Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Domnilor, una si cu una fac doua

Politica mea, pe care i-am transmis-o si lui cartof, a fost mereu aceea de a nu va amesteca pe voi, userii sectiunii RDI-America de Nord in afacerile sectiunii offtopic, pe care stiu ca n-o prea vizitati. Eu, cu toate ca de 6 ani de zile sint "american", nu m-am putut rupe insa de colegii dinainte, cei de la "RDI-Romana", alaturi de care am stat 4 ani. Chiar daca nu mai aveam legatura cu satelitii europeni, ma simteam acasa printre ei. Sau, in orice caz, in conversatiile de pe Offtopic ma simteam acasa.

Situatia de acum face ca dupa o indelungata vreme in care userii RDI-Offtopic n-au putut decide nimic in legatura cu cine urma sa-i modereze, azi sa aiba posibilitatea de a alege. Ca in politica din viata reala, ei au acum posibilitatea de a alege intre 2 democrati (eu sau zgrongy) si un dictator (*********). Evident, saturati de practicile lui ********* din ultimii 3-4 ani de zile, userii Offtopicului s-au indreptat catre noi, "democratii". Numai ca si ********* a adoptat o strategie proprie: s-a adresat userilor de la sectiunile italiana si turca pentru a obtine voturi, cu toate ca moral era ca numai userii Offtopicului sa voteze.

Stiu ca atit ********* cit si cartof au facut aici, pe rind, reclama si antireclama. Eu nu vreau sa fac nici un fel de reclama. Nu ma intereseaza cistigul, dar nici nu-mi convine sa tolerez practicile abjecte ale lui ********* care dupa ani de zile in care-si putea cistiga prieteni reali pe sectiunea respectiva, este acum nevoit sa apeleze la tot felul de importuri pentru a-si salva o onoare pe care n-a avut-o niciodata.

Nu va solicit decit ca, daca veti da curs vreunei cereri de vot, sa nu votati gratuit. Adica in necunostinta de cauza. Exista doi democrati (eu si zgrongy) si un impostor (*********). Atit si nimic mai mult!

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu este nevoie de explicatii hgfdgfui, dar multumim pentru lamuriri.
    Nu era chiar atat de greu sa ne dam seama cum stau lucrurile.

Votati schimbarea !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Exclamation :)

eu te-am votat! prin recomandarea Dl. Cartof succes la votari!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Tipic romanesc,LUPTA PENTRU CIOLAN !

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

daca inlocuiesti ciolanul cu ciocanul poti spune ca ai inteles despre ce este vorba.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by vali61 View Post
    Tipic romanesc,LUPTA PENTRU CIOLAN !
    Ia vezi aici daca intelegi ceva italiana:

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...9&postcount=22

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hgfdgfui View Post
    Ca in politica din viata reala, ei au acum posibilitatea de a alege intre 2 democrati (eu sau zgrongy) si un dictator (*********). Evident, saturati de practicile lui ********* din ultimii 3-4 ani de zile, userii Offtopicului s-au indreptat catre noi, "democratii".
    Democratule, vezi ca pierzi in fata dictatorului! La scor chiar.
    Ca sa vezi. Lumea voteaza cu dictatorul. Probabil ca nu le plac posturile tale iubitoare de tigani.
    Mai e un democrat pe la tine: Obama. Risul curcilor.
    Ce vrajeala ai: "sint de 6 ani in america dar nu pot sa ma" ..blah blah. Tu esti omul lui Fanta stie toata lumea. Neicusorule, daca nu te poti despartii de aici, vino inapoi si pupa-te cu coloratii la Otopeni in timp ce iti ridica portofelul.
    Vorba cuiva pe aici: democrat sau dictator e CIOLANUL. Ciolan cu vi_agra ca la off-topic aveti toti stiinta. Cit despre sateliti, encriptii si sisteme s-au dus pe apa simbetei.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zuzel View Post
    Cit despre sateliti, encriptii si sisteme s-au dus pe apa simbetei.
    Nu s-au dus, daca iti mai misti antena sint tot acolo.

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zuzel View Post
    Democratule, vezi ca pierzi in fata dictatorului! La scor chiar.
    Ca sa vezi. Lumea voteaza cu dictatorul. Probabil ca nu le plac posturile tale iubitoare de tigani.
    Mai e un democrat pe la tine: Obama. Risul curcilor.
    Ce vrajeala ai: "sint de 6 ani in america dar nu pot sa ma" ..blah blah. Tu esti omul lui Fanta stie toata lumea. Neicusorule, daca nu te poti despartii de aici, vino inapoi si pupa-te cu coloratii la Otopeni in timp ce iti ridica portofelul.
    Vorba cuiva pe aici: democrat sau dictator e CIOLANUL. Ciolan cu vi_agra ca la off-topic aveti toti stiinta. Cit despre sateliti, encriptii si sisteme s-au dus pe apa simbetei.
    Nu prea stiu despre ce posturi privitoare la tigani vorbesti. Daca tii cu tot dinadinsul sa fii pe dinafara problemei reale (ca in majoritatea posturilor tale de "specialitate") eu unul nu te pot contrazice. Oricum, de romani d-astia de ocazie ca tine (romani de cumetrii, de petreceri, etc) e plina si SUA. Toti sint foarte tari la critica (am plecat de acolo, era plin de tigani, eu nu eram apreciat cum se cuvine, etc) - mai putin tari la gramatica, dictie, bun-simt s.a.m.d.

Cit despre specialitate, daca te uiti putin la numarul meu de inregistrare pe forumul asta, o sa constati ca m-am inscris in a doua lui saptamina de functionare, in 2001. De-atunci incoace mi-au trecut prin mina suficiente receivere, carduri si LNB-uri ca sa nu ma consider un neavenit pe forum. Daca tu te-ai trezit aici printr-o intimplare, nu e vina mea. Daca, iarasi, ai senzatia ca partenerii de sectiune nu sint de calibrul tau, esti invitatul meu sa faci pasi. Nu te tine nimeni cu forta.

Ideea de "om al lui Fanta" este, si ea, improprie. In primul rind, daca eram omul lui, nu crezi ca m-ar fi bagat imediat pe gitul tuturor, fara alegeri s.a.m.d? Nu fi absurd. Relativ la dimensiunea negativa pe care o dai autoritatii lui, nu-ti inteleg logica. Din cite-mi amintesc, chiar Fanta ti-a dat voie sa-ti muti catrafusele aici de pe forumul contraptions unde faceai si tu un copy-paste profesionist, chestie pur romaneasca, oricit de occidental ai vrea sa te dai.

Scuzele mele ca am scris atit. De fapt eu voiam sa concentrez postul asta intr-o singura propozitie: pffff!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cam asa stau lucrurile...

Bravo hgfdgfui

Stiu de ce te-am votat...

Daca nu erau cativa pe sectiunea romaneasca care sa contribuie si sa traga niste semnale
    de alarma nu mergea nimic la ora asta.

Zuzele..tu injuri Canada ori de cate ori ai ocazia...
    Cu americanii ai ce ai...

Da cine te pune sa stai pe aici

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hgfdgfui View Post
    ... Oricum, de romani d-astia de ocazie... e plina si SUA. Toti sint foarte tari la critica (am plecat de acolo, era plin de tigani, eu nu eram apreciat cum se cuvine, etc) - mai putin tari la gramatica, dictie, bun-simt s.a.m.d. ...
    Si ai venit aici, pe offtopic, unde sint cu totul alti oameni, nu?
    SHALOM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)