Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default LuxTv HD si Luxury Life HD

Ce se intampla cu aceste canale de pe Astra 28.2E? Nu mai sunt ? Conform site-urilor de specialitate pe 12643 H, 27500, 2/3 NU mai apare Lux Tv HD dar este in continuare Luxury Life HD.
    DM-ul meu imi zice "Service not found", (SID not found in path), desi am semnal, imi afiseaza emisiunea curenta si urmatoarea. So...?!?

Cheers BADE !

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Salut

In legatura cu Luxury Life HD care se difuza pe Eurobird 1 ( 28.5 ° E ), uite ce am gasit astazi de dimineata pe net: http://www.maldiviandigital.com/f2/2...life-hd-97481/ ; daca tu reusesti sa-l vezi, da-mi si mie, te rog, de stire, eu nu-l vad cu toate ca-mi indica faptul cum ca ar avea semnal, ti-as fi recunoscator, ma uitam cu mare interes la acest program pe cand era pe Hotbird 13 ° E si se numea Luxe.TV (pacat, ar fi mare pacat daca nu l-am mai putea vedea); daca ai putea sa-mi lasi nr. tau de telefon ar fi foarte bine, mersi anticipat.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

si-au incetat emisia vezi flysat
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ca sa fiu sincer, m-am cam interesat. Am si scris in post "conform site-urilor de specialitate" fara a face o referire exacta. Asadar am vazut ca nu mai este Lux Tv HD dar Luxury Life HD apare in continuare la aceeasi frecventa. Si cum ele aveau fix aceleasi emisiuni m-as multumi fie si numai cu Luxury Life HD.
    Mai mult, dupa ce-mi apare acel mesaj, vad evolutia emisiunii si chiar emisiunile viitoare.
    De aici apare nedumerirea mea.
    In concluzie: se pare ca pe 28.2E nu se mai vad aceste 2 canale desi am dat o rescanare a TP-ului si mi-a gasit (daca nu ma insel doar Luxury Life HD).

Cheers BADE !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)