Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default HD Glass 16 pe Dream-Elite 133D

Salut, are cineva skinul HD Glass 16 pe dream-elite 133d? Vreau sa-mi pun acest skin pe imaginea asta, dar nu merge! Dupa ce-l instalez si dau restart primesc numai ecrane verzi si restarturi la infinit! Precizez ca am incercat cu mai multe versiuni dintre astea mai recente chiar si pe asta, dar nu mi-a mers cu nici unul. M-am saturat sa tot reinstalez imaginea! Multumesc
    Triax TDA110, LNB Inverto black ultra 0,2dB, H-H Optibox DM 3800S, NEO-095 & Conrad rotor, DM800 HD PVR, Optibox Raptor, Amiko 8800, Optibox CX PVR, General Satellite VA-7200, 90E-30W!

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Florynsv View Post
    Salut, are cineva skinul HD Glass 16 pe dream-elite 133d? Vreau sa-mi pun acest skin pe imaginea asta, dar nu merge! Dupa ce-l instalez si dau restart primesc numai ecrane verzi si restarturi la infinit! Precizez ca am incercat cu mai multe versiuni dintre astea mai recente chiar si pe asta, dar nu mi-a mers cu nici unul. M-am saturat sa tot reinstalez imaginea! Multumesc
    Am acest skin pe Clarke Tech ET 9000.E super fain.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nici o idee? Nu are nimeni acest skin pe dream-elite 133d sau nu mai foloseste nimeni aceasta imagine?
    Triax TDA110, LNB Inverto black ultra 0,2dB, H-H Optibox DM 3800S, NEO-095 & Conrad rotor, DM800 HD PVR, Optibox Raptor, Amiko 8800, Optibox CX PVR, General Satellite VA-7200, 90E-30W!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da... se pare ca nu se poate pune skinul asta pe dream-elite 133d!
    I-am trimis un pm lui @shamann cel care face aceste skinuri si raspunsul lui a fost:
    Hi, sorry on DE 1.33 you must use hd glass 14, hd glass 16 is possible use on images released after 25.10.2010 only.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Da... se pare ca nu se poate pune skinul asta pe dream-elite 133d!
    I-am trimis un pm lui @shamann cel care face aceste skinuri si raspunsul lui a fost:
    Pune DM beta 2.0. Daca tot esti fan DE, ca si mine dealtfel, se merita. La acest image se poate face download la skin de pe serverul lor.
    Eu am ramas la skinul de baza, imi place deocamdata...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am instalat-o si pe asta zilele trecute dar nu-mi place, in general am vazut ca se misca bine, dar dupa ce instalezi skinul hd glass 16, ramane bara de sus de la skinul default al imaginii, cea cu simbolurile de la sistemele de codare si se vede nasol peste skinul hd glass! In plus imaginea pe SD mi s-a parut mai proasta fata de 133d sau poate a fost doar autosugestie si nu-mi place nici imaginea aia pe care au pus-o la boot! Mie in general imi plac imaginile cu meniuri frumos colorate cu un contrast bun al scrisului din meniuri, am instalat si Merlin-2.Excalibur, ar fi ok si asta dar la fel nu-mi plac meniurile si imaginea aia de boot, sunt atat de sterse si fara culoare si contrast incat imi aduce aminte de vechiul meu televizor cu lampi de cand eram mic, marca Lux la care era tubul uzat si ca sa poti vedea ceva ziua la el, trebuia sa astup geamurile cu paturi!
    Probabil sunt eu prea mofturos!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Am instalat-o si pe asta zilele trecute dar nu-mi place, in general am vazut ca se misca bine, dar dupa ce instalezi skinul hd glass 16, ramane bara de sus de la skinul default al imaginii, cea cu simbolurile de la sistemele de codare si se vede nasol peste skinul hd glass! In plus imaginea pe SD mi s-a parut mai proasta fata de 133d sau poate a fost doar autosugestie si nu-mi place nici imaginea aia pe care au pus-o la boot! Mie in general imi plac imaginile cu meniuri frumos colorate cu un contrast bun al scrisului din meniuri, am instalat si Merlin-2.Excalibur, ar fi ok si asta dar la fel nu-mi plac meniurile si imaginea aia de boot, sunt atat de sterse si fara culoare si contrast incat imi aduce aminte de vechiul meu televizor cu lampi de cand eram mic,
    Foarte posibil este ca pe Tv care il folosesti sa nu vezi nici o schimbare.
    Dar catva prieteni si eu care folosesc un TV 3D LED Samsung 138 cm diagonala, am observat o crestere a calitatii imaginii la canale HD pe GP3 si DM beta 2.0, fata de GP2 si DE 1.3.3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)