Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Receptoare in chirie

Receptor reconditionat !
    dupa citeva luni de instalari unde am gasit zeci de receptoare si am gasit si multe care nu mergeau , azi mam hotarit sa desfac unul !
    si am constatat cu stupoare ...nici nu a fost aspirat , nici nu sa desfacut ca cineva sa il verifice ...si totusi RCS-RDS plateste unei firme sa le reconditioneze
    Regenersis cica le repara !
    Saracii abonati mai vin si cu actul casei pentru a face un contract
    pentru cccam caut "peeri adevarti nu cabanieri cu carduri in distanta 69"

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking

bine ca nu le-au lasat noilor proprietari si niste gandaci de bucatarie mai ales ca aia prefera caldura
    boy2good

Vornic Teacher

Posts Thanks / Likes

da-mi voie sa te contrazic cu mana pe inima. decodoarele de la regenesis au aspect comercial. am desfacut personal cateva si arata ca noi.
    atentie vorbim de decodoarele de la regenesis. mai sunt decodoare reparate de alte firme care intr-adevar repara defectul fara a le da un aspect comercial insa acelea se folosesc la service. este posibil ca decodorul tau sa fie unul din aceasta categorie.

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

numai pupa atita ca azi, mine te vad in clubu fostilor angajati la erdeş.....si atunci o sa vezi mai altfel anumite treburi....
    dm500s Vu+Zero hss1170...ş maxim şasă cai frumoşi

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

chiar crezi ca imi arde de glume
    Ideea e ca si cei de sus acum stiu ce se intimpla cu banii lor
    Intereseaza-te si tu la nivel inalt cite decodoare au fost deja au facut cale intoarsa ,stricate de la ei

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by velciu View Post
    da-mi voie sa te contrazic cu mana pe inima. decodoarele de la regenesis au aspect comercial. am desfacut personal cateva si arata ca noi.
    atentie vorbim de decodoarele de la regenesis. mai sunt decodoare reparate de alte firme care intr-adevar repara defectul fara a le da un aspect comercial insa acelea se folosesc la service. este posibil ca decodorul tau sa fie unul din aceasta categorie.
    si inca ceva...
    dute in libertatii vezi citi oameni stau la coada la service , abonati de putine zile

Vornic Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by delsat View Post
    numai pupa atita ca azi, mine te vad in clubu fostilor angajati la erdeş.....si atunci o sa vezi mai altfel anumite treburi....
    Quote Originally Posted by giolgau View Post
    chiar crezi ca imi arde de glume
    Ideea e ca si cei de sus acum stiu ce se intimpla cu banii lor
    Intereseaza-te si tu la nivel inalt cite decodoare au fost deja au facut cale intoarsa ,stricate de la ei

ce naiba va doare asa tare de locul meu de munca? ce e cu speculatiile astea? chiar nu mai are voie omul sa-si spuna parererea? crezi ca daca de maine nu mai lucrez la rds incep sa va dau dreptate?
    era vorba de cum arata la interior decodoarele de la regenesis. ce te face sa crezi ca mie imi arde de glume? cele pe care le-am desfacut eu aratau impecabil.

deschide un topic cu dedodoare de la regenesis defecte si acolo iti dau procente de defecte si iti explic si cum mi-au mancat zilele aceste aparate.

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

scuze,daca nu vezi niste treburi atunci .....familia inainte de toate...si sa fiu sincer te inteleg....

Vornic Teacher

Posts Thanks / Likes

ca sa nu fiu inteles gresit:
    la modul pur teoretic, e normal sa apar interesele firmei la care lucrez. insa asta nu inseamna ca trebuie sa mint sau sa apar pe cineva nejustificat.
    eu mi-am spus la randul meu un punct de vedere REAL.
    aceste decodoare sunt reparate cu asigurare de garantie. toate aceste decodoare vor fi returnate firmei de service sau nu se achita costul reparatiei.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

imi pare rau ca am deranjat pe cineva cu realitatea receptoarelor
    Ce e drept : sint frumoase sterse pe exterior
    Ideea a fost ca dupa sute de instalari din care multe au fost deja defecte (receptoarele ) ma mincat undeva si am desfacut si eu un receptor sa vad ce e inauntru - si am ramas surprins - pe ce se duc banii de reconditionate
    Eu inteleg , nu merge 1 , 2 ,3 dar o gramada sa fie deja defecte ...lasa de dorit
    Nu pup mogulul in ...,dar nici mie nu imi convine sa ma fac de ras in fata beneficiarului ....macar sa mearga pina plec...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

velciule crede-ma pe cuvant ca il cunosc pe giolgau si crede-l si pe el ca cunoaste foarte bine situatia de la reconditionari.
    poate iau si eu maine surubelnita si desfac unul care asteapta cuminte in noua lui cutiouta alba, cu seriile frumos scrise pe abtibildul atasat.
    .

Vornic Teacher

Posts Thanks / Likes

e drept ca m-am aprins da' asta mai mult din cauza lu' @delsat.
    eu ce am desfacut arata ca nou. cam 10% mi s-au intors defecte insa multe dintre ele au defecte ascunse gen crapa procesorul sau erori de soft.

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 3.1234

3.1234
    daca pentru atita lucru te-ai aprins atunci ce faci cind sunt niste probleme....
    la erdeş mai lucră şi alţ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)