Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default How-To: Update card Focus in Dreambox 800

Stiu ca mai sunt 100 de thread-uri despre asta, dar se apropie sfarsitul lunii si multi o sa caute informatia asta.

Cum am reusit eu sa fac update:

In vesrsiunea mea de Gemini nu pot sa downloadez Scam 3.59

L-am luat de pe net, decomprimat, contine trei fisiere, aszezate in foldere, acestea fiind in
    .."usr"
    ....."bin" - scam_3.59
    ....."script" - scam_3.59_cam.sh
    ....."uninstall" - scam-complete_3.59_delfile.sh

Le-am copiat in Dream cu SSH in folderele respective, si le-am modificat permisiunea in 755 !
    Astfel, si-a facut update in 10s, pe Antena 1

Sper sa mai ajute pe cineva informatia asta.

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Atat de veche aceasta info...inclusiv purecii pisicii mele siameze stiau ca se da atribut 755...

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

inca o data ma faci sa ma incred in ideea ca nu te confund

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

toata lumea ,cred,are aceeasi parere.....
    dm500s Vu+Zero hss1170...şî maxim şasă cai frumoşi

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Arrow sal

Quote Originally Posted by iooon View Post
    inca o data ma faci sa ma incred in ideea ca nu te confund
    acelasi neobosit parisian mobil!prea mult a stat cu geamul deschis.l-a faultat 220

Banned Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by delsat View Post
    toata lumea ,cred,are aceeasi parere.....
    Din pacate va inselati,eu am siameza pe cand cel cu care ma confundati nu cred sa aiba asa ceva,faptul ca sunt hoby-st dar nu sunt activ pe forum nu inseamna ca sunt nou,am citit si citesc cu placere,am inceput sa postez abia acum deoarece am un pic nevoie de ajutor de la americani,altfel daca nu era aceasta sectiune-america-nu mati fi zarit printre randuri,asa ca acum fiind printre voi incerc sa ajut cu ce pot cum pot,dar asta nu inseamna sa ma confundati mereu cu altcineva care nu e in persoana mea, in fine,credeti ce vreti e opinia voastra si o voi respecta,nu o pot schimba,dar este o opinie eronata!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default stai matale acolo unde esti ca bine stai.

Quote Originally Posted by adrian23 View Post
    Atat de veche aceasta info...inclusiv purecii pisicii mele siameze stiau ca se da atribut 755...
    Mare ajutor ce sa-ti spun...

...am inceput sa postez abia acum deoarece am un pic nevoie de ajutor de la americani,altfel daca nu era aceasta sectiune-america-nu mati fi zarit printre randuri,asa ca acum fiind printre voi incerc sa ajut cu ce pot cum pot,dar asta nu inseamna sa ma confundati mereu cu altcineva care nu e in persoana mea, in fine,credeti ce vreti e opinia voastra si o voi respecta,nu o pot schimba,dar este o opinie eronata!
    eronat sau nu...intersu' poarta fesu' si in cazul dumitale.

Daca nu erau "americanii" defapt te durea undeva...de ce scrie pe aici.

La asemenea membrii marcanti ai forumului romanesc de peste balta numai ajutoare
    de la Caritas sa le dai.

Ce scrie in semnatura dumitale cam suna a autocritica, nu crezi ?

Cu atitudine din asta stai matale acolo unde esti ca bine stai.

Banned Master

Posts Thanks / Likes

Pe un forum poti fi prezent sau nu, decizia de a te alatura ori nu depinde de fiecare persoana in parte si tot aceea persoana decide daca si cum isi va impartasi din cunostiintele sale pe forum ori va cere ajutorul,fiecare dupa cum ii este dat.

PS! stai si tu la 40-50 de grade,munceste zi de zi in desert timp de 5 luni apoi vezi cum..vezi ceea ce se intampla in tara atunci cand ajungi acasa!
    Last edited by adrian23; 27th April 2011 at 02:10.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pe un forum poti fi prezent sau nu, decizia de a te alatura ori nu depinde de fiecare persoana in parte si tot aceea persoana decide daca si cum isi va impartasi din cunostiintele sale pe forum ori va cere ajutorul,fiecare dupa cum ii este dat.

