Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Asus Eee Pad

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Asus Eee Pad

In curand apare Asus Eee Pad!

http://www.youtube.com/v/XkXF94siO60
    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not
    sure about the former" - Albert Einstein
    Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect." Linus Benedict Torvalds
    Linux is like a wigwam - no Gates, no Windows, and an Apache inside

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Datele

Specifications

Display10.1" LED Backlight WXGA(1280x800) Screen *1
    10 finger multi-touch support
    Scratch resistant glassCPUNVIDIA® Tegra™ 2Memory1GBStorage16GB/32GB
    Unlimited ASUS Webstorage*2Wireless Data NetworkWLAN 802.11 b/g/[email protected]
    Bluetooth V2.1+EDRCamera1.2 M Pixel Front Camera
    5 M Pixel Rear CameraAudioSRS Premium Sound
    Stereo Speakers
    High Quality MicInterface1 x 2-in-1 Audio Jack (Headphone/Mic-in)
    1 x mini HDMI 1.3a
    1 x Card Reader (Micro SD)SensorG-Sensor
    Light Sensor
    Gyroscope
    E-Compass
    GPSApplicationMulti-Task Support : Yes
    Flash Support : Yes *3
    Software :
    - ASUS Launcher
    - MyLibrary
    - MyNet
    - MyCloud*4
    - File manager
    - PC SyncBattery9.5 hours; 24.4Wh Li-Polymer Battery *5
    16 hours with dock *5Dimensions271 x 171 x 12.98 mmWeight680 gMobile DockingKeyboard
    Touch Pad
    2 x USB 2.0
    2 x Docking port (Host + Client)
    1 x Card Reader (MMC/SD/SDHC/SDXC)
    1 x 24.4Wh BatteryNote*1 : IPS Panel, 178° wide view angle.
    *2 : Complimentary one-year trial of ASUS WebStorage. Please visit www.asuswebstorage.com for more details.
    *3 : Adobe® Flash® update required from Android Market.
    *4 : Will be ready after mid-April via FOTA update
    *5 : The estimated maximum battery life is measured by playing 720p video, LCD brightness 60 nits.

"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect." Linus Benedict Torvalds

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

va rog pe cei atenti la cum poate merge un touch...
    urasc sa-mi rateze atingerea sa trebuiasca sa imping in sticla...urasc asta...
    po sa-i puna si i7 daca-mi face figuri de astea...sa-l cumpere cine o vrea ...
    e jenant sa nici nu-l fi scos pe piata si sa vezi ca bate ala de doua ori in sticla pt o rudimentara comanda

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

nu mai exista topic, nici macar post, care sa se refere la un alt produs decat merele pu.lii ca veniti voi si improscati cu ca.cat. n-aveti nicio limita, niciun pic de bun simt, si ma scarbiti la culme. macar daca ati fi castigat ceva din mizeriile pe care le aruncati pe aici
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Unde se face referire la Apple mai sus ? Sa nu fim paranoici .

Extraterestrii exista
    Voteaza Marean Blanaru

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

nu-ti voi mai raspunde, nici tie nici acolitilor tai
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Banned

Posts Thanks / Likes

Frumos ar fi sa le zpui alcoliti . Ca ar merge o bere taiwaneza la ora asta , desi in frigider am doar Asahi japoneza , poate e radiata .

Nu trebuie sa te disperi moo .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Extraterestrii exista
    ..si folosesc gadgeturi Apple...5000.
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Banned

Posts Thanks / Likes

Era un secret asta .

Sa revenim la eeeeeeeeeeeePeeeeed .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

desi in frigider am doar Asahi japoneza , poate e radiata .
    ..pentru iradiere nu e nevoie de bere japoneza ci de Apple.

Apple, acuzata ca foloseste substante toxice in productie

Utilizarea unor substante chimice toxice in productie, lipsa unui angajament cu privire la problemele de mediu sau folosirea unui lant de aprovizionare ce ridica semne de intrebare sunt cateva dintre criticile aduse de catre activistii de mediu cunoscutei companii Apple.

Cu profituri de miliarde de dolari si laude pentru inovatiile tehnologice, compania Apple a lansat recent in Europa noul iPod Touch, iar celebrul iPhone a ajuns deja la a patra generatie.

In ultimii ani, insa, compania a intrat intr-un con de umbra odata cu iesirea la iveala a unor informatii privind nerespectarea protectiei mediului si a drepturilor de munca ale angajatilor sai, relateaza The Ecologist. De asemenea compania este acuzata ca refuza sa stabileasca obiective viitoare cu privire la reducerea emisiilor de gaze cu efect de sera.

