Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: htc desire

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default htc desire

vreau sa cumpar un smartphone si ma gandeam la htc desire. are cineva, cat este de multumit de el ? ce sisteme de operare se pot pune, merge android ?
    unde gasesc de cumparat cat de cat ieftin in germania sau in europa de vest ?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Are cineva, este foarte multumit!
    Numai Android ...ce altceva sa pui pe el..iOS ?
    Daca vrei sa sti daca se poate pune alt soft decit cel original: da, se poate pune.
    De unde? XDA-Developers

Eu am "Ginger Villain 1.7"

De cumparat in Germania : HTC Desire cu Branding care se poate indeparta.

Este totusi deja un model vechi. Poate te reorientezi, daca banii nu conteaza.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@wambertos
    multumesc pentru informatii.
    banii conteaza bineinteles ... totusi, ce model nou de htc ai recomanda ?
    si inca o intrebare. ce program de navigare gps merge pe htc (tomtom ?) ?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta cu recomandatu`e asa o chestie mai delicata...
    Fiecare cu preferintele lui. "HTC Desire HD" nu l-am luat pt. ca e foarte mare.
    Am inteles ca "HTC Incredible S" ar fi o varianta.

Pe Android merg multe programe de navigare pe linga originalul de la google.
    Eu mi-am pus Navigon, pentru ca de asta m-am impiedicat cind am dat un search.
    Nu l-am testat decit de acasa pina la brutaria de la colt.

Mare atentie: HTC vinde smartphones cu Windows Mobile pe ele, sa nu te arzi si sa-ti asa unul din greseala!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si eu oscilez intre HTC Incredible S si Samsung Galaxy S I9000. Poate cineva sa faca o comparatie din experienta proprie ? Merita dati 100 euro in plus pentru modelul nou de smartphone de la HTC ?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by minitehnicus View Post
    Si eu oscilez intre HTC Incredible S si Samsung Galaxy S I9000. Poate cineva sa faca o comparatie din experienta proprie ? Merita dati 100 euro in plus pentru modelul nou de smartphone de la HTC ?
    nu e fair ce am sa fac...dar poate intr-o zi iti vei aminti...
    m-am jucat cu samsungul galxy ,am avut pe mina si incredibilul(oare?) S ..dar mi-a fost dat pt doua zile si ip4 ...nu-ti arunca munca pe gunoaie decat sa cumperi o trompeta mergi intr-un concediu mic ...daca chiar iti trebuie...ia ip4
    cu scuze ...revenind ,daca trebuie musai sa alegi intre ce ai spus atunci htc-ul si sa fie cu noroc-ai nevoie ...ca tare multe am vazut pe rafturi la service!(senzor,camera usb transfers...etc etc)

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@stal
    Dai si tu in limbajul blanei. Nu te mira daca reactiile vor fi pe masura.
    Sa spui ca e un gunoi, e ori rea vointa, ori...prefer sa nu ma bag si cu tine in circ.
    Am colegi, care au trecut de pe Iphone pe Android(HTC).

Nu ma mai obosesc sa scaneze reviste de specialitate din Germania si nici sa caut articole citite pe net tot din presa germana,
    care dau HTC Desire inaintea lui Iphone 4 sau care dau Google pe primul loc in lume si Apple pe locul 8
    Dar cum bine se stie, Germania este o tara paralela cu tehnica, nu-i asa?

M-am saturat si m-am scirbit de kktul asta de pe rdi.

Mergeti voi la "Moscow Zentar" si lasati-ne pe noi in saracia noastra.
    Incercati sa nu va mai bagati cu asemenea comparati si nu ne bagam nici noi.

PS: atentie pt toti : nu am spus niciodata ca produsele Apple sau DMM sint proaste.
    Nu sint de acord cu politica celor doua firme.
    Am sustinut alternativele, iar ele exista si nu sint gunoaie!

