Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default antena toroidala

salut,
    Doresc sa-mi achizitionez o antena toroidala... Ce model imi recomandati... Si de unde?
    Merci
    TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Poți încerca și aici:
    http://www.digitalsatelit.ro/antena-toroidala-90cm.html

Antena de fapt este un Opticum T90, culoare gri închis. Am și eu una și sunt foarte mulțumit.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

sa inteleg,ca wavefrontier este cea mai buna antena toroidala? sau nu sunt diferente intre aceste antene? un disecq, ce-mi recomandati? si de unde? merci
    TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

tare as vrea sa vad si eu un wavefrontier original, de la mama lui, cu numarul de serie unic al producatorului pe certificatul de garantie. cu specificatia: made in USA. 2 iau! instant. ce se gaseste pe piata (am studiat ofertele muuult timp inainte de a achizitiona una) sunt doar contrafaceri si-atat.

cat deste diseq, spaul este o alegere 9vezi configuratia de pe satlex), dar, poti incerca si altceva. alege-ti cu grija lnb-urile!

succesuri!
    yippie kay ey motherfucker!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

sa inteleg ca toate de pe piata sunt contrafacute? despre maximum t90, ce parere aveti?
    merci

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

avand in vedere ca esti din Timisoara iti recomand sa mergi pana la Peruvision,din cate stiu ei acolo au wavefrontier t90 original !

Parerea mea .. e ca nu prea conteaza asa mult asta ! Am montat si T90 si toroidala de la opticum si nivelul de semnal e cam acelasi !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by techcenter View Post
    tare as vrea sa vad si eu un wavefrontier original, de la mama lui, cu numarul de serie unic al producatorului pe certificatul de garantie. cu specificatia: made in USA.
    wavefrontier este firma sud-coreeana

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai mai Cristinele.Daca esti matale din Timisoara acolo exista 2 firme Satelit 2000 care nu mai stiu nimic de ea si Peruvision.Nu-ti mai face griji cu modelul.Du-te si cumpar-o.
    Succes!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    .... exista 2 firme Satelit 2000 care nu mai stiu nimic de ea si Peruvision.....
    Eu de Satelit 2000 nu am auzit sa fii fost in Timisoara vre-o data ....in schimb pe langa Peruvision mai sunt Tehnic B ,Mondo style si micromedia ,firme care vand echipamente pentru receptia satelit ,dar antena toroidala nu am vazut decat la Peruvision!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rocky7 View Post
    wavefrontier este firma sud-coreeana
    faci confuzie! grava! poate, dupa ce au inceput s-o copieze, producatorul a venit din coreea. la inceputuri, primii care au venit cu ideea si au scos solutia pe piata au fost cei din SUA. ce gasesti acum pe piata, sunt contrafaceri, cu aceleasi rezultat: un kkt de ofset de 0,9, de calitate medie.
    q.e.d.

succesuri!
    yippie kay ey motherfucker!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by techcenter View Post
    faci confuzie! grava! poate, dupa ce au inceput s-o copieze, producatorul a venit din coreea. la inceputuri, primii care au venit cu ideea si au scos solutia pe piata au fost cei din SUA. ce gasesti acum pe piata, sunt contrafaceri, cu aceleasi rezultat: un kkt de ofset de 0,9, de calitate medie.
    q.e.d.

succesuri!
    Asta s-o crezi tu....am avut ofset 0,9m dar toroidala e mult peste 0,9m .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    Asta s-o crezi tu....am avut ofset 0,9m dar toroidala e mult peste 0,9m .
    Subscriu si eu, Toroidata este peste un 0.9, am montat destul de multe in ultima vreme si zic eu ca este o alegere potrivita daca te satisface o antena de 0.9-1m.

@Khristian

Poti sa cumperi linistit de la Peruvision antena, este de la Maximum si este OK
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

imi bag si eu nasul in acest tread

am si Eu un T90- cu 10 LNB_uri, inainte am avut un ceva cu Maximum nu mai sz´tiu exact cum o chema - era ptr. 5 LNB_uri max

sfatul care iti dau eu- cite LNB_uri vrei sa pui pe EA

daca sunt peste 5 atunci OK T90- de nu , nu ai nevoie de ea-

este imensa- cred ca stii asta

si de Spaun- eu unul am fost total nemultumit de el

am acuma un Diseq 10 in 1- de firma Best- si merge brici

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

vreau sa pun pe ea 10 lnb-uri... La peruvision au doar toroidala maximum... restul de 4 vor fi pe alta antena unifocus... e ok aceasta antena? Pretul de 5 mil nu-i atat de lesne pt mine si vreau sa ma asigur ca are calitatea unei antene de 90 cm pe toti cei 10 sateliti, evident reglata bine... disecq eftin si bun? Ce-mi recomandati? Multumesc mult pt raspunsurile voastre ma lumineaza cu acest model... este cineva din tm sa-mi confirme daca receptioneaza toate canalele de pe satelitii 42 est- 7 est receptionabili in timisoara?
    Merci

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)