China este in acelasi timp o imensa piata de desfacere (25 de noi magazine de retail sunt planificate pentru deschidere in anii urmatori), cat si locul unde cele mai multe dintre produsele si componentele Apple sunt fabricate. Intre luminile reflectoarelor de la lansarea la Beijing in 2008 a primului magazin din China si fabricile unde sunt facute iPod-urile si iPhone-urile, se afla o imensa prapastie.

Zeci de muncitori de la o fabrica din Suzhou, condusa de compania taiwaneza Wintec, au fost otraviti in 2010 dupa expunerea la n-hexan, o substanta chimica toxica folosita la curatarea unor componente precum ecranele tactile. Doua angajate ale unei fabrici aflata la nord-vest de Shanghai au fost spitalizate timp de sase luni, dupa ce au folosit n-hexan pentru lipirea si lustruirea logouri-lor Apple de pe laptopuri si iPhone-uri.

http://www.ziare.com/apple/stiri-app...ductie-1086795
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    nu mai exista topic, nici macar post, care sa se refere la un alt produs decat merele pu.lii ca veniti voi si improscati cu ca.cat. n-aveti nicio limita, niciun pic de bun simt, si ma scarbiti la culme. macar daca ati fi castigat ceva din mizeriile pe care le aruncati pe aici
    daca la mine faceai aluzie te rog sa recitesti ...
    ce am scris acolo vine din faptul ca sunt posesorul unei tablete care ma deranjeaza cumplit ...stii ce inseamna ca sa te gindesti la ceva ,sa deschizi o aplicatie cu un scop iar miscarile sa-ti fie incetinite de neinterpretarea unei comenzi?
    cam cit de tare te enerveaza o tastatura la care unele key ,constati dupa ce ai terminat de scris ca-ti rateaza contactul...
    daca nu intelegi ce scriu...ce incerc sa exprim,poate am probleme de comunicare dar nu-mi atribui lucruri nescrise...
    ce vad in clipul ala ma ia cu frisoane...
    fii onest...numara tu de cate ori rateaza si repeta atingerile ...cam ce frustrari incerci dupa ce scapi banul din mina...?
    vreu sa poti alege tu intre produsele din piata si sa dai banul pe asta...m-as simti eu prost pt tine...
    si atunci de ce sa n-o spun daca o vad? e vizibila! si daca vrei sa aduc marul in discutie afla ca in umila mea parere ,gesturile ,presiunea pe care o exercita asupra touch-ului ,modul de operare imi indica un individ care e familiarizat cu un device corect proiectat/executat recte ipad !

Banned

Posts Thanks / Likes

Erau niste substante folosite la uscarea mai rapida a unei rasini folosita la ecrane . Muncitorii de la fabrica aia s-au plans direct la Apple ca se simt rau iar Apple a cerut fabricantului sa inceteze folosirea acestui produs .
    Articolul este aiuristic : Apple nu produce NIMIC , subcontracteaza de la fabricanti japonezi si taiwanezi diverse piese care sunt asamblate apoi in China de o firma taiwaneza .

Asta s-a intamplat undeva in 2010

Sa revenim la eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeePeeeed .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Erau niste substante folosite la uscarea mai rapida a unei rasini folosita la ecrane .
    ..aia se plangeau de cateva picaturi de substante....sa lucrezi in mediul unde se fac tevile de aductiune din rasini si nisip ale celor de la Superlit...cu o concentratie de stiren de 40%.....la o productie de ordinul kilometrilor pe zi.
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    nu-ti voi mai raspunde, nici tie nici acolitilor tai
    uite kb poate confirma,daca doreste
    nu eram fan apple ..strangeam banul si nu-mi putem permite un iphone sau ipad...in realitate imi cumparam cam ce era mai bunutz ca si configuratie...apoi veneau frustrarile pe care mi le pacaleam cu"lasa ca macar nu am dat mult"
    pina in ziua cind datorita jobului am inceput sa iau la bani marunti si apple...incet incet realizam ca tot ce spusesem erau de pe garduri...sa fiu cinstit ...exagereaza poate si kb..(fiind un impatimit) dar eu personal am fixat apple ca o referinta in minte ...probabil ca nu mai reusesc decat sa reduc alte device-uri la referinta...cer scuze daca nu mai reusesc sa compar alte chestii cu ele insale
    cu respect !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)