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by wambertos View Post
    @stal
    Dai si tu in limbajul blanei.
    profesez ca electronist de peste 25 ani ...
    cred ca dupa atata amar de vreme pot emite o parere despre un telefon...
    daca matale din ce am spus eu intelegi o disputa iphone vs ce vrei tu...e opinia ta !
    si da imi sustin afirmatia ca in service-ul gsm a unui bun prieten cat si din multiplele discutii cu colegi de breasla ...htc o da destul de frecvent in bara ....cat de samsung...nu mai zic decat :..."gunoaie" .e opinia mea si o pot sustine cu argumente
    ca sa nu fiu prost inteles :am vazut buletinele de service ale acestei unitati pe anul 2010 ...indiscutabil apple este pe ultimul loc la defecte soft/hard...
    vrei un device de bani mai outin ...fii consecvent si asuma-ti produsul pe banii dati ...

Despre ce limbaj are x sau y ,consider ca ar fi bine sa ne focalizam pe subiect...nu am intrat pe aceasta sectiune pt discutii colaterale ...merci de intelegere !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Depinde si de numar de bucati vandute in zona unde deserveste acel service, IPhone vs.orice alt telefon.Daca sunt vandute multe telefoane, ex.Samsung, este normal ca si reparatiile sa fie mai mari fata de alt model vandut mult mai putin.Totul e relativ si uneori subiectiv.
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Iertare. Am bagat pe google german "iphone 4 defekt" si nu a gasit nimic.
    Concluzia: iphone nu se defecteaza. Aceasta firma e o minune ce trebuie conservata.
    Restul sint gunoaie.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

uite ca nic iphone-ul nu este perfect
    un simplu search pe google rezolva tot

5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu stiu cate Samsung-uri ajung in service dar pe forumurile care le urmaresc nu se prea plange lumea ca nu sunt bune. Eu am si Samsung si Iphone si sincer pe mine m-ar multumi un IPhone cu Android. Singurul lucru la care IPhone castiga detasat este design-ul, in rest prefer 3 butoane nu unul, multitasking adevarat, etc. HTC nu am si nici nu am avut..asa ca ce am scris mai sus e offtopic.
    DM800 HD PVR, IPBOX900HD, DM500, OPTIBOX500, Antena Aluminiu 1,2, Multifocus 1,1

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

stiam ca voi naste controverse ...imi pare rau ...
    imi plac lucrurile bine facute .iubesc o electronica facuta "ca la carte" imi place sa-mi fac treaba astfel ca omul sa fie multumit ..am voie sa pretind acelasi lucru cind transform munca mea,respectiv banii ,in produs ,nu vreau sa mi se restarteze telefonul in timpul unei convorbiri si nici un banal joc,fie el si de doua butoane sa faca salt la o adresa care tine de portul gps...
    vreau ca un soft amarat cind e implementat sa ruleze pe un full clock si nu pe varfuri aleatorii ca s-a dorit viteza de catre marketing .nici daca as fura banii aia nu i-as da de aiurea ...
    @ sorine ! foarte multe samsung sunt in service cu probleme ba de touch,ba de senzori etc etc etc ...
    este jenant sa vezi ca ei au inventat si construit un panel dar construiec un device ignorind propriile recomandari de productie ...ori...se aduna ! un pic de colo ,un pic de colo...na produsul-sari cu banul...personal nu sunt genul,
    le-am avut si eu de-a lungul timpului (unele mai zac prin sertare) dar daca ar fi sa trag linia... bani dati/satisfactia produsului ...categoric strang bani pt ip 5 .
    mai exista un calcul ,caruia ii recunosc eficienta: un smartphone imbatraneste moral oricum intr-un an de zile !dar si aici favoritul meu definitiv este iphonul (recunosc si faptul ca o data cu trecerea anilor nu mai ai rabdarea sa treci peste x buguri )..e o alta discutie si merita abordata dar nu pe threadul omului

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Vrushi-nevrushi, footushi acest thread.
    Putina toleranta fata de cei loviti de soarta, care nu-si permite scule de elita.
    Te plingi de blana, dar nu esti nici tu mai bun.
    Cindva mi-ai fost simpatic.

Poate reuseste un moderator sa faca curatenie.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cat e un samsung Galaxy S? parca 500 eur, nu?

Motorola Atrix este pe Ebay inclusiv posta in Romania la 600-700 USD.

Daca nu te coafeaza Ebay, asteapta sa ajunga noile dual core in Europa, de ex. Galaxy S II.

v

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)