Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Samsung Galaxy S I9000

are cineva acest model ? cat de stabil este ? merge vreun program de navigare, cu harti pentru romania dar si pentru toata europa, pe acest model ?
    nu am bani de iphone 4, asa ca m-am oorientat spre samsung galaxy. m-am uitat de curiozitate si la htc-uri, dar mi se par mai "groase" decat samsung galaxy, care e destul de elegant.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Vezi ca la Orange au oferta buna de abonament pt. iPhone4 Nu cred ca are rost sa te complici daca intr-adevar iti doresti acest telefon.
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

SGS e stabil daca nu te apuci sa experimentezi diverse ROM-uri customizate de baietii priceputi. In principiu e suficient sa-l rootezi.

Pe al meu am Igo si Navigon si cu ultimele versiuni de firmware localizarea e foarte precisa.

Aici http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=656 ai un forum dedicat SGS
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    SGS e stabil daca nu te apuci sa experimentezi diverse ROM-uri customizate de baietii priceputi. In principiu e suficient sa-l rootezi.

Pe al meu am Igo si Navigon si cu ultimele versiuni de firmware localizarea e foarte precisa.

Aici http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=656 ai un forum dedicat SGS
    imi spui te rog ce inseamna "rootare" ?
    ca sa mearga programele de navigare, e nevoie sa am internet pe mobil, sau nu are legatura ? se poate pune si TomTom pe Samsung Galaxy S I9000 ?

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Rootarea e echivalentul drepturilor de administrator in windows. Nu ai nevoie de asa ceva daca vei folosi telefonul ca un utilizator normal (adica fara experimente).

Nu ai nevoie de net pe mobil pentru navigare. Net ai nevoie doar daca iti activezi in navigator informatiile de trafic, vreme, etc.

Tom Tom din pacate nu are versiune Android.
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai trebuie precizat faptul ca poate fi decodat din orice retea cu o simpla aplicatie gratuita, din Android Market, si ca oricine (chiar fara cunostinte in domeniu) ii poate face update de soft prin programul Kies...

bateria tine 2 zile max. la utilizare normala (mai mult voce, cu mai putin de 3 ore de net3G sau wi-fi) sau o zi max. la utilizare intensa (ore bune de net, camera video, gps, etc.)

Cand il cumperi, verifica daca intra in download mode & recovery mode... unele modele aparute pe piata nu au aceasta facilitate (primele serii comercializate)
    De asemenea, verifica si gps-ul... unele au probleme in sensul ca nu se conecteaza!

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dani2000 View Post
    nu am bani de iphone 4, asa ca m-am oorientat spre samsung galaxy.
    Mai asteapta pana in vara si iPhone4 se va ieftinii .GPS-ul merge impecabil.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Mai asteapta pana in vara si iPhone4 se va ieftinii .GPS-ul merge impecabil.
    ..tot atunci ar cam trebui sa apara si primul Nokia cu Win Mobile si alte modele cu noul Symbian Anna..
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Exact. Asteapta 6 luni (iphone 5 vine in toamna in Ro) cu ochii in soare ca sa dai mai multi bani pentru un produs mai lent, cu ecran mai mic si fara semnal. Si fara flash.

v

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)