Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Receptie wireless programe tv pe Ipad ?

Dati-mi va rog o idee cu ce pot receptiona wireless pe Ipad2 programe tv de la un receiver Digi, adica ceva ce legat la iesirea scart sau rca sa-mi transmita acel canal pe care e receiverul ca sa il pot receptiona pe Ipad.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ti-ai luat iPad2? Mai bine fa un review la el. Da- l draku pe gigi, nu merge nimik cu rec-ul lui peshte ... decat stream de pe dream pe ipad pe orice canal ... deci si gigi in sh...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Merge chiar perfect doar cu o mica modificare de hardware . Adica in loc de Hyundai >> Dreambox .

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Da ,e super chestia cu Dream-ul ,dar eu caut o chestie mai simpla si mai ieftina, un adaptor wireless ceva sa poata prelua semnal de la un Humax si sa-l emita ,pentru a putea vedea de pe terasa un meci fara sa mai car un tv sau laptop dupa mine.Trebuie sa existe o varianta fara Dream (desi imi place tare varianta postata de KB).

Banned

Posts Thanks / Likes

Am probat eu acea aplicatie cu 1 iPad , 5 iPhonuri (4+3GS) si 1 iPod Touch simultan de pe acelasi transponder . Mergea la toate 7 deviceuri perfect si se conecta instant .

Sursa era un Dreambox 500 HD .

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satlex View Post
    Ti-ai luat iPad2? Mai bine fa un review la el. Da- l draku pe gigi, nu merge nimik cu rec-ul lui peshte ... decat stream de pe dream pe ipad pe orice canal ... deci si gigi in sh...
    Nu o sa fac chiar un review ,dar o sa insir cateva aspecte negative in urma folosirii device-ului timp de mai bine de o luna de zile.In primul rand pe partea de hardware ma nemultumeste faptul ca ecranul are acel Screen Bleeding lucru pe care l-am constatat si la alte 3 deviceuri pe care am putut sa le analizez.Nu e chiar ceva major dar e destul de agasant atunci cand vezi un film cu dungi negre sus-jos.Constat ca e o defectiune aproape generala la cel putin primele loturi.Apoi camerele video care sunt aproape inutile generand o imagine de o calitate execrabila.(N-am probat Facetime ca n-am avut cu cine).Cred ca au fost puse doar sa fie.In rest e finisat bine si se misca bine.Pe partea de software insa intrucat nu are inca posibilitate de jailbreak am fost nevoit sa folosesc appstore cu doua conturi unul pe US si unul pe Romania.Am cheltuit vreo cateva zeci de euro pe diverse aplicatii,unele utile altele prostioare in general din cifra aia imensa de aplicatii multe sunt aproape identice altele inutile doar cateva zeci sau poate sute sa fie ceva de capul lor.Vreau sa spun ca aplicatiile lite sunt complet enervante si le-am sters pe toate intrucat ofera posibilitati foarte limitate ale aplicatiei plus reclame care te enerveaza.Ma deranjeaza totusi lipsa flash-ului care ma limiteza inca destul de mult in navigarea pe unele siteuri fiind nevoit de multe ori sa deschid laptopul pentru a vedea unele continuturi video.Variantele de gen Skyfire,Puffin sau FBrowser sunt niste glume proaste fiind aproape inutilizabile.Browserul Safari desi rapid e destul de prost generand multe erori si obligandu-te de multe ori sa navighezi in pagina dedicata telefonului mobil nelasandu-te sa treci la varianta integrala.Ma inteleg insa destul de bine cu Atomic Web.Am multe carti descarcate cele din iBooks fiind ok insa cele pe care le-am descarcat in format doc in PDFReader sunt mai greu de controlat pierzand de multe ori locul in care am ramas.Intrucat tableta e fara 3G o folosesc in deplasari pentru navigare impreuna cu un Samsung Omnia pe care l-am facut hotspot cu WMWiFiRouter.Un incarcator auto dualport USB - Macally CARUSB10 rezolvand problema incarcarii ambelor deviceuri.Una peste alta sunt destul de multumit exceptand aspectele mentionate.Am avut ocazia sa mai folosesc pentru scurt timp alte doua tablete si anume Toshiba Folio si Motorola Xoom prima fiind un esec iar a doua desi mi-a placut ca aspect si hardware merge mai prost decat Ipad probabil din cauza unui software insuficient pus la punct.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Salut,

Iata un review 100% de utilizator foarte obiectiv. Eu l-as trimite la apple si cand o sa- mi vina tableta o sa fac unul asemanator. Cred ca pe partea de hardware apple ar trebui sa schimbe tableta - problemele legate de partea de ecran - iar la soft sunt destule de imbunatatit.
    Trimitand reviewul numai asa se pot aduce imbunatatiri si rezolva problemele.
    Dar asa cum ai spus la final alte doua tablete luate in comparatie ... sunt departe .... aviz (an)droizilor de pe forum.... care se entuziasmeaza...

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca am gasit ce cautam: O solutie ca sa scapati de cablurile din casa: WiFi-Bridge VAP11G
    Folosind acest adaptor WiFi Bridge puteti integra in WLAN orice dispozitiv de retea (dispozitiv avand o interfata Ethernet), receptor satelit, televizor, mediaplayer, imprimanta sau consola de jocuri, fara ca sa fie necesar vreun suport soft special pe vreunul dintre aceste dispozitive. Ramane sa vad unde il gasesc.

Banned

Posts Thanks / Likes

http://cgi.ebay.fr/VAP11G-WiFi-Bridg...-/320561717195

Atentie , e o chinezarie crunta , sa nu te astepti la mare stabilitate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)