. Avem aprobare de la Consiliul Concurenţei şi vom face tot ce credem că e de cuviinţă pentru fotbalul românesc. Adunăm material din ţările care au adoptat acest model şi facem actele. Noi avem diamantul, drepturile pentru Liga I. Suma pentru vizionarea acestor canale va fi de 10-15 euro. Celelalte televiziuni nu vor avea dreptul să ia nici măcar imagini, cel puţin până în februarie, după care vom vedea. Ne descurcăm până atunci. Gigi Becali m-a sunat şi mi-a zis pentru prima oară în viaţa lui că sunt genial, aproape la fel de deştept ca el. Facem totul pe riscul nostru. Rezumatele nu se dau la nicio televiziune, pachetele de internet nu se se vând, iar la conferinţele de presă participă numai ziariştii. Niciun patron nu are voie să vorbească la o altă televiziune, cel care va vorbi va fi amendat cu 10 miliarde de lei vechi." a spus Dumitru Dragomir într-o conferinţă de presă."

Sursa: PROSPORT
    Trebuia sa-i spuna ca e paranoic.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)