PS! stai si tu la 40-50 de grade,munceste zi de zi in desert timp de 5 luni apoi vezi cum..vezi ceea ce se intampla in tara atunci cand ajungi acasa!
    Sa stii ca nu esti singurul...Defapt inainte sa scri ineptiile astea aici pe forum ar fi trebuit sa te gandesti ca poate mai sint si altii care poate o duc si mai rau decat tine. Dar pe tine nu te intereseaza acest aspect...tipic romanesc. Daca nu ai nimic bun sa adaugi mai bine nu o face. O sa iti dai seama cand vei ajunge in america cati din cei pe care o sa-i intalnesti gandesc ca tine dezordonat si cati sint calculati si isi vad de ziua de maine. Este poate si o problema de personalitate dar in cele mai multe cazuri este de atitudine. Iti doresc succes in ceea ce faci.

Banned Master

Posts Thanks / Likes

Interesant aspect! am spus eu undeva ca o duc rau? nu imi amintesc! doar am mentionat conditiile de munca grele ceea ce este cu totul altceva, a fi calculat si ordonat e un lucru firesc in firea oricarui om,dar....depinde de fiecare individ cum isi dezvolta aceste lucruri in viata de zi cu zi,si acum hai sa iti spun de ce nu am postat,poate asa vei intelege si tu si restul,citind in timp diverse topicuri am ajuns la o concluzie amara,fara a cunoaste nici macar cat negru sub unghie o persoana in real life o catagorisiti dupa bunul plac apoi va intaratati unul pe altul si il faceti pe om sa o ia razna,citeste numai cele cateva sute de topicuri de acest gen din ultimii 2 ani de la offtopic,in fine asta e,rog un moderator sa curete offtopicul creat aici si sa lase topicul curat,eu unul imi cer scuze ca am scris offtopic intr-un topic ce nu e offtopic.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

whatever pal...

Schimbi macazul ca trenu' la Piatra Olt.

Nu locuiesc in "state" dar sint tot acolo in zona peste balta.
    Ce am scris mai sus s-a dorit un sfat, daca ai inteles bine, daca nu, nu

Daca asa mult "depinzi" de parerea unuia plecat in "state" poate ar trebui
    sa te informezi la persoane de incredere. Chiar nu cunosti pe nimeni mai apropiat?

Si nu inteleg cine te pune sa o "iei" razna ? Esti cumva labil pshihic ?

Pt. mod - daca asta e offtopic rog sa stergeti.
    Singura mea intentie a fost sa aduc un om pe drumul cel drept.

Succes in continuare adrian23 !

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Ura! Am fost (ma rog, thread-ul meu a fost) bagat in seama de smecherii forumului !

Rog Mod-i, curatare thread, sau stergere, daca-i atat de evidenta informatia.

Eu nu am gasit-o si d'aia zisei sa mai dau si la altii , sorry for the inconv.

P.S. Acu' (la "update de card de inceput de luna") se facu' asa repede ca am mai incercat odata, crezand ca nu am trecut de la CCcam

P.S.2 sper ca matza e safe, nu a fost socata de evenimente

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

daca esti "smecher" te rog spune-mi cum fac automat update the entitlements cu CCCam. daca este vreu config care face asta, fara sa mai trec prin scam.
    asa cum am zis si altundeva dau o good

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

pai daca esti si tu smecher cauta prin how to cccam si vezi poate i dai de cap sa primesti si tu ceva emm de la clienti tai

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nu vreau cu emm, din motive de blocat cccam. nu stiu daca la newnigma mai face asa da la gemini pe dm800 cand puneam no la disable emm mai la cateva zile gaseam cccam-u' blocat; cum am pus yes cum au disparut problemele;

auzi, daca esti bun te rog eu mult, am scris aici sa primesc un sfat, o idee;si ioon te rog lasa-ma nene in pace daca ai chef sa mai dai un raspuns ca sa faci count la mesaje.

e clar ca am incercat diferite conf-uri care nu mi-au mers.
    deci, pls ajuta cineva?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)